Майка и дете родени на една дата и месец- какво се прави

  • 19 257
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 186
И в нашето семейство сме много оплетени: Аз и баща ми сме родени на 21 но в различни месеци, майка ми и сестра ми са родени на 6, но в различни месеци, а сестра ми и баща ми са в един месец. Единственото, което съм чувала е че това е голямо преплитане на съдби, но никой досега не ми е споменавал, че има начин да ги "разплетем".  newsm78

# 16
  • Мнения: 1 006
Момичета, моля ви, търсете винаги логично обяснение, не вярвайте на такива неща!

# 17
  • Мнения: 2 142
Аз  и сестра ми сме родени на една и съща дата и месец, с разлика три години. Но посредата имаме брат и затова нашите не са правили нищо. Чувала съм, че при такова положение трябва да застанете една до друга и между вас да се засади дръвче. Поверието е, че дървото разделя пътищата ви. Ако на едната се случват лоши неща, да не се случват на другата. По тази причина се яде и яйце с двоен жълтък. Това е, което съм чувала Wink

Мая, много се смях на вашата ситуация. Брат ти ви е дръвчето! Шегувам се, но много е сладко

# 18
  • София
  • Мнения: 7 242
С баща ми сме родени на една и съща дата. Единственото поверие, което знам е, че трябва да си разделяме яйцята с двоен жълтък и срасналите /2 в едно/ плодове /такива най-често са сините сливи/.

# 19
  • Мнения: 429
В моето семейство всички са родени в един месец с изключение на мен. Спомням си майка купи по една кифла и така я раздели на всичките по равно като тръгнаха в различни посоки без да се срещат, обръщат назад докато се приберат. Причините и мотивите са описани в по-горните отговори. Можре да е суеверие, ама от много глава неболи. Все пак който го е измислил е имало за какво да го измисли.

# 20
  • Мнения: 6 243
Това са традиционните поверия в тези случаи - проверявала съм ги и аз, защото децата ми са родени на една дата през 9 години, а аз съм родена на предния ден. Естествено, не вярвам, че ще ме споходят злите сили, ако не спазя поверието, но идеята да засадим дръвче тримата м исе вижда много красива. Така ще си имаме нашето дръвче и то ще расте с децата. В нашия край, а и из цяла България, предполагам, много често родителите или бабите и дядовците засаждат дръвче с раждането на бебето. Даже се търси и символика - дядото на един малък мъж засади дъб, за да растял малкия силен и здрав... Ако беше момиченце, сигурно щеше да засади брезичка, предполагам.

За мен това е мило и приятно преживяване и ми е приятно, че имам повод да го направя. Не го свързвам с "наказание свише", че да се чувствам длъжна. Затова разбирам бабката, за която писаха по-горе. Но ако идеята ви се струва глупава, не ги садете тия дървета, кво толкова.

Общи условия

Активация на акаунт