Отговори
# 60
  • Мнения: 19
Момичета денес имам повод за почерпка - най-накрая си взех така дълго чаканата диплома за вишу. така че чувствайте се почерпени. на мен хич не ми е до радост, че днес майка си отиде и ми е мн мъчно. Уж много ме ядосваше със съвети, ама като свикнах с нея сега само ми се плаче, а и милото ме вбесява постояно... До вчера всичко беше розово, а днес изведнъж посивя...
 Забравих да питам - обяснете как точно кърмите легнали, че аз все си мисля, че не правя всичко както трябва и на малката не и е удобно

Последна редакция: пт, 05 мар 2010, 17:03 от pilio

# 61
  • Bourgas, Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 414
Аз пропуснах да честитя рожби на новите мами.
Да растат живи и здрави дечицата ви и един ден да ви изпълват с много гордост.
Катрин е много красиво име. И нашето бебе щеше така да се казва, ако беше момиченце.

Освен това искам да ви питам вие на какви модели  детски колички заложихте? Аз имам една от каката, обаче сега ми се вижда много тежка. Искам да си взема нова, да е по-лека, а не знам коя да е. А и време няма много за обикаляне по магазини. Въобще пак се оказах неподготвена.  

# 62
  • Мнения: 24
Здравейте и от мен! Чак сега успях да седна и то докато изчета всичко назад, дойде време пак да хапва малки. Наколко мами бяха питали за кафенцето - пиивам си всяка сутрин по едно кафе след кърменето  и не съм забелязала да се отразява на бебо, пък и педиатърката каза, че може, така че спокойно си пиивайте по едно кафенце на ден.
В предната тема една мама ( сега не ми се отваря пак страта тема) беше питала защо са й превели само 820 лв, при заплата 1000 лева. Най - вероятно не е за целия месец, а е за по-малък брой дни. Ако си вземиш кода за интернет , ще можеш да видиш за кои дни ти е изплатено.А и на място дават пълна информация, но е непрактично да тичаш за всеки болничен.
Исках да попитам за обривите - ние имаме обрив само по лицето и доки каза, че е бебешко акне , а не инфекция. Обривът е ситен, малки червени пъпчици, плътно една до друга. Моля мамите, които са преминали през това да пишат за колко време отминава това чудо и с какво са го мазали като според док не е инфекция. Тя ми препоръча козметика(мустела Стелатрия) и за сега мажа само с това, но някой ако знае нещо по ефективно да пише. Притеснявам се дали ще мине по питката този обрив.

# 63
  • Bourgas, Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 414
И ние имаме подобен обрив. Изплаквам лицето на бебко с тетра. Мисля че има  ефект.

# 64
  • Мнения: 219
Kari, и ние сме като вас общо взето. По съвет на Шаманката сме първо на кърма, но после дохранвам пак, защото като се изпразнят гърдите започва да се извива Йоан, да опъва гърдата, ядосва се,че няма вече и видимо е още гладен. Дохранвам с 90 мл АМ защото суче 1 час преди това, вместо с 120 мл, които би трябвало да са му вече дажбата на хранене. Надявах се да започне да не го изпива цялото и така да намаля АМ за сметка на кърменето, ама нъц, не става за момента, гладен е и излоква всичко, което докопа. Моите цици явно не могат да му насмогнат и търси още ядене после. Само на 2 от храненията му давам само гърда иначе дохранвам, че е ужас, не се търпи от рев направо. Да сме спокойни е важно и бебоците да растат  Peace.

Подадох молбата за еднократната помощ. След колко време си взехте оригинала на акта за раждане от социалните?

# 65
  • Мнения: 4 187
И Стас има пъпчици тук- таме, но всичкото отгоре очите му ужасно секретират ! Понякога не може да ги отвори милия. В болницата казаха, че е нормално, педиатърката и тя. На мен не ми се струва нормално обаче  Rolling Eyes ! Почиствам с тампон и преварена вода, ама до кога  Crossing Arms !

Рая беше с много чиста кожа, едно петънце нямаше по себе си !

Аз сутрин (образно казано ) пия по едно кафе с мляко, или едно мляко с нес, в скромна чашка  Blush ! Това гледам да е веднага след като го накърмя, не съм забелязала да се отразява!

pilio, честита диплома ! Аз слагам малкия на леглото, мятам се до него и бутам цицата в устата  Mr. Green, не знам нагледно как да го обясня. С едната ръка си подпирам главата, с другата придържам гърдата да не му запушва нослето.
Така си придремвам даже. 

# 66
  • София
  • Мнения: 209
Подадох молбата за еднократната помощ. След колко време си взехте оригинала на акта за раждане от социалните?
Аз си подадох документите на 16.02 и ми казаха да си ги взема на 05.03. Значи 2 седмици някъде.

pilio, честито и от мен Simple Smile. Всичко ще се нареди скоро, не тъгувай. Относно кърменето точна както стар го е обяснила. По същия начин кърмя легнала

# 67
  • Мнения: 4 187
Я ми припомнете какви докЮменти трябваха за тази помощ  Blush ?

# 68
  • Мнения: 219
Я ми припомнете какви докЮменти трябваха за тази помощ  Blush ?

ДокЮментите са следните   Grinning :

- Акт за раждане на Стас /взимат оригинала, да си направиш копие/
- В общината ти издават удостоверение за родствени връзки
- Акта за раждане на Рая
- Личните карти на теб и съпруга
И това е. В социални грижи по местоживеене се подават нещата. При нас е в самата община.

# 69
  • Мнения: 4 187
Рали , bouquet !!!


Щях да те питам, защо те няма във фотосесията на Йоан  Flutter ?! Мернах една красива дама, но сигурно е майка ти !

# 70
  • Мнения: 72
И аз да се запиша в новата темичка Party
Честито на Аморе,да и е жива и здрава малката кукла
Ел,да те питам ти до края на бременноста ли ходи при Др.Георгиев,и второто въпросче дали са ти изплатили помоща за първо дете,че аз на 12 февруари си подадох документите,и няма превод в картата ми

# 71
  • Мнения: 219
Стели, да, майка ми е това  Wink. Ние не се бяхме подготвяли за фотосесия. Нашите ни дойдоха на гости и баща ми направи няколко снимки просто така между другото  Grinning. На Йони майка му използва момента за разкрасителни процедури и затова липсва.  Mr. Green Тепърва ще се изтипосвам и аз до моя хубавец  Heart Eyes.

# 72
  • Бургас
  • Мнения: 68
 maqnoliamm страхотна фотосесия ! Много е сладък бебока Hug
Шаманка, благодаря за отговора. Тя започва да се дърпа ,когато вече се е понаяла.Вечер я вземам при мен,обаче си нервничи постоянно.За храненето,винаги предлагам първо гърда и после дохранвам.Грешката явно е още от болницата,защото там на пробното кърмене видяхме ,че изсуква 10мл ,а не  30мл. и вместо да ми препоръчат по-често слагане на гърда,те казаха ,че трябва да яде на 3 часа ,а аз да я дохраня с 20мл.И така започнахме с 30мл. дохранване,сега предлагам 60мл.  АМ при хранене,тъй като вадя около 60 мл. кърма на изцеждане [от една гърда].А  памперса е винаги доста мокър ,но пък ме притеснява ,че от 3-4 дена ака само по 1-2пъти на ден.Лошото на смесеното хранене е ,че не зная колко изсуква и колко да давам- имам чувство,че колкото и дам всичко ще изяде - и се чудя гладня ли е,прехранена ли е [че после повръща]!?!
А иначе и мен ме болят гърдите,точно като натъртени и преди и след кърмене.И усещане като мравучкане в самите гърди.
Ralipo 90мл. не е ли много? Ти знаеш ли долу-горе,колко изсуква от теб?

# 73
  • Мнения: 219
Не, Кари, не знам колко изсуква. Аз не мога да изцедя и капка с помпата, за да преценя поне малко. Но моят момък не повръща, за да е прехранен евентуално  newsm78. Стига му така и даже още търси, но все пак се успокоява. Ака веднъж на ден, но повече от качествено  Grinning. Да, това му е лошото на смесеното хранене, че не се знае колко мл яде, ама какво да се направи не знам. Сутрин да речем имам доста повече кърма, поне така се усещам и тогава не давам АМ или ако се наложи само 30, 40 мл. Вечер давам 90. Ориентирам се по Йоан общо взето.

# 74
  • Мнения: 11
Amore, честита бебка Катрин! Да ви е жива и здрава, много да ви радва! Аз пак не съм чела назад и сигурно пропускам да честитя на някой, но видях новината в другата тема - на февруарки 2008 и влизам набързо само да честитя!

Общи условия

Активация на акаунт