Прекрасна пролет идва и обзема пролетното настроение наш'та Юнска тема!

  • 37 328
  • 751
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 510
Гали, моето е от все още не говорещите, но вика само от кеф  Laughing Ако съм седнала на компютъра идва и ми бута дупето да ставам или ми маха ръката от клавиатурата  Mr. Green Общо взето тихо и цивилизовано ми показва какво иска да правим. Ако му се играе на нещо конкретно ми го носи да покаже.
Марти и Любчо са големи сладкишковци. А Марти и бебето са като близначета направо  Grinning

# 31
  • Мнения: 5 713
Галче, Ясен вика, мрънка, пищи и се удря само, когато е недоволен. Когато водим "диалог" е много смешен.  Laughing Какви думи и интонация вкарва, цяла приказка става, само дето аз почти нищо не разбирам. Също така и с жестове се оправя.

# 32
  • Мнения: 21
относно викането и сърденето- понякога имам чувството, че само моето дете е такова, но през повечето време се държи безобразно: не играе с играчки, постоянно е залепен до мен и иска да вземе забранени неща, аз казвам - не и следва тръшкане, рев, сълзи, сополи, викове.....така е по цял ден, голям сърдитко ще излезе.Умира да пипа там, където кажа не, нарочно изсипва супите по земята, тъпче храна, удря по телевизора и други такива, за да ме ядоса. Върши си белята и ме хледа и се подхилква. А аз направо избеснявам!!!! Крещя му, говоря му, не става и не става, шляпкам по дупето. С нищо не се заиграва, а аз нищо не мога да свърша от него, защото е вечно хванат за ръката ми и ме води да му покажа да му подам поредното забранено нещо - например кутия с крем, която се опитва да отвари, не може и ми я подава с "ъъъъъъъъъъъъъ", т.е. отвори я и ако не я отворя, айде 10 минути тръшкане и писъци, ако я отворя - мазане навсякъде.  Чудя се дали не е от зодията, че и аз нали съм Рак и много се сърдя.

Галче, аз скоро си мислех за вас и се чудех защо не пишеш. Как върви с яслата? Аз си мисля, че поведението им може би  е такова, защото им липсваме, аз го виждам за няколко часа вечер само през седмицата.

Момичета, да се оплача, но ни откриха трета сливица при поредното боледуване и препоръката е да го спра от ясла, за да спасим операция. Направо не знам какво да правя, налага ми се да работя, а и искам да работя, умуваме го в момента, но ако имайте едно наум. Дамян от 2 месеца близо е със задна хрема, спи с отворена уста и гъгне, ако забележите подобни симптоми, не ги подценявайте!!!

# 33
  • Мнения: 5 713
Алтернативни методи за лечение на трета сливица:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=274971.0

# 34
  • Miami
  • Мнения: 412
Ехоо, привет  Simple Smile
относно викането и сърденето- понякога имам чувството, че само моето дете е такова, но през повечето време се държи безобразно: не играе с играчки, постоянно е залепен до мен и иска да вземе забранени неща, аз казвам - не и следва тръшкане, рев, сълзи, сополи, викове.....така е по цял ден, голям сърдитко ще излезе.Умира да пипа там, където кажа не, нарочно изсипва супите по земята, тъпче храна, удря по телевизора и други такива, за да ме ядоса. Върши си белята и ме хледа и се подхилква. А аз направо избеснявам!!!! Крещя му, говоря му, не става и не става, шляпкам по дупето. С нищо не се заиграва, а аз нищо не мога да свърша от него, защото е вечно хванат за ръката ми и ме води да му покажа да му подам поредното забранено нещо - например кутия с крем, която се опитва да отвари, не може и ми я подава с "ъъъъъъъъъъъъъ", т.е. отвори я и ако не я отворя, айде 10 минути тръшкане и писъци, ако я отворя - мазане навсякъде.  Чудя се дали не е от зодията, че и аз нали съм Рак и много се сърдя.
Ох, при нас положението е подобно  ooooh! Рядко играе с играчките си, иска все аз да съм с него да играем, забранените неща са любими. Аз се старая да не крещя много, но понякога наистина не издържам и го плясвам по дупето или в краен случай, ако много съм изтрещяла през ръцете. При нас едно от любимите забранени неща е да изключва компютъра. Постоянно му се караме за това, обясняваме,  но няма ефект. Другото нещо, за което много се тръшка са нашите телефони.  Последната му игра е да отваря шкафовете в кухнята и да мести и подрежда чиниите. Абе общо взето ситуацията е като при повечето от вас.
 Не говори, но много добре си показва със жестове и разни там негови думи, които само аз и баща му разбираме  Mr. Green

Иначе аз съм добре за сега. Доки каза, че бебето е момиченце  Flutter и аз много се радвам. Стискайте палци да остане до края такова  Joy

# 35
  • Мнения: 5 713
Дано, дано!  Hug

2 снимки на Ясен. Simple Smile Не са много пресни, но онази на първа страница мисля, че вече година направи.



Последна редакция: нд, 07 мар 2010, 08:34 от Вери

# 36
  • Мнения: 510
Ауу, Вери, Ясен голям чаровник с тези огромни кафеви очи  Grinning

Аз искам да споделя моето мнение за тръшкането и правенето на забранени неща, като правя извода за себе си на база Лъчко. Децата пипат това, което им е забранено за да ни привлекат вниманието. Лъчко например за да ми привлече вниманието отива да върти копчетата на пералнята и то най- целенасочено,защото знае, че винаги последва реакция от моя страна. И след като ми е привлякъл вниманието задължително има игра. Ако не му обърна внимание продължава да върти копчетата на пералнята. Същото е, ако съм на компютъра (в последно време много мрази да сядам там) идва, промъква се зад мен и така тихомъъълком започва да натиска копчетата, най- му е забавно да отваря СД-то. Същевременно ме гледа и ми се смее, което според мен си е чиста проба закачка и подкана за игра. И следва доза внимание  Grinning Просто това е техния начин...

# 37
  • Мнения: 256
Роси, напълно подкрепям. Например, ако някога все пак съм решила, че се е заиграл сам най-накрая и реша да си лакирам ноктите, веднага ме поглежда и ми казва, че има ако, Mr. Green защото знае какво следва, разопаковане на всички дрехи и прецакване на моя маникюр. След 5минутно висене на тоалетната просто става вдига гащите безрезултатно, но не забравя да  пусне водата. После се ухилва самодоволно и до там със самостоятелните игри.


И само набързо, за всички, които като мен мразят детските градини, лелките и ВСИЧКИ учителки. Вчера си говорих с един приятел и той ми каза: "Пратих малката на градина, не, за да я научат да ака на гърне, да яде сама или да пее песни, а защото ми каза ти си гаден, докато й давах, любимата й бисквитена торта. Е сега разбра наистина кое е гадно и колко много, всъщност ме обича. И пак ме гушка."  Joy Не знам аз как бих реагирала, ако дойде момента да чуя, че съм гадна и дали наистина решението е да покажем, че има и по-гадно от нас родителите  Laughing на този свят.

# 38
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Инчока, със сигурност ще чуеш много невероятни неща от Бобича Mr. Green Изобщо не се замислят и си говорят, каквото са чули от някъде. А от градината пък пълен арсенал се научава от приказки.
 А ти защо така си намразила Всички учителки? Thinking

# 39
  • Мнения: 71
А ти защо така си намразила Всички учителки? Thinking
И  на  мен  ми  стана  интересно...

Роси  подкрепям  Peace ,при  нас  само  че  като  сме  малко  по  напред  с говоренето  винаги  намира за  какво  да  реве и  да  се  тръшка, като  види  че  вече  има  интерес  от  моя  страна (в  случая  след  половин часов  рев  до  посиняване  Close)  да  не  би  пък  и  да  е  с  основание  целия  театър , веднага  кротва  и  думите  са  и  "байко  байко" ,т.е.  да  включваме  компютара  да  си  гледа  предаването  Crossing Arms , а  терзанията  са  ми  вече  и  с  основание  че  български  като  хората  няма  да  говори- на  цвете  което  си  го  знаеше  като  такова   вече  е  немския  еквивалент, и  с  още  цял  набор  от  думи  е  така,  аз  казвам  на  български  нещо  ,ако  не  и  е позната  думата  казва  на  български  ,ако  знае  немското   кара  на  немски  ooooh! , лошо  е  че повечето  книжки  които  имаме  на  български  са  за  по  големи  дечица и  не  мога  да  и  грабна  вниманието с  тях ,за  това  учим  вече   азбуката,благодарение  на  Тони  Hug   bouquet  и  преговаряме  числата  на  пъзели  и  книжки ,и  пъзелите  редим  на  български,за  домашната  работа  няма   възможност  да  я  вършим  от  нея, че   е  страшно  бърза-  аз  ако  съм  готова  с  един  шкаф,  тя  вече  е   разхвърлила  два и  не  и  смогвам  на  темпото  Laughing 

# 40
  • Мнения: 3
Аз мисля, че не е само до вниманието - понякога просто детето е различно. И каквото и да опитваш не става и не става, до някакъв момент. И ние имаме лоши моменти, когато проявява такъв характер, че ми идва да крещя. Ние се бъзикаме, че е дошло лошото близначе, защото при нас нали живеят двама, ама не знам. Но определено вече всичко разбират и наистина сега се пробват кое къде минава. Моят племенник беше така - гледаха го в три къщи и като един хитър близнак от най-ранна детска възраст знаеше много добре къде какво минава и кой номер да приложи. Но определено възпитанието е темата номер едно, която сега ме вълнува, че и аз с тези две баби които се редуват през седмица не съм сигурна какво точно ще се получи от нашето хлапе.
Вчера пак я контузихме, този път пръстчето между една стъклена врата - така плака милото и кръв имаше, ужаст направо  Cry
Аз с нетърпение чакам да я пусна на ясла, защото малко общува с деца - сега е много обичлива и се гушка, но не знам как ще е в една по-интензивна среда, където има още 20 деца. Днес имахме деца на гости и тя доста се сърдеше за играчките си, но все пак нямаше кой знае каква драма и добре си поиграха час и половина, което за мен е ОК.

# 41
  • Мнения: 132
Здравейте и от мен, момичета!
Чета ви аз без прекъсване и в новата темичка, но хайде най-после да се включа  Wink

Ина много говори, повечето неща и се разбират и още повече се изумявам какви връзки прави вече между нещата.
Много ми обяснява, разказва разни неща които са я впечатлили, които сме правили през деня, въобще ми е страшно интересно с нея вече като почти говорещо разумно човече.
Също така е много любвеобилна, все си подава муцунката за "цунки", целува си и си гушка кукличките и играчките и ни гали по главите като казва "о-о-о"  Heart Eyes
Това обаче не и пречи да прави бели, при това съвсем целенасочено, например да ми хвърля телефона на земята нарочно н-пъти, да излива вода/сок/мляко от чашата си нарочно, докато ме гледа в очите и се подсмихва и тн.
За сметка на това ми е голяма помощнца - след като нацапа веднага иска да взимаме "цала"/парцала и да "биши"-ме/бършеме и не се спира, докато не избършем изцапаното  hahaha

На Ина снмките на 1-ва страница са от преди повече от година  Blush, после ще кача няколко нови  Peace

Кори, стискаме палци за розовите гащи!

# 42
  • Мнения: 12
     Здравейте и от нас момичета и момченца(малки),
  Мимче Благодарим за труда и за хубавата темичка,прегръдки за Йо Йо от нас Hug
  Ние сме добре,моя Виктор все още не говори много много.. но крещи със всичка сила...прави и доста белички де,като чупене на чаши,клавиатура,въртене на копчетата по печката..и всякакви подобни Simple Smile  със сигурност ви е позната картинката. Има ли още някое като моето дето още не казва МАМА...да се поуспокоя малко?
 

# 43
  • Мнения: 5 713
Има ли още някое като моето дето още не казва МАМА...да се поуспокоя малко?
Има. Simple Smile
Ако разбира какво му говорите и изпълнява прости "команди", няма място за притеснение.

# 44
  • Мнения: 12
  LaughingВери  мерси миличка, сигурна съм че разбира доста неща,но със говора не сме в час,моя мъж е проговорил както трябва в 1 клас чак,иначе си е карал с бебешкия речник,та заради туй си мисля че и Викс ще е от по-късно проговарящите...но да СА НИ ЖИВИЧКИ ЗДРАВИЧКИ!!!!
  Незнам какво става ама почти всички от форума или бременни или канещи се скоро да си направят бебе,направо се шашкам ...аз мисля слд 3-4 години да се помоля за едни розови гащурки Laughing  Кори ,браво на вас ..хубава новина.

 п.п Вери Ясенчо ми прилича на теб,сладуранчоSimple Smile

Общи условия

Активация на акаунт