За и против стискането на черните точки

  • 13 273
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
Но с белите как се справяте?
значи най-добрият вариант е да не се пипат, а да се мажат с нещо, от което ще завехнат, например Акне Аут на Биотрейд...
ама при мен това е само на теория, защото като видя пъпка и ръцете почват да ме сърбят Crazy и стискам, после мажа с розова вода и после с нещо против акне... гадни пъпки, мразя ги

# 16
  • София
  • Мнения: 9 477
Kopche, а ти ползвала ли си този тоник, почиства ли нистина лицето?
Аз изчаквам да намалее малко слънцето и ще го пробвам. Защото ефекта му в първият момент е като след лек химически пилинг, а това със силно слънце не е добре.
 Stop
Аз имам да боря още няколко петънца от бременността Twisted Evil. На мен черните точки не са ми толкова проблем. Кожата ми е със сравнително малки пори, повечето с на носа, но определено целта ми са петънцата под очите Close.
Та изчаквам края на октомври и ще го пробвам. Но смятам да го ползвам не повече от 2х седмично. То ще си покаже. Simple Smile Wink

# 17
  • Мнения: 231
Кожата ми е със сравнително малки пори, повечето с на носа, но определено целта ми са петънцата под очите Close.
Та изчаквам края на октомври и ще го пробвам. Но смятам да го ползвам не повече от 2х седмично. То ще си покаже. Simple Smile Wink
kopchence, ами знаеш ли дали може да се ползва в близост до очите?  newsm78 И аз имам малко петънца там, но си мисля, че вероятно не е препоръчително... Thinking

# 18
  • София
  • Мнения: 9 477
в борбата с черните точки е много ефикасна една аспиринова маска...
О, тази маски определено е класика при борбата с черните точки и много съм чувала за нея.
За по-сухите кожи е малко силна, затова след нея веднага трябвало да се сложи някакава хидратираща маска.
А и само да допълня, че всъщност стритият на прах аспирин си е acetyl salicylic acid, демек въпросната салицилова киселина Wink.

Последна редакция: пт, 14 окт 2005, 09:49 от kopche

# 19
  • София
  • Мнения: 9 477
kopchence, ами знаеш ли дали може да се ползва в близост до очите? newsm78
По принцип, в близост до очите не е препоръчително да се маже дори и крем, камо ли маска или пък такъв агресивен тоник. Wink
Маже се не по- близо от костта, точно под торбичката на долният клепач.
Иначе рискуваме силно да раздразним окото, да попадне нещо там и др. усложнения да възникнат.
Та вместо да изпишем вежди, да не извадим око. Laughing

# 20
  • Мнения: 1 077
Копче, ти си първият човек, който не ме убеждава колко необходимо е всяка сутрин, че и вечер да се почиства лицето с гел, че после с тоник, и накрая крем... И аз усещам, че максимум 2 пъти в седмицата е абсоютно дзостатъчно за моята кожа и то поне без гела...
Не знам, струва ми се, че колкото по-малко се тормози кожата с бърсане, триене, мазане, толкова по-добре...

От друга страна... Може да е еретично, но най-добрия начин, по който аз почиствам лицето си е в банята, след като съм се напарила порядъчно - не директно лицето, просто в банята въздух не остава, само пара - и със спарчето. Механично, немеханично - това е... После мнооого крем и на сутринта съм китка. Но това на 10ина дни веднъж... че и по-рядко...
Черна точка не остава  Mr. Green, не че понякога не съм се изкушавала накоя такава новичка да я стисна.... Twisted Evil

# 21
  • Мнения: 472
а как мога да намаля отвора на порите си (незнам дали правилно се изразявам) ,моите са като  големи дупки !

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Ами най- доброто средство, което аз знам е почистването на лицето със АНА и BHA киселини в много малки проценти. Салицилова киселина също. Но не го бъркайте със салициловият спирт -там тя е 1-2-3 %, а етиловият спирт- 99%. Спирт на кожата- категорично не! Naughty
Това са едни тоник-о-подобни течности, с които се изтрива лицето, да речем всяка вечер или път 1-2 х в седмицата в  зависимост от състоянието на кожата, типа кожа, омазняване и пр.
Та тези лосиони, да ги наречем най-общо имат за цел да извличат цялата мръсотия от порите и да ги унищожава трайно, от там- порите се свиват и кожата започва да изглежда малко по изгладена.
smile3503

На сайта на Биотрейд същото го пише, прочети описанието на продукта от линка по-горе.

Аз смятам да си го набавя това нещо, както и кремчето и още някои работи, мерси за този сайт!!  Hug

# 23
  • Мнения: 582
Може ли малко повече информация за ексфолиращия тоник на Биотрейд:цена, производител, по аптеките ли го има?


Аз бих изчакала "Алея на здравето" от 2-7.11. в НДК. Биотрейд по принцип винаги са там и цените са доста надолу от по аптеки или магазини, а продуктите им си заслужават!

# 24
  • София
  • Мнения: 9 477
Копче, ти си първият човек, който не ме убеждава колко необходимо е всяка сутрин, че и вечер да се почиства лицето с гел, че после с тоник, и накрая крем... И аз усещам, че максимум 2 пъти в седмицата е абсоютно дзостатъчно за моята кожа и то поне без гела...
Виждам, че май съм останала неразбрана, мила. Wink
Това, за което ставаше дума по-горе, бе за борбата срещу черните точки и най-добрите методи за тяхното отстраняване и предотвратяване съответно.
Като написах 2х седмично, имах в предвид само за третиране на лицето с въпросният ексфолиращ тоник, а не за обща грижа за почистване на лицето като цяло.
Това за почистването на лицето си е неизменна грижа всеки ден, независимо на кой му харесва или не. Wink
Ставаше въпрос за тоника, че е агресивен към кожата на лицето, понеже съдържа специални киселини и че всеки сам трябва да определи порядъка и честотата на ползването му.

А на теб, щом всекидневното почистване на лицето ти се вижда много за твоята кожа, значи нещо трябва да смениш в програмата си. От гел да минеш на мляко, в зависимост как чувстваш кожата си най-добре. Но иначе не е добре да се пренебрегва това почистване. Чистата кожа диша по-добре, приема съставките на крема по-добре и съответно може да се очаква ефект от него, иначе не виждам смисъл и полза от нанасяне на какъвто и да е продукт върху нечиста кожа. Stop Wink

# 25
  • София
  • Мнения: 9 477
Ами най- доброто средство, което аз знам е почистването на лицето със АНА и BHA киселини в много малки проценти. Салицилова киселина също. Но не го бъркайте със салициловият спирт -там тя е 1-2-3 %, а етиловият спирт- 99%. Спирт на кожата- категорично не! Naughty
Това са едни тоник-о-подобни течности, с които се изтрива лицето, да речем всяка вечер или път 1-2 х в седмицата в  зависимост от състоянието на кожата, типа кожа, омазняване и пр.
Та тези лосиони, да ги наречем най-общо имат за цел да извличат цялата мръсотия от порите и да ги унищожава трайно, от там- порите се свиват и кожата започва да изглежда малко по изгладена.
smile3503
На сайта на Биотрейд същото го пише, прочети описанието на продукта от линка по-горе.

Аз смятам да си го набавя това нещо, както и кремчето и още някои работи, мерси за този сайт!!  Hug
Ъ? #Crazy
Нещо не разбрах?! newsm78
Очевидно щом съм дала линк към продукта, знам идеално за какво иде реч? Wink

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Извинявай, постът ми беше към Петранка  Laughing Цитирах те, защото си дала вече отговор на въпроса й  Hug

# 27
  • София
  • Мнения: 9 477
Ами и аз грешно разбрах, явно, защото сочеше моя цитат и така. Laughing
О.К. Peace

# 28
А и само да допълня, че всъщност стритият на прах аспирин си е acetyl salicylic acid, демек въпросната салицилова киселина Wink.
мерси за допълването... на теория хич ме няма Embarassed
знам само, че маската ми действа добре, но аз съм с комбинирана кожа... ти ползваш ли я?
и аз скоро ще си правя пилинга с лосиона на Биотрейд...
ти с какъв фактор ще се мажеш след лосиона... 15 достатъчен ли е? все пак зимата няма толкова силно слънце!!!

# 29
  • Мнения: 8 505
Аз съм ЗА.До момента не съм открила по-ефикасен начин.

Общи условия

Активация на акаунт