Баба Mарта се появи,ОКТОМВРИйче в ръчичка мартенички държи!

  • 24 231
  • 730
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 419
Ani_Boland, дай с дружни усилия да я преведем таз книжка за общото благо на темичката ни

# 46
  • Мнения: 909
Здравейте момичета  Grinning
Честито на  месечинките! newsm51
Линка към петицията..не иска да ми зарежда нещо...и аз не знам защо... newsm78
el_pl ,до някъде съм съгласна с тебе...,но все пак не съм съгласна детските да са колкото един пакет памперси... Naughty.
Съгласи се ,че тези които го решават това ,колко да са детските на месец....,не живеят на месец с по малко от 3000лв!Хайде тях да ги оставим на доход ,на какъвто са по-голямата част от провинцията или България....тук една заплата варира от 250лв-400лв.Казваш ,че трябва да се работи ,....ами да съгласна съм/даже  и аз тия дни ще поработя малко/,но смятам както някой беше казал по рано тук ....,да бъда до детето си поне докато тръгне на ясла . Време за работа има...пък и до сега съм си скъсвала г... от бачкане...заслужавам малко и аз почивка,пък какво по хубаво да я прекарам с мушмулката ми. Peace
Както казваш ти за тези които с детските си купуват цигари...еми и аз не съм съгласна,но за тях даже не ми се коментира.... Crossing Arms


Снощи докато гледах новините ми стана,едно такова гадно... не знам каква дума точно да кажа...ЕДНА майка е имало на протест във Варна?!Много ми е странно това...аз също не бях чула ,че ще има такива протести ,но все пак..от цяла Варна само една жена...?!

С дотук написаното не искам да пораждам спорове..,просто изказах мнение по въпроса.

# 47
  • Deutschland
  • Мнения: 186
El_pi тук детските ги увеличиха по време на криза с 20 евро.Всички получават детски.Няма значение какви са ти доходите.

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 26
Пускам Ви линкче за сваляне на ДВД-то с гимнастиката за бебчовците,която бях обещала  Heart Eyes
Аз го пускам и повтарям упражненията 3-4 пъти.

Дано Ви бъде полезно   Hug

http://tranz.it/load.php?id=mry3uc3R0fwLL2U7503251

# 49
  • Лавал-Пловдив
  • Мнения: 368
И тук е като в бг- детските са според дохода на родителите, ако родителите взимат много - няма детски или са орязани. Но иначе детските са 2 вида - федерални и провинциални ( от Канада и от Квебек ) и общият им сбор на дете е над 500$ месечно.
При нас се случи много слънчева и приятна седмица и тъй като големите са във ваканция, гледам все да им измислям развлечения на открито.  Party

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Ани Hug

Може ли да ви попитам във връзка с книгата: как по-нататък се оформят дрямките?

Тъй като не си спомням при Криси как точно стана,но на 1год.вече спеше само един път след обяд.

А Диди сега дремва по 3 пъти,точно както бяхте разказали.
...
Повръщането намаля наполовина.

Спряхме захранването,поради липсва на всякакъв ентусиазъм.

Та така.
....
PS:искам само най-любезно да ви помоля да не превръщате темата в бойно поле по отношение на детските надбавки.Във форума има достатъчно други теми,в които се дискутира същия въпрос Peace

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 419
Хайде малко пресен, пресен снимков материал от нас





# 52
  • Мнения: 99
 Heart Eyes Сладурче само за целувки  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 53
  • Мнения: 1 668
миркам, то няма за какво да се говори в темата. Всичко е забрането от някой, че нещо не му харесва.
Предлагам всеки да влиза и да казва само добър ден, защото пък на някой от нас не ни се чете за пюрета  newsm78. и то теми не останаха... Иначе по въпроса за детските си мълча, че и мен ми писна да ме квалифицират като си кажа мнението.

# 54
  • Мнения: 327
Миркамче, и аз с най-добри чутства, а защо се пуска линк към петицията...какво лошо да си изкажа мнението, би ми било интересно да чуя и други мнения и спор да има...какво лошо  newsm78
А относно детските добавки навън...ами аз не съм навън, в прованса живея.

Гинбей, стархотно бебенце си имате, каква коса Simple Smile как не сте ги изяли тези сладки бузки  Hug

# 55
  • Мнения: 958
Миркам, извинявай, ама аз ще си кажа мнението, по простата причина че нямам време да обикалям другите теми, и защото това е свързано с децата ни.
Както казах и преди нормално е да имаме различни гледни точки, и няма нищо лошо в спора. Напротив.
Аз мисля че детските трябва да са обвързани с дохода на родителите. Защо са ми тези 30 лева, при условие, че и двамата с мъжът ми работим? Но те биха били добре дошли за някоя самотна майка. Разбира се че са ниски, не споря, но според мен има и голяма злоупотреба с тях. Както ел_пл писа, ами не е редно хора които просто ги мързи да работят да взимат, а хора които имат огромна нужда, да мизерстват. В този ред на мисли, мога да оправдая само самотните майки. И то на малки деца. Никой не може да ме убеди, че здрав и прав мъж, не може да си намери работа. Е има много лгезени, които не искат да се хванат с какво да е, ама не е редно.
След като аз мога да си оставя детето на 9 месеца и да се върна на работа, защо някой друг да не може? Ох много дълбока тема е това, за съжаление аз нямам дар слово, като някои хора, и не мога да изразя с думи това което чувствам. Искам да няма бедни и мизерстващи деца, искам точно тези които имат нужда, те да получават пари. НЕ знам как може да се направи, но не е редно една циганка с 10 деца да взима детски, половината и деца да са в домове, другата половина на улицата, а по тв-то да дават самотни майки, живеещи на улицата или по таваните с новородените си бебчета, и за тях да няма. Ами това е. Ако държавниците ни решът да дават детски на всички, аз се отказвам от моите. Като гледам за какви пари се говори в другите държави, цялата ситуация при нас е смешна.
Много ми е кофти, това ми е болезнена тема, защото моя близка роднина е в това положение, хем ми се реве за бебчето което всеки момент ще се роди, хем не мога да оправдая мъжът и, който вече 5 месец е без работа, защото неговата специалност е ударена от кризата. Нямат една стотинка, нито за памперси, нито за храна за тях, абсолютно нищо, но разчитат на някакви си 30 лева... Помагахме, помагахме, и пак ще им помагаме, ама има нещо нередно в цялата ситуация....

Гинбей, голямо бузанче Simple Smile

# 56
  • София
  • Мнения: 1 227
Предлагам всеки да влиза и да казва само добър ден, защото пък на някой от нас не ни се чете за пюрета  newsm78. и то теми не останаха..

 Peace ...... и за акита Mr. Green Кой кво ял и после кво срал Thinking

Добър ден от мен bowuu

# 57
  • Мнения: 1 668
Ани, ти налагаш забрана да се говори за акита ли ? hahaha.
Добър ден!

# 58
  • Мнения: 103
Хайде, още няколко забрани и после се чудите защо намаляха момичетата, които пишат в темата........ Ами нали темата за детските е за децата, къде да пишем?
Аз пък ще забраня да се честитят месечинки и да се отчитаме след консултация, офф топик е  bowuu.
Много станахме модераторите нещо...

# 59
  • Мнения: 1 668
може ли един по желание да забрани виртуалните кафета с кифлички

Общи условия

Активация на акаунт