Отговори
# 15
  • Мнения: 1 178
Добро утро и от мен!  Grinning

В4ера като про4етох темата, ре6их да я подмина и да не си развалям хубавото настроение с мисли от рода "справедливо ли е да се трепят престъпниците помежду си и трябва ли обикновенния българин да вземе отно6ение по въпроса?"
Аз доскоро бях в България и понякога ми писва6е да лягам с новини за "Клюна", "Маймуняка", "Тъпото", "Острото" и т.н. и като се събудя в "Сутре6ния блок" пак за тях и така през целия ден. Но какво да се прави това е 4аст от българската действителност, която извадена от контекста зву4и грозно, страховито, варварско и изглежда то4но така, както я е описал британския журналист.
Днес пак про4етох ел.пресата от родината и пак същото, ново убийство, изказване на политик от водещата полити4еска сила, 4е ще бъдат безмилостни във войната с престъпността и нито една новина свързана с култура или изкуство.
В България има организирана престъпност, все още разпределението на първона4ално натрупания капитал продължава и никой не може да го спре, в България има и "битова" престъпност убйства на съпрузи, любовници, грабежи и кражби, има всякакъв вид престъпления, като във вси4ки останали страни. Разликата е само в статистиката. Но в България освен престъпления има и живот - този на простия статисти4ески българин, който се стреми да не мисли за гореизброените престъпници, а да изхрани и образова децата си и да стопли ду6ата си с нещо по - възви6ено от новините за "гореизброените".
И да отговоря на въпроса -  ДА ако съдбата ме върне да живея в България, ще се върна и няма да драпам с нокти и зъби срещу това, бих употребила тази енергия в създаването на по - добри новини за България.

# 16
  • Мнения: 1 017
Добро утро и от мен!  Grinning

Но в България освен престъпления има и живот - този на простия статисти4ески българин, който се стреми да не мисли за гореизброените престъпници, а да изхрани и образова децата си и да стопли ду6ата си с нещо по - възви6ено от новините за "гореизброените".
И да отговоря на въпроса -  ДА ако съдбата ме върне да живея в България, ще се върна и няма да драпам с нокти и зъби срещу това, бих употребила тази енергия в създаването на по - добри новини за България.

хууубаво  newsm10

# 17
  • Мнения: 768
Чак на 23 място сме в света по убийства по статистика, но все пак това не е чак толкова добре. http://www.nationmaster.com/graph-T/cri_mur_cap

Общи условия

Активация на акаунт