Уред за сушене на плодове и зеленчуци

  • 290 950
  • 871
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 9 907
благодаря за идеите, и аз ще опитам с няколко бройки  Peace

# 601
  • Мнения: 17
Това с надупчването на чушките е много добра идея. Аз не съм готвила пълнени чушки от сушени, дали пък няма да се напукват после?

Тъщата всяка коледа пълни сушени чушки с боб и стават чудесни. Преди да ги напълни, ги накисва във вода, естествено, за да омекнат. Иначе трудно се пълнят и са трошливи.

# 602
  • София
  • Мнения: 120
И аз сега пуснах машинката, пълна с домати. Към нея има книжка-пише за всякакви зеленчуци, но никъде не прочетох за доматите. Нямам идея колко време да ги суша, но предполагам, че ще си проличи. идеята ми е да ги затворя в бурканчета със зехтин, босилек, чесън и риган/мащерка. Надявам се, че ще стане вкусно  chef После ще ги съхранявам в хладилник-доколкото разбрах, трайността им е до няколко месеца, но пък-колкото изкарат Sunglasses
иначе съм ползвала машинката за пащърнак-настърган, за черешки, ябълки и кайсии, опитах и с грозде, но не съобразих, че трябва да е без семки Embarassed Embarassedи естествено не бях доволна от резултата. Сега се надявам на успех Hug Hug
Поздрави на всички  bouquet  bouquet  bouquet

# 603
  • Мнения: 123
semiramidas, ninka66, мерси за изказаните мнения, при възможност ще си го купя! 

# 604
  • Мнения: 105
Вчера ми подари моя приятел сушилня .
Искам да суша днес сини сливи.
Трябва ли предварително някаква обработка,  освен нарязване и махане на костилките ?
Смокините как да ги приготвя
Голям мерак ми е тази сушилня.

# 605
  • София
  • Мнения: 6 288
Вчера ми подари моя приятел сушилня .
Искам да суша днес сини сливи.
Трябва ли предварително някаква обработка,  освен нарязване и махане на костилките ?
Смокините как да ги приготвя
Голям мерак ми е тази сушилня.

Сливите само измиване, нарязванеи махане на костилката. Смокини не съм сушила, но бих ги сцепила на 2 и тях.

# 606
  • Мнения: X
Вчера ми подари моя приятел сушилня .
Искам да суша днес сини сливи.
Трябва ли предварително някаква обработка,  освен нарязване и махане на костилките ?
Смокините как да ги приготвя
Голям мерак ми е тази сушилня.
И сливите, и смокините режа на две.Ако са по-едри, и на 3-4 резенчета.По-лесно изсъхват.

# 607
  • Мнения: 310
здравейте  Simple Smile
Опита със сушене на цели чушки не се осъществи - бяха спаружени, но наранени и се наложи да ги накъсам на парчета - суших ги за да ги меля.
Сега усилено суша домати и тъй като имам две щайги рома, мини размер, трябва да се справя бързо, за да не се развалят. Машинката поема само 1/3 от щайга на едно сушене. Та намерих начин за малко по-бързо съхнене: Доматчетата режа на половинки, но беля част от люспата, на дъното, на всяка половинка (така въздуха си минава свободно през тях) - суша 4 часа на ІІ степен и цяла нощ на І степен. Сутринта прибирам в пликчета, заедно с клонка розмарин/машерка и замразявам. Извадих едно пличке , за проба, сложих в бурканче със зехтин и добавих скилидка чесън. Овкуси се за по-малко от час Peace Не занм колко издържа така, ние го хапнахме за два дни  Blush

# 608
  • Мнения: 148
Вчера смлях първият червен пипер от начупени парченца сушени чушки. Ухае невероятно  newsm81  Напълних си и две малки бурканчета със сушени домати. Сините сливи ми се "изпариха" още по време на сушенето- дъщеря ми скришом честичко си похапваше . Нов опит ще последва през уикенда. Неуспех с домашната вегета- появиха се молци- най-вероятно не съм я изсушила добре  newsm78

# 609
  • Мнения: 100
Здравейте, момичета! Купих си  ето този уред и искам да ви попитам дали става за сушене на домашни колбаси или само джърки може да се прави? Пробвал ли е някой да прави домашни суджуци и т.н. в подобен на моя уред? Благодаря за отговорите предварително!   bouquet

# 610
  • Мнения: 13 206
Взех си дехидратор на промоция (59,99, с 5 тавички и регулатор на температурата) и сега съм подхванала плодове и зеленчуци наред.
Искам да питам може ли да се сушат арония и дренки и за колко време стават?

# 611
  • Мнения: 2 152
Здравейте, момичета! Купих си  ето този уред и искам да ви попитам дали става за сушене на домашни колбаси или само джърки може да се прави? Пробвал ли е някой да прави домашни суджуци и т.н. в подобен на моя уред? Благодаря за отговорите предварително!   bouquet

Пробвал съм с наденици и суджуци, както и с филе.
Правил съм го в няколко варианта:
1.Само за първоначалното изсушаване - за по няколко часа
2.за цялостно сушене - на ниска степен, почти до пълна готовност - в този случай надениците стават като леко печени
Това след почти два дни сушене се получи.
Изводът е - уредът става и може да се ползув, но трябва да е на най-ниската температура.
И от време на време надениците да се прибърсват - все пак от топлината си пущат по малко мазнотийка и тя накапва на дъното ...

# 612
  • Мнения: 13 206
За надениците- 4 дена непрекъснато сушене ли или с почивки?

# 613
  • Мнения: 2 152
На почивки и не забравяш да ги наглеждаш

# 614
  • Мнения: 100
Батето, благодаря много! Ще пробвам.

Общи условия

Активация на акаунт