Колко често правите секс по време на овулация?

  • 45 904
  • 78
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 502
здравейте! аз съм нова тук.за пръв път пиша, но от доста време чета из форумите.това което научих  по въпроса е че правите кекс в деня в който видите положителен тест за ову и 2-та следващи дни, а после чакате...
Казва се "правите секс"  Naughty , защото ако "правите кекс" едва ли ще има какво да чакате, освен да се изпече  Naughty

На въпроса: аз никога досега не съм правила тестове за овулация, нито пък съм я следяла по някакъв начин   Whistling Просто, свърши ли ми МЦ си правим секс през ден  Flutter Предишният път бебето стана (макар и за кратко  Cry ) на втория месец опити по схемата "секс през ден"  Crazy

# 16
  • София
  • Мнения: 232
От това, което съм чела знам, че трябва да се прави секс непосредствено преди ову-то, т.к. живота на яйцеклетката (12 часа) е доста по-кратък от този на спермитата ( в подходяща среда до 48 часа). Те трябва да чакат нея, а не обратното. Наскоро някой беше пуснал в Искам бебе едно анимационно филмче за оплождането и там сперматозоидчетата играеха карти в матката, докато настъпи овулацията  Crazy Така че според мен секс трябва да се прави в деня на + тест и два дни след него  Peace

# 17
  • Мнения: 1 265
а нормално ли е белтъкообразната слуз да е 2-3 дена след края на менструацията/28 дни/, защото нали се говори за 11-14 дни от началото?
Тази слуз ли показваше овулацията или я предшества /защото чете доста противоречиви мнения/, ако на някой от лекар му е обяснявано да сподели.

# 18
  • Мнения: 11
аз мисля че я предшества... но при всяка жена е различно

# 19
  • Мнения: 682
Цервикална слуз (ЦС)
Специфична течност, която се изработва от шийката на матката и е необходима за  поддържането живота на сперматозоидите, намиращи се в женските полови пътища. Тъй като средата във влагалището е кисела – цервикалната слуз има среда, която защитава сперматозоидите от смърт. Цервикалната слуз е необходима и  за движението на сперматозоидите. Функциите й напомнят на функцията на семенната течност на мъжете. Самата цервикална слуз по време на месечния цикъл претърпява промени  под въздействието на хормоните /естроген/: дълго преди овулацията слуз не се изработва или се изработва много малко, по-късно отделянето й се увеличава, а най-близо до овулацията, когато има най-голяма възможност за зачеване, слузта става по-рядка, напомняща белтък на яйце. Ако слузта е недостатъчна  или не е с правилната консистенция няма да се получи оплождане, понеже сперматозоидите ще загинат.
Има няколко типа цервикална слуз, която се изработва по различно време на цикъла.
Веднага след менструацията слуз или няма, или е много малко. Във влагалището се усеща сухост. В този период зачеването не е възможно. Тези дни се наричат “сухи”.
След няколко дни слузта се променя - става с консистенция на лепило. В такава слуз сперматозоидите не могат да съществуват, но вероятността се повишава, особено тогава, когато такава слуз се наблюдава незадълго преди овулацията.
По-натам слузта продължава да се разрежда и става подобна на гъст крем. Такава слуз може да е мътна, бяла или жълтеникава. В този период във влагалището се появява усещане за влажност, появяват се следи по бельото. Такава слуз е вече годна за живота на сперматозоидите и тяхното придвижване. В тези дни може да се зачене.
Пред овулацията, по време на овулацията и известно време след нея, слузта става много силно водна, прилича на белтък на яйце, разтягаща се. Обикновено е прозрачна и силно разтеглива /може да се разтяга няколко см/. Във влагалището при такава слуз се появява усещане за много силна влага “хлъзгави” усещания, на долното бельо остават силно забележими мокри петна. Този вид слуз е най-благоприятен за живота на сперматозоидите, тяхното придвижване и следователно оплождане.
След овулацията количеството на естроген рязко се снижава и цервикалната слуз започва да се променя: тя става по-гъста и доста бързо се стига до сухост

# 20
  • София
  • Мнения: 38 519
От този месец и аз започнах да си следя ц.слуз.
До ову-тестове още не съм стигнала.
Секс правим сравнително рядко - 2-3 пъти на седмица, тъй като сме доста уморени от работа.
И май затова не става бебето досега.
Този път ще гледам да нацелим овулацията.

# 21
  • Мнения: 175
Дилянка, и ние като вас. Уж младо семейства, а изморени за секс. За това овуто трябва да се следи. Аз забременях макар и за кратко smile3518 още първият път когато засекох овуто, а преди това опитвахме 10 месеца и нищо

# 22
  • Мнения: 2 908
Аз засичам ову от година и няма бременност. С първото дете не съм засичала овулации и имаше бебе на вторият месец.

# 23
  • Мнения: 22
Ами, може да не го приемете за "правилно" според учебници и всякакъв вид литература, но ние правихме секс всеки ден от 10-я до 16-я и така забременях 3 пъти от първия месец опити.  Едната бременност завърши неуспешно, но е факт, че при мен се получи.
Пожелавам го на всички, които "работят" за бебче!  Hug

# 24
  • Мнения: 139
С първата ми бременност секс правихме 3 месеца почти всеки ден Whistling С втората,неуспешна,само две поредни вечери ,без да съм следяла нищо Rolling Eyes а сега от месец и малко работим за бебче,а едва вчера мъжо ми изтърси,че му било време вече за бебе hahaha baby_neutral

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 839
Към авторката - ако искаш, разгледай графиките на бременните (и родили) потребителки, предполагам ще ти бъде интересно и ще забележиш, че при някои има бременност от един единствен акт в месеца, а при други секса е бил всеки ден и също резултата е бебе. Виж тук
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=356495.0
И успех!

# 26
  • София
  • Мнения: 786
Благодаря за мненията и коментарите на всички. Аз си мисля, че  тестовете за овулация не са лошо нещо, и не  трябва на тях да се гледа като крайна мярка, т.е. след многомесечни опити. Аз си направих такъв просто за да имам обща представа  кога ми е овулацията. С 28 дневен цикъл съм, но исках да съм сигурна, че ми е около 14 ден. И честно казано като видях  двете чертички на теста се почувствах спокойна, че овулацията мие навременна. Само остава да започнем да "работим" по въпроса Simple Smile

# 27
  • Мнения: 1 313
Аз пък като забременях (за съжаление за кратко) бях в сесия, изморена и изнервена, правихме секс в денят на + теста за овулация и след това чак след 4 дни, знаех че изпускаме момента, но имах много да уча и решеих, че ще правим бебе следващия месец. Ние не спазваме график, но се стараем да хванем овулацията.

# 28
  • Мнения: 2 453
В месеца, в който успяхме правихме секс във всичките дни на овулацията. Предишните месеци през ден, но не се получаваше.

# 29
  • Мнения: 3 695
един месец всеки ден, един - през ден, но засега нищо

Общи условия

Активация на акаунт