СЕПТЕМВРИ' 09 TEMA 20

  • 19 110
  • 740
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 359
Прескочих 7-8 страници, от които след бърз поглед разбрах, че ЛаДиДа ще спи на палатка, а wish си играе с хм, топчета (чии, мори?).
Почти всички ядат ориз с тиква, освен tsveta, която яде котешка храна по някаква причина. Поне е богата на витамини и козината  косата ще й стане лъскава и здрава.
Grinning основното си схванала, друго ти не трее. КОсъмът ми лъщи и е осезаемо по-здрав Mr. Green
Така значи, основното било постовете на Ладида и Уиш...и особата на Цвета. Така ли, Бу. Аз пък съм обидена  Crossing Arms
Тогава пък аз ще кажа, че от всичко изписано ей този е най-важния пост  smile3534
Мисля, че точно това Лъки се е опитала да каже...че след зеленчуци, не е хубаво да се приема плод, защото "затапва" и ферментира. Лъки моля включи се...Принципно вече съм чела, че поне до половин час не се препоръчва смесване на видове храни...примерно ако приемем, че зеленчуковото е основно след него да се даде чисто плодово пюре.
Пращам поздрави и на МамаТ и Горби, които отговориха на моите въпроси. Вече само тях ще чета...и тези, които са ми отговаряли и преди   bouquet Другите по диагонал  Wink
Емир, дописвам по темата. Много точно си го казала и се отнася не само за плодове и зеленчуци. Който иска да го нарича разделно, за мен си е здравословно хранене. Установено е и че картофи с месо не е добра комбинация /въглехидратите се смилат в червата, в алкална среда, а белтъчината - в стомаха от стомашен сок/. Като се смесят нито едното, нито другото се усвоява, а се получава топка полузагнила недосмляна храна, която отива в червата, където се размазва по стените и остава за дълги години. Питах за плодове и зеленчуци, понеже доста четох, че дават такава комбинация на бебоците и се учудих  newsm78 Чудя се и при тези схеми за захранване в час ли са тези, които ги препоръчват като дават картоф като първи зеленчук, от който е ясно, че се получава слуз, създаваща добра среда за размножаване на бактерии, вируси и микроби  newsm78. Същото се предизвиква и от бял хляб, грис, бял ориз...а където и да чета си присъстват. Няма детска кухня, където да не присъстват в менюто. Означава ли това, че менюто е ок  Peace Не разбирам каква е тази страст към модерни многопластови храни...за мен истината е в простата храна.

Последна редакция: ср, 10 мар 2010, 21:48 от Лъки

# 46
  • Мнения: 56
А честито на всички именнички днес   bouquet Да сте живи и здрави и много щастливи!

Честити малки рождени дни на бебочетата!

Много се смях на обобщението на Бу  Mr. Green

За плодовете и аз знам, че ферментират много бързо и за това не е хубаво да се комбинират с друга храна, но за себе си не го спазвам. За бебето може би ще се опитам  newsm78

Абе момичета, днес чета и се чудя, защо е толкова страшно да има спорове? То не може никой да не изразява мнение, а мненията ни се различават  Thinking Според мен е кофти когато спорът е много груб и обиден, но пък без хич, ще е едно безлично тук  Whistling Аз така мисля!

Лелеее колко много неща сте въвели вече! Аз само тиква и картоф, ама тиквата не я броя за въведена защото нали имаше зачервени бузки Катюшата. НООО може зачервяването да е било заради зъбоникнене, защото току що видях, че има чертичка и първото зъбе е почти пробилооооо newsm44

Катето много успешно пълзи назад  Joy и много се ядосва горката като усети, че се отдалечава от целта  hahaha Но вече схвана идеята. Сега се пробва с ръце само да се издърпва напред и почти успява   Laughing

Та така, айде лека и поспалива нощ!

# 47
  • Мнения: 314
И Лора беше кисела 2 часа преди да заспи днес, но заспа доволно в 7:30 Mr. Green
Надина: аз тези курабийки много ги любя и редовно правя у дома. Много вкусни стават и Лора ака редовно от тях Peace и майка й и тя  Blush
Лелееее не е истина как се зарибих тука с това Фимо. Thinking Гледам сега разни клипчета и смятам да си купя материали и да се пробвам. Валка ти от Метро ли го взе? А какъв лак ползваш? Ето да видите една от техниките:
http://www.youtube.com/watch?v=KXT20AmB8Nw&feature=channel

# 48
  • Мнения: 5 026
Имало нова тема, аз що съм пропуснала  Whistling

# 49
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
arllina, ще ти пиша на лични да не спамим  Wink

Лъки,  ти, а и някой други мами забелязвам и то които сте с първо дете предимно много предпазливо го давате откъм хранене и прекалено четете и се информирате. То няма лошо де Wink
Ние с второ дето сме май сме по-смели откъм храненето.
Аз лично правя всякакви комбинации само и само да хапне Рая и също слагам в кашата плодово пюренце.
Както и да е, въобще не ме бърка кой какво дава и гледам само себе си. Ако нещо сгафя поне сама ще съм си виновна, а не някой друг дал неправилен съвет.
Само където и нашто захранване върви много бавно понеже нали цяла седмица Рая беше на АБ и само на кърма и сега все едно наново се захранваме. Тя се дърпа и не поема лъжичката, защото милата си мисли, че й давам лекарство.
Анита, пробихте ли ушенцата на Андреа?
Които мислят да го правят да знаят, че на 25 март е Благовец и нали по старо поверие тогава се пробиват ушичките, та мисля да го направя и аз на тази дата. Не че вярвам в тези неща, а защото и на каката на тази възраст ги пробих и нямаше никакви проблеми.

# 50
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
valkata78 не сме ги пробили още.ММ каза,че ще чакаме  да се стопли времето и тогава Crazy

# 51
  • София
  • Мнения: 1 504
valkata78 аз пък си мисля, че сега съм по предпазлива... newsm78 защото съм изчела нещата един път с първото и сега пак наново. Като захранвах с Кати не бях наясно с доста неща вкл. какво е елда, рожкови и глутена какво причинява, също незнаех какво е АБКМ и колко е гадно това нещо.... и го карах доста по-смело. Сега настръхвам само при мисълта за АБКМ, защото съм виждала детето на моя близка в какво състояние е и какво ходене по мъката е. По спокойна съм от гледна точка на рутината... знам и съм свикнала, че целият ми ден ще е подчинен на бебето. С първото дете, това доста ме изморяваше психически...е свикнах де, та дори не ми се наложи и да отвикна.  Heart Eyes
На който му се гледа нещо разтоварващо  Couples Retreat / С жени на море (2009)
Айде лека нощ... Grinning

# 52
  • Мнения: 655
ладида,за темата  bouquet


И най-важното огладнях, а имам само котешка храна в хладилника, вий сте виновни


познайте сега къде ще звъняяяяяяяяяяя,на социалните smile3508 smile3521

# 53
  • Мнения: 221
Опс да спите спокойно и да ме сънувате.лека до утре и безаварийна  newsm10

# 54
  • Мнения: 221
Добро утро.Кафето моля:



Честити половин годинки на
Tanja_cwete   malta   shammi   Чифлигарова   Yana_mama   vanina123   gretcan

# 55
  • София
  • Мнения: 1 504
Добро утро мацки!
*мамаРени* мерси за кафето...ама не разбрах защо да те сънуваме Wink Верно дългокрака си, пък и с тия сини очи, амаа май още  предпочитам мъже да сънувам Joy hahaha
И да знаеш - не съм те сънувала  hahaha
Честити месечинки на днешните бебковци!

# 56
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
Добро утро и от мен!

Честито на днешните половин годинки!  Party Да си хапват, спят и усмихват много!  Party

EmiR, да не остана по-назад, ама и аз като теб!  Joy Heart Eyes

Нахраних Бобото и вече съм доволно пременена пред компа. Краска е у майка ми, та тази сутрин ми се разминаха закуски, млека, гонене за обличане и прочие.
Момичета и аз имам едно въпросче: и кашата ли трябва да я въвеждам като пюрето по една - две лъжички в началото. Досега съм въвела плодово пюре и зеленчуково пюре. А за кашата се още чудя, че и без това сме с доста кг / близо 8/ hahaha Дали няма допълнително да я надуее.
При захранването и аз процедирам като MammaT
Тони, аз лично каквото и да въвеждам, давам първо 2-3 лъжички. Ако има алергия, не дай боже, то ще си проличи и от тях. Ако няма алергия, на втория път давам повече, но не с 1 лъжичка повече. И на третия път - цяла доза  Peace може да е грешно,. аз така правя!
за кашите- педиатърът каза, че засега няма да ги включваме точно защото сме по-пухкави. Миналия месец беше 7980, сега сигурно е над 8500, но ще видим другата седмица де.

Днес мислех да му оставя тиква, но тази сутрин съм на друго мнение и ще яде готово пюре - ранните зеленчуци на Хип, където има и карфиол ( да отметна и него). Остават ми тиква, броколи и тиквички, но тиквичките и броколито май ще ги оставя за към лятото (специално тиквичките де).

valkata78, Краската и аз я водих на Благовец да й пробиваме ушите, но пистолета се развали и не успяхме да свършим работата тогава. 2 месеца по-късно "досвършихме" тази работа. И аз съм на мнение, че като са по-малки нищо не разбират и по-лесно става номера.  Peace

# 57
  • Мнения: 0
Добро утро и от нас.
Вече съм така Shocked,предната вечер Ангел заспа в 19.30 и се събуди в 3 часа и започна да ми бръмчи и да си играе ooooh!,ако можеш спи.Заспа едвам към 6 и то го приспах в кошницата.Снощи си викам ще го приспа по-късно,та го занимавах чак до 11,а резултата-в 6 часа Shocked.Явно вече си е създал някакъв режим и винаги се събужда към 6-7,а като ви чета вашите бебоци как си спинкат без да се събудят и то до 8-9  Tired
Честито на днешнте полурожденици newsm51  love001
и да почерпите Wink

# 58
  • Мнения: 277
Добро утро спали и недоспали мами и бебета Simple Smile
Аз изпратих народа, останахме си с Еличка пак. Тя спинка още.
МамаРени, мерси за кафето - ти сън не си спала, за да го сервираш Wink
ГериБС, съчувствам ти искрено - Ина беше така като бебе. Тя по-точно вечерта си спеше, обаче да речем заспив 11:30-12:00, буди се 1-2 пъти, за да яде, и е будна в 06:00 сутринта. Като прио това през деня спеше веднъж-два пъти по 10-тина минути! Това е твърде недостатъчно за бебе, знаеш. И яденето й беше толкова - каквото хапне - повръща. Ама ей на 0 няма 11 години, а е висока почти колкото мен - 156 см дрехи й купувам вече... Да са здрави!

# 59
  • Мнения: 14
Добро утро!Рени,мерси за кафенцето!

бАМБАААААААААААААААА!, най-накрая разбрах какво има на снимкАта от аватара ти!!! Беше ме срам да питам: кво е това на тая снимка, много ми харесва иначе  Crazy
..щото аз съм го правила, Joy

Катето много успешно пълзи назад  Joy и много се ядосва горката като усети, че се отдалечава от целта  hahaha Но вече схвана идеята. Сега се пробва с ръце само да се издърпва напред и почти успява   Laughing
Joy hahaha smile3501

Тони и аз въвеждам,като мамаТ.И оризовата каша така я въведох,но нещо я недолюбва тия дни  Rolling Eyes

Рафаел е много доволен от преобръщането си от гръб по корем.По сто пъти на ден ми го показва и съответно настойчиво ме командва да го обърна  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт