Дъждовно време (Yağmur zamanı) bTV - TEMA 3

  • 54 749
  • 731
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 0
Aз пък се чудя,защо се държат пренебрежително с Ейлюл,тя е детегледачка,а те от висшето общество ли са?!Защото нали и Ейлюл е с висше образование,та смятам,че то не е причина.Или пък,защото е от дом?!Перихан все изтиква,коя е тя(Ейлюл),а те кои са?!

.. и че нямала минало,това че няма родители означава ли че няма минало и бъдеще,все едно е мръсно коте .. напротив много повече е постигнала от тях и се е преборила с трудностите на живота.. имала е приятели училище.. любов .. как така без минало ? За кои се мислят те че да определят дали има минало или не?? Правят всичко това защото са слаби и нямат какво друго да кажат срещу нея  newsm78 Crossing Arms Thinking Забелязала съм че в разговорите си и трите все я оплюват.. данеби да я познават  Naughty Thinking Загубенячки са и трите!!

# 706
  • Мнения: 105
Може би това ,че Ейлюл няма минало имат впредвид,че не се знае коя е,какво е семейството и,нали е от дом.Това например много злобно беше #Cussing out Но хубавото бе,че Ейлюл лека полека спечели сърцата на Бора и Еге след Фарат и Нас,което на Аслъ може би наистина никога няма да се получи.
Най-странното е,когато Аслъ уж спори с майка си и се държи доста зряло,но когато види Фарат или Ейлюл,нещо  и избиват лимките Mr. Green

# 707
  • Мнения: 18
Шамарът ,тоест катастрофата за Еда е от майка и Съла.Понякога живота ни  е  като един лабиринт ,който и ние самите не сме способни да разгадаем.Тогава винаги се намира някой , който да ни подскаже какво да правим.Често този някой е човека ,който най-много сме обичали.Но обичаният от нас човек може да е жив или мъртъв.Той често ни се явява в сънищата да ни предупреди за неща,да ни покаже път или да ни даде съвет.Но този ,който не е способен да разгадае съня  си мисли ,че е сънувал кошмар.Всъщност сънищата говорят.Те са отражение на това ,което преживяваме ,но не споделяме.Еда страда за майка си ... а ЗАЩО!Явно докато е била жива не е показвала достатъчно на майка си ,че я обича.Затова сега най-много страда от нейната смърт.Затворила се е в себе си и предпочита да мълчи.А не трябва ,защото така болката и не намалява , а става по-жестока.Болка ,която е способна да се превърне в омраза и отмъщение.И ето появява се ЖЕНА ,която е близка по душевност на нейната майка и ЕДА  започва да я мрази.Защо Ейлюл проявява разбиране...защото знае какво е да си без майка.А защо е "снабдена" с толкова много търпение.Ами това се дължи на вътрешното и усещане.Способна е да се постави на мястото на ЕДА.Еда има чувството ,че майка и ги е изоставила ,преселвайки се в един друг свят без да ги пита може ли да го направи.А пък Ейлюл има усещането ,че майка и я е изоставила опитвайки се да си уреди живота наново без да я пита изобщо /макар ,че новородено бебе не може да се пита/ ,но  променя съдбата и.Отплеснах се много...незнам ,но според мен тези турци като правят филми или сериали имат нещо наум.Тоест сигурно ползват психоаналитик,психиатър,психотерапевт,специалист по невербална комуникация.Основнатаим водеща мисъл на тези сценаристи е как да привлекат вниманието на хората.Оказва се ,че успяват.

# 708
  • Sofia
  • Мнения: 311
Юлияна  smile3525 newsm10 smile3501

Много ми хареса това, което си написала!

# 709
  • Мнения: 117
Здравейте момичета, чета ви от известно време, но не съм писала досега.
Големи страсти се вихрят тук, особено последните 2 серии. Добре че не можем да ги докопаме тия двечките (Еда и Аслъ), че ще вземем да ги набием.  Simple Smile
Пускам ви две снимки да успокоя малко страстите.  Simple Smile



# 710
  • Мнения: 0
Ооооооооо, това със сватбата беше голям смях Joy Joy Joy , вече нямам търпение да се оженят, та Аслъ да се кротне най-после!!! Или поне се надявам да се спре.....
А Лерзан много ме дразни- иска иска бебе, проглуши света, стигна и до развод заради това, че Мехмет не искаше, а сега само се оплаква: по цял ден стояла вкъщи, малката само плачела..... Че тя как си мислеше че ще е - ще си ходи по кафетата и когато й се прииска ще ходи да си играе с малката.......Глупава работа.... #Crazy #Crazy ooooh!

# 711
  • Sofia
  • Мнения: 311
Така си е, а пък бебто е още съвсем малко, на няколко месеца, а като минат 1-2 години, не знам какво ще е ooooh! А и тя хич не се застоява само в къщи, все ходи я при Перихан, я с Аслъ на кафе, на гости, кой го гледа това бебе през това време не е ясно newsm78 И е една такава наконтена и нагласена, ще каже човек, че да се гледа бебе е все едно да се ходи на модни ревюта Mr. Green

# 712
  • Мнения: 0
ББ: Мене ме досмеша като бяха оставили Ерсал и Мерве да гледат малката, докато Мехмет и Лерзан бяха на клуб с Аслъ и Перихан, май беше в 50 серия- Ерсал просто ме уби, такава е паника hahaha hahaha Joy Joy Joy Joy А иначе наистина кой я гледа нв знам, нямат детегледачка, нали newsm78 newsm78 newsm78

# 713
  • Мнения: 6
Да, и в къщи ходи с ботуши #Crazy newsm78
Гъбички ще хване, бебето ще зарази... hahaha

# 714
  • Мнения: 0
 ooooh! ooooh! Чак сега обърнах внимание на една особеност за тези които са гледали епизодите на арабски: ВСИЧКИ целувки са изрязани, няма нито една  newsm78 newsm78:ooooh: ooooh! ooooh!

# 715
  • София
  • Мнения: 8 114
ooooh! ooooh! Чак сега обърнах внимание на една особеност за тези които са гледали епизодите на арабски: ВСИЧКИ целувки са изрязани, няма нито една  newsm78 newsm78:ooooh: ooooh! ooooh!

To пък колко ли целувки има Laughing

# 716
  • Мнения: 8 717
Какви ти целувки?! Най много бегла прегръка, леко докосване по косата или ръката и толкова - повече не може!  Laughing Laughing Laughing Аз не мога да разбера как така жвият вече повече от година в една къща, влюбени са, сгодени са, а никаква близост - как се въздържат тези хора, каква е тази воля и морал? Някак си не си го представям в действителност как може да се случи. Та тя Еда повече се натискаше и целуваше с нейните гаджета! Не го разбирам нещо... newsm78

юлияна, ти направо си готов психоаналитик - страшни анализи правиш! Браво!

Написали сте доста за поведението на Еда, Аслъ и компания, Фърат и т.н. - присъденинявам се и няма да се повтарям.

А иначе в тази серия имаше няколко много показателни реплики:

"Еда в момента не се разбира дори със самата себе си" - дядо Садък в отговор на Фърат, че всички се разбират с Ейлюл, освен Еда.

"Ейлюл е добър човек, а е и красива", "Баща ни има право да се ожени отново, и той е красив - направо е като артист", "Значи Ейлюл е подходяща - защо трябва да сме против този брак?" - желязна логика и много по-зряло и трезво мислене извадиха Еге и Бора в сравнение с "кака" си. Те продължават да са моите любимци и да внасят свеж хумор във филма.

"Ожени се бързо, за да се решат проблемите веднъж завинаги!" - абсолютно простичък, но рационален съвет на Мехмет към Фърат по повод продължаващите надежди на Аслъ.

И накрая последната реплика на Ейлюл към Аслъ: "Вие може да спечелите само, ако АЗ реша да загубя!" - без коментар! Ще е хубаво, ако и Фърат я е чул!


И сега нещо от мен за всички вас:


# 717
  • Мнения: 105
Присъщо е за деца като Еда да се самонаказват и да наказават околните,защото всъщност се чувстват най-силно засегнати и наранени от загубата на майка си.Може би Еда наистина не е превъзмогнала смъртта на майка си,като най-голяма има и най-много спомени с нея.И вътрешно не може да и прости/на майка си/,че ги е "изоставила",вероятно това е чуството и, и затова са такива и действията и. Емоционална,непоследователна,импулсивна.Но всъщност Ейлюл добре я разбира и се старае максимално да я предпази.Обаче  акцента бе върху Нас,която бе най-малка и режеше де що намереше,това го представиха като едва ли не психическо отклонение,което обаче бе видимо. Докато Еда   е трупала болката в себе си толкова години,та избухването и бе  обяснимо.И възрастта и,и наранените и чувства,и най-вече страхът,че ще загуби и баща си. Нас го показа открито,а Еда го трупа отново и вероятно ще има ново избухване. Лошото е,че в стремежът си да нарани Ейлюл,не забелязва,че наранява и сестра си и баща си.Нещо,което е правила и преди,както стана ясно. Но сега повече от всякога се чувства застрашена,защото вижда баща си щастлив и променен.А всяка промяна е плашеща , за това така и се противи.

# 718
  • Мнения: 0
Още на са качили 2та последни епизода  newsm78

# 719
  • Мнения: 8 717
Еп.47 е качен в Лапаче

http://www.lapache.info/index.php?page=torrent-details&id=cb … 72a518d2ef5d46393

Сигурно скоро ще качат и 48-ми.

Общи условия

Активация на акаунт