Лекарите в Пазарджик - 6

  • 89 520
  • 743
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 3 497
Аз съм по същия начин, доказах на моя лекар, че и херпангина, и гнойна ангина си минават като отче наш без АБ.

За да не се повтарям, ето какво обясних в една друга тема.

Цитат
Пример са честите гнойни ангини, при които за мен задължително се пие АБ, а ако се повтарят често-вадене на сливиците. Тези ангини поразяват или сърцето или ставите и в ббъдеще винаги си проличава, ако не са лекувани
.

Малко се отклонихме, но не е съвсем така. Почти 6 години (сега е на 7) голямата ми дъщеря си пиеше чинно антибиотиците за всяка гнойна ангина. Проблемите започнаха с трета сливица, която трима УНГ специалисти, отделно и джи пи-то, лекуваха с антибиотици. Резултат - хипертрофия на сливицата, започна се лудо хъркане и дишане с отворена уста - резултат - оперативно отстраняване на сливицата. След като тя изчезна разбира се започнаха да боледуват долните две - Това им е работата на сливиците , да боледуват, да, защото те са първа имуннна бариера и принципно спират проникването на причинителя по-надолу. Още при подуването на сливицата и нейното зачервяване, докторите предписват АБ, за да не избие гной. Именно гнойта е полезна, защото активира веднага фагоцитозата и задейства адекватен имунен отговоро. От честите АБ, които не позволяваха никаква еволюция и естествен завършек на болестта, се получи хипертрофия на сливиците - дори, когато не са болни БЯХА огромни. От една година насам детето ми се лекува с хомеопатия, спорт и природни средства и билки. Не само, че кара много по-леко все по-редките заболявания на гърлото, но и едната сливица видимо намаля в здраво състояние. Да, чака ме дълъг път и аз го знам.


По-малкото ми дете е на година и девет месеца, преди четири месеца трябваше да започне да приема четвърти за "дългия му живот" АБ, точно поради същата причина. Заинатих се, че няма да давам антибиотика. Мина за 5 дни гнойната ангина, като на фона на целия пейзаж освен това беше и херпангина, цялото й гърло беше във фини мехурчета.  Преди седмица започна поредната ангина, само че този път мина за два дни с адекватното хомеопатично лекарство и витамин С, както и никакво Т-понижаващо под 38.5 Т. Да, и този път гърлото и сливиците бяха кръвчервени, но организмът вече можеше да се бори сам, а не чакаше на поредния АБ. Когато обясних на джипито, че повече Аб няма да давам за щяло и нещяло той ми каза, че това е добре, но се страхува да не хронифицират тези сливици  Понеже е ЛЛ и на двете ми деца, го попитах защо се стигна до хипертрофия на сливиците плюс извадена трета при голямото ми дете, което години наред си гълташе чинно антибиотиците, точно по предписанието! Казах му също така, в отговор на това, че е време на голямото ми дете да кара по-леко болестите, понеже вече било "голямо и щяло да ги израсте", че нее точно така, защото малкото ми няма още две годинки, а се доказа, че организмът му се засили и кара по-леко заболяванията на гърлото. Отговорът беше мълчание.....Да, факт е, че на организма трябва да се помага, но не да му се пречи сам да се бори. Да не говоря за алергиите, разрушената флора, безапетитието и куп други неща, които причинява злоупотребата с антибиотици, просто за да си...вържат гащите лекарите...

Относно увреждането на органи, аз минах по този път с много притеснения - Години, ама много години наред трябва да не дишаш добре, за да се отрази това на сърдечната дейност, поради недостатъчното количество въздух, което стига до сърцето. Преди това се минава през пътя на външните белези като промяна на челюстта и формата на устните и т.н. Всичко това идва от размера на сливиците, затова е добре да се внимава, но въобще не е така често срещано и бързо развиващо се, за да се плаши човек от това. Знаем, че увреди ли се сърцето, тогава се увреждат и другите органи. Още повече, че сливиците, след като изпълнят своята рола при подрастващите, след това закърняват.  Не бих обаче вадила сливици само защото в по-късна възраст операцията се кара по-тежко, както и не бих се тровила с антибиотици при всяка ангина. За пореден път казвам, а и мога да докажа, че гнойна ангина НЕ минава САМО и единствено с антибиотик. И аз, и мъжът ми като деца сме били поне с по три ангини годишно, явно затова и при децата това е слабото място. Е, някои деца са повече с хреми, отколкото с ангини, но като цяло хлапетата главно от това боледуват, сливици и хрема....кашлицата е съпътстващ симптом. Ето, израснали сме болестите, нямаме проблеми със сливиците освен веднъж на няколко години, като всеки нормален здрав човек, който понякога го боли гърло.

Простете за дългия пост,още повече че е извън темата, но понякога ми е мъчно за злоупотребите ....."Ама то да не се мъчи" казва докторът. Е...ами нека малко се помъчи....това е борба за доброто на бъдещия имунитет на малкото човече, не мечешка услуга...Разбира се, уточнявам, че никой не говори за 40-градусови температури и дете като ....парцал.

# 721
  • Пазарджик
  • Мнения: 142
djidji_p, наистина съм в шок...
Ама как така без да ти е нямало нищо?
Профилактично гащи - добре...., ама каиши???

Ами може би през 1976, през която с теб сме родени да е нямало гащи и превенцията да се е осигурявала така. Това, което съм носела, са стремената.

# 722
  • Мнения: 1 938
    Световната седмица на кърменето 2010 година под мотото: "Кърменето - само 10 стъпки" бе открита в Пазарджик с презентация в РО на МБАЛ Пазарджик на тема:"Как да кърмим успешно".Цък.
Събитието бе инициирано от училище за бъдещи и настоящи майки "Супер МАМА, супер БЕБЕ" Пазарджик и Национален комитет по кърмене.
    По същото време в парк Острова се проведе пикник - “Важната подкрепа – от майки за майки”, организиран от ЛЛЛ.
 Hug Hug Hug

# 723
  • Мнения: 3 497
Вчера споменаха по новините, но не успях да го гледам, за захранването - масово по родилните домове с АМ. Крайно време беше да се обърне и повече медийно внимание върху този проблем

# 724
  • Мнения: 941
Някакви новини от днешния ден от ССК 2010?????

# 725
  • Пазарджик
  • Мнения: 142
Днес бяхме при д-р Йотов. Прегледа дъщеричката ми на ехограф. Заключението му е: "Няма ограничение в абдукцията и разлика в кожните гънки". Каза, че всичко е наред.

# 726
  • Мнения: 1 938
Супер! smile3501 smile3501 smile3501

 Hug Hug Hug

Вчера споменаха по новините, но не успях да го гледам, за захранването - масово по родилните домове с АМ. Крайно време беше да се обърне и повече медийно внимание върху този проблем

За съжаление това скоро няма да се промени...

# 727
# 728
  • Мнения: 52
Майката с бялата блузка ,която чака второ бебе е от моята декемврийска тема 2010  Peace
Надявам се и аз като родя живот и здраве да кърмя моя бебешок!

# 729
# 730
  • Мнения: 343
Момичета кажете добър педиатър, че съм решила да сменям нашия Hug

# 731
  • Мнения: 5
Здравейте! Искам да попитам дали може да ми препоръчате добър лекар, предполагам, че ни трябва гастроентеролог. Приятелят ми има проблем със стомаха, но упорито отказва да отиде на преглед и има фобия от игли. Вече 2г. е с разстройство, карали сме се да отидем заедно на лекар - не иска. Щяло да му мине. Беше започнал да пие Имодиум, обясних му, че помага временно, но не лекува. Добре, че в страничните ефекти на листовката бяха изброили доста сериозни неща при продължителна употреба. Често отказва да яде с дни, за да няма проблем със стомаха. Преди половин година ходи при една лекарка, извинявам се, че не й помня името, кабинетът й се намира на "Найчо Цанов". Изписа му хапчета, но не помогнаха. Не съм била с него на прегледа, но жената е споменала, че, ако лекарствата не помогнат, ще се наложи да се вземе проба от стените на дебелото черво. Приятелят ми е ужасен от това и сега не иска да стъпи на лекар. Иска ми се да го заведа на друг, но нямам впечатления от лекари с такава специалност. Ще съм ви благодарна, ако препоръчате.
Надявам се, че не е от значение това, че не питал за малко дете. Хубав ден на всички и предварително благодаря Simple Smile

# 732
  • Мнения: 3 497
Предполагам е д-р Гърбева, тя живее и работи там. Нямам отзиви за нея, но пък не мога да ти препоръчам и друг Embarassed

Но като съвет, макар и малко брутален, накарай приятеля ти малко да прочете из мрежата, да се понаплаши!!! така ще му мине страха от игли (те са най-малкият дерт Tired) и ще се взима в ръце!

Иначе Ентеросан лактобацили са перфектни при нарушена чревна флора, но не се знае дали е това при вас, въпреки че те са хранителна добавка, а не лечебен препарат и децата ми ги пият от бебета при нужда.

# 733
  • Мнения: 1 938
Чичко Гугъл каза:
Д-р Попов, Димитър -  Пазарджик, ул."Константин Величков" №50 , тел. 034/40 62 15;

Д-р Гърбева, Капка -   Пазарджик, ул."Найчо Цанов" №10 , тел. 034/46 14 32

Клиника по Гастроентерология и Хепатология към УМБАЛ "Св. Георги", Пловдив, бул."Васил Априлов" №15А, тел. 032/60 23 92

Успех!
 Hug Hug Hug

# 734
  • Мнения: 1 163
Не ходете при Гърбева,по-добре погледнете в тази тема ще ви е полезнаhttp://www.bg-mamma.com/index.php?topic=116779.0

Общи условия

Активация на акаунт