ухажват ни сциентолози!

  • 8 374
  • 123
  •   1
Отговори
# 15
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 813
Знам само, че е основана от Л. Р. Хабърт писател фантаст. Написал е "Бойно поле Земя", имаше и филм с Джон Траволта, който също е последовател на тази църква.
Абсолютно. И за мен името му се свързва основно с книгите.

А щом си е казал за сектата човека, какво да кажем - будали има винаги.

# 16
  • Мнения: 167
благодаря за отговорите, но явно нqма такова явление в България. това е добре!

когато живqхме в Германия имах самнения за едни специални хора около нас, но не мисля, че сме имали избор. литературата, за която говорите не е случайна,и многото скзпи семинари, обучения, специални срещи на четири очи! това е приятната част от ухажването, но като те харесат и мислят да започнеш да се изкачваш по стълбицата, не е изобщо приятно. а моя мисли, че са му приятели. имам малко информациа но се надявах да се сваржа с хора за повече конкретни идеи. в Германия и Англия не се говори свободно за тях ъсе едно не саществуват.

Лили, да имаше право. Няма приятелство с такива! благодаря ти за всичко. ще ми сварши работа.

# 17
  • Мнения: 25 879
благодаря за отговорите, но явно нqма такова явление в България. това е добре!


Ами, няма.  Joy
Тези пирамиди и фараони откъде се пръкнаха, мислиш?  Mr. Green
И скандали с тях имаше, и какво ли не... Просто вече не се набиват толкова на очи, знам ли?

# 18
  • Мнения: 22 525
Не знам как нормални хора, започват да се забъркват с подобни секти, доброжелатели и т.н. от сорта. Не ми го побира акъла просто.

Кая, каквито и да са е най-добри да се стои далеч от подобни хора.

# 19
  • Мнения: 5 370
Не знам как нормални хора, започват да се забъркват с подобни секти, доброжелатели и т.н. от сорта. Не ми го побира акъла просто.

Кая, каквито и да са е най-добри да се стои далеч от подобни хора.

Хе хе!  Laughing Голям залък хапни, голяма дума-не казвай.
Тези хора-не само сциентолозите-са по-добри психолози и от професионалните такива, така че....няма и да се усетиш даже кога и как и под каква форма са ти влезли под кожата. Личен опит.От началото на "демокрацията".

# 20
  • Мнения: 1 959
... в Германия и Англия не се говори свободно за тях ъсе едно не саществуват.

Какво имаш предвид под не се говори свободно?
В Англия хората изобщо не ги вълнува кой в какво вярва, затова и не говорят.
Стига да не пречиш, ако искаш си вярвай и в джадаите, твоя воля...

# 21
  • Мнения: 22 525
Не тази вечер, Жозефина, естествено че са добри психолози....и набелязват точно определени хора, които биха се поддали на подобна "обработка", иначе всички щяхме да сме в секти, ако можеше всеки да се "зарибява".

# 22
  • Мнения: 5 370
Не тази вечер, Жозефина, естествено че са добри психолози....и набелязват точно определени хора, които биха се поддали на подобна "обработка", иначе всички щяхме да сме в секти, ако можеше всеки да се "зарибява".

Абсолютно всеки може да се зариби, ако го улучат в период някакъв. И аз съм си мислила като тебе, но.....
До стария ни офис имаше Свидетели на Йехова. Лепяха обявки за "безплатни" курсове по английски. Чудех се дали има кой да им върже, 20 години по-късно.

# 23
  • Мнения: 364
Уф, Жози  е много права! Мрежа от манипулатори...

Единият го влече изкуството, другият- философията, трети- информатика! Имаш ли човек в твоето обкръжение, който се движи с такива или е един от тях, започва да те насочва и да ти дава ценна информация. Той знае хобитата ти, знае с какво да събуди интереса ти и ти става приятел. И като такъв посещава с теб интересни курсове, запознава те с хора, иска ти да го запознаеш с твоите кръгове...

Не им пише на челото, че са от лошите!  Wink

ПП. Примерна ситуация. Университет, студенти.. В зоната за пушене някой ти дава огънче, пита те какво четеш, кой курс посещаваш в момента итн. Ден втори- човекът пак там. Ставате си симпатични, разменяте си дискове, книги, информация за следването. Имаш време и за кафе между двата курса! Защо не? Мил, чаровен, интелигентен и възпитан състудент.

Последна редакция: ср, 03 мар 2010, 22:26 от Лили - Лу

# 24
  • Мнения: 6 963
Точно със студент нямат никакви шансове. Ако е студентка може и да стане нещо.

# 25
  • Мнения: 1 568
А аз къде живея в гъбите  ooooh!
Какви неща научих тази вечер..ами че то в такъв случай всеки който се държи добре с теб трябва да го отрязваш...
Да те е страх вече от всеки и от всичко...
Нищо свято не остана.
Докъде стигнахме,луд свят ooooh!

# 26
  • Мнения: 25 879
До стария ни офис имаше Свидетели на Йехова. Лепяха обявки за "безплатни" курсове по английски. Чудех се дали има кой да им върже, 20 години по-късно.

Връзват се. Познавам жена, която преди година се записа на такъв курс. Доста и говорих тогава, но тя беше много мотивирана да учи и искаше да се възползва от възможността.
А и според нея, въпросните били безобидни, защото пеели много хубаво на сбирките си...  Confused

# 27
  • Мнения: 364
Трети, не си прав! Те и футбол могат да играят, да идват с теб на риболов, да висят часове във фитнеса. Проблемът е, че ти не знаеш, че са към някаква организация. Много чаши бира се изпиват преди изобщо тази дума да се чуе!

Ключът от бараката се крие в думата интерес. Те знаят много, забавляват те, дават ти чувство, че са като теб!

# 28
  • Мнения: 60
онова с английския  са протестантски мисионери ,
сциентологията е друга работа , наистина са стъпили и в България , има по-богата прослойка , с пари за обиране .

# 29
  • Мнения: 521
Когато хората спрат да вярват в себе си, в семейството, и в една по-висша сила, идват всички "търгаши на вярата".
Те са изключително добре мотивирани, много интелигентни, ловки в безброй умения и най-вече- знаят болното място на всяка една от набелязаните жертви.
Пазете се и винаги имайте едно наум, когато ви говорят за "единствена, и истинска вяра".  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт