Ипотечен кредит - от ДСК или Алианц?

  • 16 156
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 0
В момента кандидатствам за ипотечен кредит от дск и много съжалявам, че се захванах с тях. Много ме бавят, дават много ниски оценки (от първата оценка се отказах, а за втората ползвах външен оценител, но след това от дск я занижиха и тя излезе по-ниска от първата). Реално ще ми отпуснат около 65% от цената на жилището, а аз имам само 20%.......

# 16
  • Мнения: 47
И аз се включвам с едно силно против ДСК,имам кредит там и при мен лихвата се вдига сякаш всеки месец,бих ти препоръчала ОББ. Peace

Как те уведомяват за промяна на лихвата?

# 17
  • София
  • Мнения: 117
Чакам отзиви за Алианц. Има ли доволни?

# 18
  • Мнения: 0
Аз пък съм доволна от ДСК. Ако заплатата ти се превежда там, ползваш ДСК Директ и плащат 3 сметки чрез тях, лихвата ти значително се намалява. Да не говорим, че не знам друга банка, която да предлага услуга като ДСК Директ, която е много удобна.

Мисля, че СИ Банк предлагат добри условия сега. Провери и там. Ок където и да го теглите кредита, ще трябва да ти превеждат заплатата там и ще трябва да изпълняваш другите им условия, за да имаш прференции за по-ниска лихва или такси.

# 19
  • София
  • Мнения: 194
Чакам отзиви за Алианц. Има ли доволни?
Ние сме доволни  Peace поне засега.
Теглихме кредита от клона на пазара Иван Вазов - момичето с което работихме е супер адекватно и мило.
Работи с ел.поща и се съобразява с това , че ние сме на работа и сме техни клиенти.
Най важното за нас беше че може да се погасява предварително без наказателна лихва.

За сега - сме доволни .

# 20
  • София
  • Мнения: 117
little stranger  от колко време имате кредит от Алианц? Аз също съм се насочила към тях и проучвам.
 

# 21
  • Мнения: 84
Ние сега теглим от Алианц-ипотечен-най-добри условия за нас след проучване Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 194
little stranger  от колко време имате кредит от Алианц? Аз също съм се насочила към тях и проучвам.
 

Ами ние теглихме март , тоест периода не е дълъг, но не са ме задължавали да си превеждам заплатата там: - имаше такава клауза в договора , но не са ме задължили.
уговорката ни е  - стига да има пари по сметките като дойде падежа - няма проблем
ако имаш други въпроси - питай Simple Smile

# 23
  • Мнения: 8
Ние теглихме от Алианц и сме много доволни! За 1 месец от подаването на документите до изплащането на продавача всичко приключи. При това имахме малки проблеми с документа за собственост и тябваха допълнителни неща да се вадят. Много бързо ни отговаряха и одобриха, може би за 2 седмици, и после още 2 покрай нотариуси, тежести и усвояване на парите. За сега не са дигнали такси и т.н. но времето ще покаже. За нас определено бяха най-добрата оферта.

Само за сравнение един приятел тегли от ДСК и миналата седмица подписа при нотариуса а е подал искане още май месец. Вярно че купи апартамента от чужденец и имаше повече бумащини, но 3 седмици насрочват дата за нотариус! Лятото адвокатите им били отпуска! Не му казват всички документи които искат, а по един на седмица! Добре че хората го пуснаха да живее вътре, че да не плаща наеми през цялото това време. Сега се оплаква че не могат да плащат някои от сметките му директно. Имало проблем с тока, към м-тел не правели плащаня, трябва телефон ако се плаща да е самостоятелно на договор, водата като му е на 0 от поредното изравняване не се брои за плащане и такива ми ти неща.

# 24
  • Мнения: 45
тая тема е много относителна.защото различните банки,предлагат различни оферти,което най-вече зависи от годините на погасяване на кредита,ето сравнете сами http://www.moitepari.bg/Ipotechni_Krediti/Ipotechni_Krediti.aspx и разбира се се гледа ГПР,а не процента на лихвата.

# 25
  • Мнения: 592
На два пъти проучвах как е с ипотечните кредити - мен нищо не ме интересува, освен като крайна сума за плащане, тотал - ами и двата пъти се оказа /не е съвпадение/ Алианц с най-ниска сума. Вярно е че на мен ми правят мах отстъпки, но на всичките банки поставих такива условия и на всички казах, че не идвам първо при тях!!! Успех! Peace

# 26
  • Мнения: 45
ако може да ни светнеш за какъв период поне става дума,анюитетна или намаляваща вноски,ще те разбера,иначе никъде не съм видяла че алианс са най-изгодни.

# 27
  • Мнения: 592
elisita - Влизам при директора на клона директно и питам - за еди каква си сума за 15 г. колко най-ниско можеш да ми дадеш, като не ме интересуват условията, а крайната сума която ще плащам с всичко включено в нея!!! Всеки опит да се разпростират и обясняват удря или на камък или в кухата ми тиква - просто искам една цифра, по възможност най-ниската, другите условия не ме интересуват, откакто разбрах че при 5.9% годишна лихва в Сосиете Женерал вноската е със 150 лв. по-висока от 9% в ДСК. Подобно е и с Прокредит - 6% при тях за потребителски бяха с 200 лв. по-скъпи от 9.25% в ОББ. То може би и за това им закриха клона в града преди седмици. От тогава не питам ни проценти, ни вноски, важна ми е крайната сума. Писнало ми е от банкови номера и текстове със ситни букви. В интерес на истината сега МКБ Юнионбанк ми дадоха много сладко рефинансиране , като единствени се съгласиха да ми обединят 2 други кредита и така си спестих повече от 320 лв на месец. Само дето шефката ми каза - сега си мой целия!!! ... в професионален план разбира се!!!  Mr. Green

# 28
  • Мнения: 45
http://www.moitepari.bg/Ipotechni_Krediti/Ipotechni_krediti_Resu … LuSKcKEh6AUwDA%3d
да алианс са от добрите,но това не значи че са най-изгодни.при твоите условия може и да ти предлагат наистина най-добрата оферта,но при нормални,се вижда че има и по добри.

Общи условия

Активация на акаунт