Възпаление на яйчниците

  • 15 642
  • 11
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 119
За съжаление при последния гинекологичен преглед ми казаха ,че имам
силно възпалени яйчници -аднекси двустранно уплътнени.
При прегледа наистина много ме заболя ,а после на ехографа се подвърди ,че
имам възпаление.
Изписаха ми антибиотик ,който изпих и все още имам болки .Последния ми цикъл продължи
повече от нормалното (4 дни) около 10 -ина дни много обилен и със съсиреци.
Лошото е ,че възпланието ми го бяха открили още преди години пих пак антибиотици и нищо.
Има ли някой сблъскал се със същия проблем? Има ли някакво успешно лечение?
Дайте ми съвет ,защото наистина съм притеснена ,а и болкте не спират.

# 1
  • Мнения: 305
Аз имах такъв проблем преди 6 години.Тогава се наложи да лежа в болницата на системи,толкова сериозен беше проблема.След това ми правиха и нагревки.Нещата се оправиха-слава Богу Praynig
Обаче в последствие разбрах, че такива възпаления са много опасни, може да се запушат тръбите.Имах проблем със забременяването със сина ми и искаха да ми правят цветна снимка да се види дали нямам такова запушване.Но когато трябваше да ми се направи снимката аз бях вече бременна Hug

# 2
  • Варна
  • Мнения: 119
Благодаря ти за отговора  HugРадвам се ,че при теб вече всичко е наред и си се справила с този проблем.
А при теб какви бяха симптомите ?Имаше ли остри постоянни болки?
На мен за сега само с антибиотици са ме лекували и за сега неуспешно:(За това започвам да се притеснявам.
Пиши ми моля те за какви
нагревки точно става въпрос.
При мен това стана след като родих , близо 4 години. Но първоначално болките
бяха за кратко и търпими.

# 3
  • Мнения: 577
Когато ме заболи възпален ми е левия,  загрявам се с електрическа възглавница след 10-15 мин ми минава. Гинеколога ми каза кърпа да нагрявам с ютия.

# 4
  • Мнения: 923
Julyy преди около 6 години и аз имах възпаление, много болеше. Лекуваха ме с два АБ единият през устата и мускулно. След като лечението приключи все още имах болки и моят цикъл беше доста обилен, наложи се да отида пак на лекар. Едва тогава ми взеха секрет за изследване и ми направиха антибиотикограма, оказа се,че все още имам възпаление и АБ , с които ме бяха лекували 7 дена е нямало как да подействат защото бактериите са резистентни на тях.
Изписаха ми друг АБ, помогна ми, проблеми със забременяването не съм имала.
Моят съвет е отиди пак на лекар и поискай антибиотикограма ако не са ти правили.
Успех   bouquet

# 5
  • Мнения: 1 512
Преди пет години имах същия проблем.Лекувах се с няколко АБ,но болките останаха.Тогава гинеколожката ме изпрати при физиотерапевт и ми бяха назначени процедури.От тогава да чукна на дърво нямам болки.

# 6
  • Мнения: 305
Болката при мен беше доста силна.Аз нямах намерение да ходя на лекар, но веднъж като се почесах така ме заболя, че дъха ми спря(пиша това за да ти дам ясна представа колко сериозни бяха нещата при мен).Нагревките бяха 2 вида.Но загряването с възглавница е много опасно(така ми обясниха в болницата) понеже яйчниците са обвити в мазнина, която ги предпазва и ако се нагреят повече от необходимото имало опасност от други усложнения.Мен ме питаха по няколко пъти дали не е много топло.След като приключих с процедурите и антибиотиците всичко се оправи-вече нямах болки.Не ти препоръчвам да се топлиш с възглавница.Най-добре се консултирай със специалист.Дано всичко се оправи и при теб Hug

# 7
  • Варна
  • Мнения: 119
Благодаря ви за отговорите.
Днес бях пак при гинеколога за вторичен преглед и този път ми взе секрет за изследване с антбиограма.
Резултата ще излезе най-рано в сряда .Лошото е ,че пак имах някакво кафеникаво течение ,което след прегледа
се усили. Исках да си направя и цитонамазка ,но заради това течение нямаше как да стане.
На мен също ми препоръчаха да отида на физиотерапия ,но като се позатопли времето ,защото сега
щяло да има обратен ефект.
Можте ли да ми кажете как точно се прави физиотерапията при проблеми с яйчниците , понеже досега никога не съм правила.
Някоя от вас имала ли е кафеникаво течение примесено с кръв?

# 8
  • Варна
  • Мнения: 119
При мен нещата съвесем се объркаха.
От снощи все едно ми дойде цикъла ,така облино си тече.
Лошото е ,че сега незнам това цикъла ми ли е или извън маточно течение.
Трябваше да ми дойде на 15.03.
Вече тотално се обърках ,започват да ми нахлуват едни мисли в главата .
Мисля си ,да не би да имам нещо сериозно ,а да не могат да ми го открият.
Моля ви дайте ми съвет , аз така или иначе другата седмица пак съм на гинеколог.

# 9
  • Мнения: 305
Физиотерапията са точно тези нагревки за които ти писах.Относно кървенето не знам какво да ти кажа newsm78 Гледали ли са те с вагинален видеозон?Да не би да имаш и някоя кистичка?По принцип пролетно време е нормално да има изменение в цикъла, заради промените във времето.Като минеш другата седмица при гениколога си пиши какво е станало.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 119
Не сега ме гледаха само с коремен видеозон. Казаха ми ,че нямам кисти .
Възможно ли е да имам полипи и досега никой да не ги е видял Rolling Eyes или нещо друго ,знам ли вече и аз.
А за нагревките питам как точно става , в смисъл с какво те нагряват ?Извини ме за глупавия въпрос ,но досега не са
ми правили нагревки.
Да и аз чух ,че яйчниците не било хубаво да се нагряват много ,защото имало опасност от спукване.
Да ,ще пиша как се развиват нещата при мен ,другата седмица. Моля се да няма нещо опасно и всичко да се оправи. Praynig

# 11
  • Мнения: 1
Ох, и аз имах възпаление на яйчниците 2 пъти в интервал от 1 година. Лошото е, че в момента пак имам проблем, но не знам към кой специалист да се насоча. Пила съм АБ и двата пъти, но  ми ги назначиха наизуст, без изследвания.
Търся си добър гинеколог - диагностик и моля ако някой знае такъв във Варна да ми  препоръча.

Общи условия

Активация на акаунт