Бившия ми приятел се жени и чака дете...

  • 9 740
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 290
Ама и неговата не е лесна  Laughing

# 16
  • Мнения: 7 325
Приеми го като освобождаване. Искала си нещата да се променят, но той не е направил крачка към теб, а ти не си събрала кураж да направиш крачка към него. Опитала си се да поддържате приятелски отношения с надеждата те да прераснат в нещо повече, но явно просто сте тръгнали в различни посоки. Прежали го, няма на какво да се надяваш вече. Не че е невъзможно един ден да се върне при теб, но по добре да не го прави. Времето лекува.

# 17
  • Мнения: 212
Уф, ми разбира се, че всеки е бил в подобна ситуация, само дето едните са обичали повече, другите не чак толкова. Щом всеки е тръгнал по пътя си, то това рано или късно се случва. Ако наистина го обичаш, трябва да се радваш, че е щастлив, колкото и да ти е трудно.
Мне всеки е бил в такава ситуация. Аз не бих го допуснала. Не вярвам в съдбата,така че не ме плашат поговорки "никога  не казвай никога". Когато човек е прекалено страхлив и слаб допуска да стигне до такава безумна ситуация. Когато мисли навреме-не стига до крайности.

# 18
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
Аз пък бях от другата страна. Съобщих на бивш, с който си поддържам добър контакт, чесъм бременна и т.н. Имаше 5 минути мълчание и размисъл. Предполагам, че е трудно..предполагам, че и ако аз чуя подобно нещо ще ми е трудно, но пък това са нормални неща. Живот.

# 19
  • Мнения: 4 841
Според мен просто завиждаш, че ти продължаваш да държиш на този човек, и не можеш да го отделиш от живота си, а той не само, че е "преглътнал" раздялата, но е успял да открие нов път, да съгради нова връзка, на качествено ново ниво - ще стане родител заедно с жена, която не си ти... Тоест, забравил те е. Зачеркнал, задраскал, надраснал... Знам, че може да ти звучи неприятно, но е самата истина.

Никой не обича да вижда бившите си щастливи, дори и тогава, когато позорно сме изхвърлили някой от живота си като влечуго, пак бихме искали той да се влачи след нас, да моли и да хленчи, да влезе в манастир и да се отдаде на вечно безбрачие  Joy
Нормално е.
"Здравата", нормалната реакция е, да го преодолееш и да гледаш своя си живот.
Има и друга - да се вманиачиш, да го преследваш и тормозиш, досаждайки на него и семейството му, заливайки ги с негативна енергия, създавайки им проблеми...
Ти решаваш.

# 20
  • Мнения: 428
Не съм изпадала в подобна ситуация, може би защото всяка от миналите ми връзки е била изживяна до край. И съм била с ясното съзнание, че този човек няма какво повече да ми даде, аз на него също.
Омъжих се първа от бившите гаджета, бях безумно влюбена и щастлива.
После, когато научавах как същото се случваше и на тях, дори се радвах.
Съвсем истински при това.
И до ден днешен, почти 10 години по-късно, нито за минута не съм съжалила за мъж, който съм оставила в миналото си. Колкото и добри спомени да имам.

Обаче имам позната, която въпреки, че вече имаше семейство и детенце, много тежко преживя обвързването на старо гадже (голяма нейна любов). И знам как се чувстваш, имайки предвид нея. Но при тях връзката не се разви напълно, останаха им много неизживени моменти.
Ще ми се някак да те успокоя. И мисля, че времето и срещата на подходящия човек ще изиграят своята роля в твоя полза.
Не се затваряй в себе си, анализирай с добър приятел ситуацията, ще ти помогне да погледнеш нещата и от друг ъгъл. Успех, сладурка!

# 21
  • Мнения: 712
.

Никой не обича да вижда бившите си щастливи, дори и тогава, когато позорно сме изхвърлили някой от живота си като влечуго, пак бихме искали той да се влачи след нас, да моли и да хленчи, да влезе в манастир и да се отдаде на вечно безбрачие  Joy
Нормално е.


Мда... като че ли хората сме устроени да смятаме, че което е било веднъж наше, си остава малко или много наше до живот  Wink Това твоето е първоначална реакция. Когато отмине шока и наранената гордост, че с нея е готов на нещо, на което н е бил готов с теб, и болката ще отмине. Времето е това, което ще оправи нещата  Peace.

# 22
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
... Сега жена му като пъпчаса и стане 100 кила, изобщо няма да иска да я погледне  Mr. Green
Не на всички жени бременността се отразява по този начин.  Mr. Green


А по темата - гледай напред. Това, което е било между вас, явно вече е минало (поне за него). Остави го в миналото и ти.  Peace

# 23
  • Мнения: X
Sex and the city quote:
Samantha : Oh please! There's always a contest with an ex. It's called "who will die miserable."

# 24
  • Мнения: 27
промени се ... Peace нараняваш се за нещо, което е минало...не си струва...

за да ти стане по-леко newsm78 ...спомни си каква свиня е като се напие, колко те дразни някой негов навик - постъпки и пр...неща дето са заставали между вас... Сега оная другата ще го търпи...  Wink

айде живота продължава...да знаеш какво гадже имамммм...
не съм вярвала ,че има такъв мъж... мислех, че несъществува, но... yes
ще срещнеш и твоя - важното е да гледаш напред...и да позволиш някой да те обича, да обичаш и ти...

# 25
  • Мнения: 1 761
Аз се радвам,че бившия ми приятел се ожени и има даже 2 деца вече...
Беше светно момче и ако съм искрена-единствения мъж, с когото съм имала интимна връзка и никога не ми се създавал неприятности.
Заминах за чужбина и му казах,че съм се оженила и чакам бебе.Той ,както и да се е чувствал ми пожела много щастие.Имахме много хубави отношения,още поддържаме приятелска връзка,даже децата ни си играха миналото лято заедно.Ходихме му на гости с мъжа ми,запознахме се с жена му,че и с тъстовете му....


Защо се чувстваш зле?Нали и ти си имаш приятел?И ти можеш да се ожениш и да имаш деца,не ти е отнел  възможността да бъдеш щастлива.

# 26
  • Мнения: 160
Когато отмине шока и наранената гордост, че с нея е готов на нещо, на което не е бил готов с теб, и болката ще отмине.
Точно от това ме боли най-много. С мене не беше готов за сериозна връзка, а година след това вече чака дете... Със сигурност и за това не е готов сега, но обстоятелствата го налагат... Той неможе да обича, познавам го много добре, а и факта че продължи да ме търси докато бяха заедно, говори достатъчно. Не казвам, че и в мен е бил много влюбен, не ме разбирайте погрешно... Живееше му се, искаше да среща нови характери... Наживя ли се сега, питам аз... Аз ще преживея и това, че няма да го забравя... няма, но ще се постарая да не му позволявам повече да ми обърква живота.
Благодаря на всички за отговорите, наистина много ми помагате.

# 27
  • Мнения: 0
... Толкова много въпроси ми се въртят в главата и всичките без отговор...


Трябва ти един здрав х.... и ще спреш да си задаваш всякакви въпроси  Peace

# 28
  • Мнения: 212
Когато отмине шока и наранената гордост, че с нея е готов на нещо, на което не е бил готов с теб, и болката ще отмине.
Точно от това ме боли най-много. С мене не беше готов за сериозна връзка, а година след това вече чака дете... Със сигурност и за това не е готов сега, но обстоятелствата го налагат... Той неможе да обича, познавам го много добре, а и факта че продължи да ме търси докато бяха заедно, говори достатъчно. Не казвам, че и в мен е бил много влюбен, не ме разбирайте погрешно... Живееше му се, искаше да среща нови характери... Наживя ли се сега, питам аз... Аз ще преживея и това, че няма да го забравя... няма, но ще се постарая да не му позволявам повече да ми обърква живота.
Благодаря на всички за отговорите, наистина много ми помагате.
Извинявай,ама според мен това са глупости...

# 29
  • Мнения: 39 317
... Толкова много въпроси ми се въртят в главата и всичките без отговор...


Трябва ти един здрав х.... и ще спреш да си задаваш всякакви въпроси  Peace
Joy Joy Joy
Сори, но не се сдържах .

Общи условия

Активация на акаунт