Невърнат кредит в TBI-как да отложа?

  • 5 726
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 571
Здравейте!Искам да питам някой,който е минал по тоя път,за съжаление. В 20 часа тази вечер ми донесоха съобщение от съда,че дължа ...лв.Предисторията-май месец,2009,взех 2 телефона на изплащане.Внесла съм само 4 вноски-после нямах възможност.Виновна съм.И сега в тази заповед пише, че мога да обжалвам в двуседмичен срок-няма как да не платя,но поне да го забавя.Трябва да напиша причини,а не се сещам какви,освен здравословни проблеми.Идеи?

# 1
  • София
  • Мнения: 16 100
Какво е това съобщение от съда - изпълнителен лист ли е или съдебно решение по дело за просрочен кредит.
Ако е първото - ще ти удържат част от заплатата/ако работиш и те осигуряват/.
Ако е съдебно решение - може да се обжалва в срока. Но след като не си погасявала вноските - не ми иде на ум какво да пишеш. Може би трябва да намериш отнякъде пари и да ги внесеш по сметката. Все пак сама си поискала кредита, не са ти го натресли насила.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 203
Мразя да давам такива идеи, но се сетих как една позната нещо се беше омотала с вземане на изпити и записване, и изобщо беше на ръба да изгуби студентските си права.
Та тя си изкара бележка от лекар, че е имала депресия.
Ама за две телефона...

# 3
  • Мнения: 11 571
Aisha-пише че е заповед за изпълнение на парично задължение. Май е второто, щом мога да обжалвам. :thinking:Red-добра идея,колкото и грозно да звучи...2 телефона,ама е 500лв. сумата и 150 лв.съдебни разходи...Да съм мислила.А аз моя телефон го загубих,а другия,който взех за приятелка,и той не оцеля-изпра го в пералнята. Mr. Green

# 4
  • София
  • Мнения: 16 100
Приятелката да даде сумата за нейния телефон и ги внесете в сметката. Би трябвало да я пише в писмото. Така ще ти намалее задължението и ще го погасиш на вноски. Ако работиш ще ти ги удържат от заплатата. Същото писмо отиваи до работодателя и ако не започне да удържа и внася - могат да му запорират сметките.
И друг път - мисли преди да теглиш пари. Още повече за чужди хора.

# 5
  • Мнения: 7 325
Преди време работех за съдия изпълнител и са ми попадали дела на кредитни компании. Лошото е че измъкване няма, все пак те подаръци не правят, добрата част е че има начин да не изсипваш на куп 600 лв. Отиваш на посочения в призовката адрес и се разбираш за разсрочено плащане. А таксите трябва да си платиш, няма начин просто. Съветвам те да го направиш, защото стигнало ли се е до съдебно изпълнение, може да ти запорират сметките, заплатата, да ти направят опис в жилището, все неприятни неща. За 500 лв. не си струва да си причиняваш главоболия. Не се притеснявай излишно, ако не се криеш и се разбереш с тях няма да имаш проблеми.

# 6
  • Мнения: 11 571
ОО,тя не е виновна-даде ми парите за нейния си тел.Аз съм за бой.А сега съм и безработна-сигурно ще ми ги спират от борсата.Утре ще се видя с позната адвокатка.Ще пиша.  :bouquet:I.Hr.-мерси много  bouquetТочно от такова мнение от кухнята имах нужда. Hug

# 7
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 705
Ако нямаш парите в наличност, вземи някакъв заем от близки и погаси задължението. Не си струва за 500лв да се разправяш с дела и съд.

# 8
  • Мнения: 11 571
Ами няма от кой да взема. CryИмам и други бакии,но ако ги напиша ще ме разкостят,че не съм добър платец и т. н.Нали тук всички са идеални.  bouquet

# 9
  • Мнения: 7 325
Съд и дела няма при тях. Вадят изпълнителен лист, самите договори са направени така ( нещо като записна заповед, но не точно ). Това им дава възможност да си търсят парите бързо без да губят време в заседания и дела. До някъде е добре и за длъжника защото времето означава дължима законна лихва ( напълно излишно според мен ), но .... като взимаме трябва да мислим че все някога се налага и да ги връщаме тези пари. Споко Дари, не е толкова страшно колкото го пишат в призовките и поканите, ако имаш някакви питанки и мога да ти помогна пиши ми.

А да бе, от най идеалните сме, няма да ти разправям за моите разправии с просрочен кредит и некадърни кредитни инспекторки, че като се сетя и се вкисвам яко.

# 10
  • Мнения: 11 571
Отново много ти благодаря!  bouquetУтре ще пиша по подробно.И въпроси имам,но утре. Hug

# 11
  • София
  • Мнения: 6 365
човек трябва да се простира според възможностите си. не бих давала съвети в случая... иначе няма да си научи урока.

# 12
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 705
Понякога се случва когато вземаш кредит всичко да си ти е наред с възможностите, а след време нещата да се променят неочаквано, като при това може да нямаш и никаква вина за промените ...

# 13
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Събираш всички възможни налични средства, с които разполагаш, ако трябва залагаш или продаваш някоя вещ и си връщаш кредита. След това мизерстваш няколко месеца, но не си и помисляш за подобен глупав заем.

# 14
  • Мнения: 59
Синът ми получи същото писмо.Аз се обадих на дадените телефони и съвсем любезно им казах,че той не работи и ги попитах как да го прехвърля на мен.Разсрочиха ми го за 4 месеца без никакъв проблем,на 4 равни вноски и да ги внасям на негово име по същият договор.
Не се претеснявай,кажи им,че имаш затруднения в момента и те не се дърпат много.

Общи условия

Активация на акаунт