Що е то Фен Фикшън?

  • 8 210
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...
Може ли линк към темата, където се обсъжда?

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=471091.0;all

Тук аз не виждам обсъждане на книгите, а само на фантазиите и то само от 4-5 човека.

Сигурно не е само тази тема, но само на тази съм попадала. А покрай нея потърсих информация и се зачетох и в други. Та, долу-горе не съм се ограничила само с едни, но пак нямам интерес да потърся още.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 23 715
Отивам да чета Simple Smile

# 17
  • Слънчевия дом
  • Мнения: 131
Не бях чувала термена , не съм чела нищо , но в младежките си години съм го правила най- редовно , но само че не писменно а във фантазиите си , леле колко нощи не съм спала .Почти всяка книга която прочитах след това си я продължавах на ум по мой сценарии , не мисля че има нещо лошо  в това, че някои успяват да го направят във писменна форма . Това си мисля е като да продължиш да мечтаеш .

# 18
  • Мнения: 0
Лиляна, не знам дали си попаднала на този сайт, който вероятно се поддържа от момичетата пишешти в "онази тема". Те са си го поставили в заглавната страница на самата тема. Ето тук освен ФФ намерих една подтемичка озаглавена "Размисли и страсти" - статии, съдържащи мнения и то доста добре написани по книгите за които се говори.
Ето ти линк : http://twifun-bg.com/?cat=4,
ако не си стигнала до там.
На мен ми харесаха и то доста. Затова и по горе писах, че доста неща са казани, а аз самата съм просто закъсняла.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Чета редовно ФФ, само на английски. Досега нищо доближаващо се до поносимо не съм прочела на български. Никаква езикова култура, никакъв изказ, просто всеки решил да си публикува глупостите.
Намирането на нещо струващо си труда и времето е адски трудно. Досега се справям горе-долу, макар че съм зациклила в момента.
Който не е чел не може и да предполага за какво става въпрос. В повечето стойностни фикове единственото, свързващо ги с оригиналното поризведение са имената на героите и евентуално местата, в които се развивива действието. Специално за Здрач фиковете, има много които са по-добре написани и от оригинала. Има резон да се сравнява стила на Стефани с този на повечето фикове, то последната част си е точно фен фик, а не роман  ooooh!

# 20
  • Мнения: 693
Не чета фен Фикшъни откакто като дете прочетох Скарлет на Александра Рипли - за мен това си е точно фен фикшън, но напълно разбирам хората които ги пишат. Аз самата си доразказвам историята, доизмислям си я, променям мислено героите и това е напълно разбираемо

# 21
  • Мнения: 0
Не чета фен Фикшъни откакто като дете прочетох Скарлет на Александра Рипли - за мен това си е точно фен фикшън, но напълно разбирам хората които ги пишат. Аз самата си доразказвам историята, доизмислям си я, променям мислено героите и това е напълно разбираемо

И аз си мислех същото за това "продължение" на Отнесени от вихъра.

# 22
  • Слънчевия дом
  • Мнения: 131
Не чета фен Фикшъни откакто като дете прочетох Скарлет на Александра Рипли - за мен това си е точно фен фикшън, но напълно разбирам хората които ги пишат. Аз самата си доразказвам историята, доизмислям си я, променям мислено героите и това е напълно разбираемо
О вярно продължението на Отнесени от вихъра , на мен ми допадна хубавия край .

# 23
  • Мнения: 201
Хехе, вече си мислех, че този термин никой не го знае в България. Аз случайно попаднах на някакви линкчета докато ровех в сайт за Хари Потър през 2007... е оттогава си чета най-редовно.
В началото намирах някакви много ужасни разказчета, явно писани от неграмотни тийнеджъри, но имаше и по нещо добро тук таме. След това открих, че има модерирани архиви, където всичко минава през редактор и могат да те върнат за две сбъркани запетайки. Опитах се да потърся фенфикшъни на български, но нищо читаво не намерих, та си чета само на английски и основно за Хари Потър. Има много добри неща, ама извънредно добри.
Разбирам как на хората им е странна идеята да се предъвкват чужди герои, но пък на мен ми харесва. Зарибих се лека-полека и в момента повечето ми бутони за бърз достъп са за фенфик архиви. Даже и аз се хванах да пиша в един момент...  Laughing

# 24
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Сега само остава да напипа някой нишата и да започне да ги издава на хартия. Щом са толкова добри и щом имат толкова читатели.
Ама или на никого не му стиска или не са чак толкова добро, колкото ги описват.

# 25
  • Мнения: 6 993
А, че то има издадени.
Поне за мен са си фенфикове.
Има на Властелина, от някакъв руснак, но не му помня името.  Thinking

# 26
  • UK
  • Мнения: 3 959
А, на Междузвездни войни всекидневно се издават нови книги, само идете в някой сайт където ги има всичките да видите колко са. Да не мислите, че всички са на Лукас или поне на Тимъти Зан?

# 27
  • Враца
  • Мнения: 5 206
Има издадени фф, както има и откраднати такива. Тоест сменят се имената на героите, автора и се издават. Затова повече от качествените неща се свалят от нета в момента, в който са завършени.

Не се сърди и не се обиждай, но ми е странно крайното ти мнение за нещо, което не си чела. Не говоря за български фф(без да обиждам авторите им)

# 28
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...
Не се сърди и не се обиждай, но ми е странно крайното ти мнение за нещо, което не си чела. Не говоря за български фф(без да обиждам авторите им)
Поставила съм си някаква бариера, някак не мога да преглътна плагиатството може би, не знам.

# 29
  • UK
  • Мнения: 3 959
Това в никакъв случай не е плагиатство. Никой не печели пари от тези Фенфикшъни. Според мен имаш сериозен проблем с възприемането на понятието "фенфикшън" от самото начало. Wink Английски знаеш ли? Какво значи "фенфикшън" знаеш ли?

Общи условия

Активация на акаунт