Кои книжки четете на децата си ? А четете ли?

  • 16 170
  • 84
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 5 831
О, да, това си ни е традиция. Много го обичам този момент, откакто беше мъничка и се сгушваше в мен, а сега вече се редуваме в четенето разбира се.
В момента четем Хари Потър4 и много ни харесва и на двете  Grinning

# 31
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Mnogo harseva zlatnite balgarski prikazki,poredicata vav gorata i vsichki za Franklin,chetem vseki den,televizia ne gledame.Fenove sme na Barborino,ako ne ste go kupuvali goreshto vi go preporachvam,chakame s netarpenie vseki nov broi.

# 32
  • София
  • Мнения: 7 242
От скоро започнах да принтирам приказки и стихотворения от нета - има много хубави //намерих дори и една приказка за зайчето Питър/, но шъъъът да не чуе шефа Mr. Green

# 33
  • Мнения: 2 700
Всяка вечер четем, което си е част от ритуала. В началото бяха богато илюстрованите и вечни "Червената шапчица" и т.н. Към 4 години четяхме по автори или тематични - "Френски приказки", "Индийски приказки", "365 приказки за лека нощ" и т.н. На 5 години - "Пипи..", "Алиса..", "Карлсон", "Люкчо", "Ян Бибиян", "Патиланско царство", без да прескачаме разбира се "Цар лъв" и поредицата на Дисни.  На 6 минахме на различни енциклопедии. Сега, слава богу, се е научила да си чете сама и когато не можем да й обърнем внимание си препрочита добре познатите книги.

# 34
  • Мнения: 1 071
Моята пък все още не може да издържи на една приказка до края,а е почти на 5.Затова чета късички.Тя същи харесва Франклин,сп.Мечо Пух,поредицата"В гората" и класическите "Снежанка","Трети прасенца" и т.н.Но книжката ако няма картинки не й е интересно.Допреди да се роди брат й четяхме всяка вечер преди заспиване,но за съжаление сега нямам тази възможност.Аз самата обожавам книгите и ми се иска и у нея да възпитам тая любов.Даже и на библиотека съм я записала и ходим от там да й вземаме книжки,но за съжаление им е много беден асортимента.

# 35
  • Мнения: 1 437
Всяка вечер чета на малкия поредицата за гората: горската детска градина, горската поща,училище и т,н. а също и за Буратино - малкия е влюбен в Малвина

# 36
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Големия вече сам си чете, но едно време доста му четях. Сега се опитвам с малкия но той още не вдява за какво става думи и иска да дърпа книгите и да ги къса, така че ще поизчакам.

# 37
  • Мнения: 3 550
Ооооо, и аз чета! Може да ми се смеете, то моето жабче си е още бебе, ама нещо нямам търпение да дойде времето, когато ще иска приказка и сега му чета. Най-вече от поредицата $Златното пате$, защото са с много красиви илюстрации. Любимата му е $Житената питка$, заради усмихнатата жълта питчица. Жълтият цвят много го привлича. Още вкарва всичко в устата, та трябва да внимавам и да съм бърза, но чета. Grinning  Joy

# 38
  • София
  • Мнения: 166
Четем си - всяка вечер за лека нощ. Голям пазарлък става - 1 приказка? - Не, 6! Моля те! Коки много харесва всичко за Мечо Пух и Палечка, Трите прасенца. Имам една много голяма книга с приказки от всякакви странио, ама много убийства в нея и нещо ми се вижда раничко за нея. Пък и приказките са длъжки за нас.

# 39
  • София
  • Мнения: 1 251
от три дена пълен хит са приказките за гугулета на юлка. Grinning
много се радвам, че и на малката толкова се харесва нещо, което искрено ме разсмива

# 40
  • София
  • Мнения: 7 242
Ооооо, и аз чета! Може да ми се смеете, то моето жабче си е още бебе....
И аз започнах да чета на моята от тази възраст - 6 м  Joy
Вчера и прочетох в оригинал "Малката русалка". С ей такива очи гледаше Shocked. Смятам да продължа и с другите Андерсенови приказки Grinning

# 41
  • В офиса
  • Мнения: 4 033
Пускам един линк със списъкът на ЕТ, който съм си го копирала от една дирска темичка и ми се вижда страшно полезен:):

Списъкът на ЕТ

Иначе по темата - чета й винаги преди сън и доста често по друго време. В момента хит са едни приказки на Шарл Перо с много хубави рисунки. Много обича да й препрочитам Бърборино-тата. Харесва и книжките на Дисни, харесва и Пипи и Карлсон, които обаче не й ги чета, а преразказвам в сбит вариант. Много обича енциклопедии, купуваме тези от поредицата Моята първа енциклопедия за... С хубави и много картинки са и с малко текст - точно за нейната възраст.

# 42
  • Мнения: 5 877
Много е добър списъкът на ЕТ.
А виж, тези енциклопедии са идея.
Другото любимо нещо е да си измисляме приказки - решаваме за какво ще е приказката и с поредица подканящи въпроси от моя страна измисляме какво се е случило. "Кой дошъл тогава?" "И той зарадвал ли се или не?" "И какво казал?" "После какво направили?"

# 43
  • Мнения: 1 413
Моите меченца сега са на вълна да им измислям приказки - измислили сме една катерица Жоро и за нея разказвам всяка вечер-как ходи в библиотеката, в горската аптека, как открива какво му харесва да прави, как гостува на приятели и започва работа, днес може да го пратя на курсове по горски езици...имаме също една гара-описвам им една картина на Сезан ако не ме лъже паметта,Парижката гара- в която живеят две вълшебни влакчета със специален вагон за лакомства и саксии с маргаритки по прозорците на купетата,които се поклащат докато влакът пътува и казват на селцата и дърветата здравей,здравей...
иначе четем много български народни приказки, но май е време за Андерсеновите-филмът по бтв много им хареса.

# 44
  • София
  • Мнения: 7 242
Брей, май и аз ще трябва да се напъна да си измислим приказка Grinning. Със сигурност децата ще запазят много по-хубави спомени от една съвместно измислена приказка, от колкото от коя да е прочетена. Мерси за подсещането Grinning

Общи условия

Активация на акаунт