ДЕКЕМВРИйчета 2010 година

  • 23 869
  • 737
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 25
beboranka8730 има подобни теми във форума но те по точно са формулирани като въпроси например "кога доловихте сърдечна дейност за първи път" ама за "хвалби" май не съм срещала но не е късно да откриеш Peace

Оооо  Embarassed не съм искала да прозвучи като тема за "хвалба"!Моля да ме извините!

# 691
  • Мнения: 7
cydonia и аз съм определена за 14 декември  Grinning. Момичета, добре дошли на новите, и пожелавам на чакащите скоро да се видят и работещите сърчица. Чувството е неуписуемо  Hug Praynig

# 692
  • Мнения: 86
beboranka8730 има подобни теми във форума но те по точно са формулирани като въпроси например "кога доловихте сърдечна дейност за първи път" ама за "хвалби" май не съм срещала но не е късно да откриеш Peace

Оооо  Embarassed не съм искала да прозвучи като тема за "хвалба"!Моля да ме извините!


Еееее еми какво лошо има това си е един вид да се похвалиш-нещо хубаво е не съм искала да прозвучи изобщо като нещо лошо

# 693
  • Мнения: 32
Добро утро мацки, как сте към днешна дата.
На мамите на които им се гади им позелавам скоро да им отмине и да се радват на бременноста.
Гарга Ганга и аз да ти кажа бая съм се оформила и коремче и дупенце и краченца съм заформила. Може би това се дължи, че допреди това спортувах три пъти в седмицата а сега само стоя на един стол в работата и направо незнам каква ще стана накрая Simple Smile.

# 694
  • Мнения: 758
Добро утро!
Предната бременност първите три месеца не можех да си държа очите отворени, сега ме е налегнало едно безсъние. Вечер ми се доспива много около 20-20,30 часа, но докато домочадието се ориентира и то към леглото се разсънвам и после отиде до 23 часа да се въртя и кокоря. Освен това забелязвам, че май вечер като легна ми се появяват болките. Иначе за сега не усещам някакво неприятно гадене или неразположение, дано да продължи така. Освен това не забелязвам да ям повече от преди, което също ме радва и се надявам бебчо да изсмуче излишните от преди това мазнини Simple Smile
Хубав и усмихнат ден мами!
ПС Дано да не забравя да питам днес докторката какви физически натоварвания можем да правим, т.е. какви упражнения във фитнеса. Моя позната доста ходеше с втората си бременност на фитнес.

# 695
  • Мнения: 423
Добро утро ! Сутринта минах да си пусна кръвните изследвания и минах ехограф. Видях си точката,  smile3521 там си е на мястото. Отговаря на 4г.с. Термин 29.12.2010г., но т.к. предното е секцио /по спещност заради кръвното/ и сега пак така, затова може седмица преди това . Изписа ми витамини, вика ме след 2седмици. Това е от тук , отивам назад да чета.

# 696
  • Морска приказка
  • Мнения: 465
(wind) Браво мила радвам се за теб.
Честито и на всички мамита чули сърчицето.
Аз тези дни нещо хич нямам симптоми, ама никакви. Даже сутрин не ми се гади, а само леко ми  е тежко на стомаха. Вече се водя към 6/3 г.с, а нито гадене ни нищо  newsm78, даже гърдите не са ми понаедряли, та се чудя кога ще почват  Laughing
Вече нямам търпение и аз утре да видя точицата и дано всичко да е наред.
Ще чакаме резултати и от прегледите на днешните момичета.
Айде някоя по-дейна да ни оформи новата страничка. Аз мога да помагам  Peace

# 697
  • Мнения: 951
MagieA  аз пък нещо взех да се опулвам през нощта по никое време и по 10-15 мин не мога да заспя...Никога не ми се е случвало това....
petiamarto- и аз бях редовна в залата,  сутрин имах чувството,че коремът е залепен за гърба,сега не е баш така,особено вечер. Но с фитнеса или упражненията смятам да изчакам до края на 3 мес, хем да се образува плацентата, хем да спре да ми се гади и то сигурно и аз ще заложа на йога за бременни. Иначе с първата бременност не вярвах,че ще забременея от първия път и продължих със сутрешните коремни преси, и като ме заболя един корем ...притесних се, че просто ще го изхвърля това бебе. Та затова смятам да бъда малко по-сдържана в това отношение. А пък и предпочитам да съм гъвкава, отколкото мускулеста(склонна съм да трупам мускулна маса)
(wind)  честито! За пореден път не ми е ясна системата- на едни им казват да чакат докато направят 12г.с., на други от 4г.с. ги пращат на изследвания...МНОГО големи разлики в практиките...
ДАНИЛИ, стискаме полци всичко да е наред, нищо, че (почти) нямаш симптоми... Аз всяка сутрин се чудя дали ще повръщам или ще се чувствам добре.
7/ 8 къде се изгуууубиииии.....алооооо....

# 698
  • Мнения: 758
Е това с чакането до 12 г.с. е глупаво. Ако по някаква причина се наложи прекратяване на бременността (недай си Боже) след 12 седмица не се прави. Момичета заминавайте да видите дали всичко е наред, а може  би след 12 г.с. ще се запиша на женска консултация, и без друго не съм решила при кой доктор.

# 699
  • Мнения: 423
аз отидох само да видим дали всичко си е на мястото, не ме стърпя. А едновременно с това си правя и профилактичния годишен преглед при личния и заради това ми пуснаха всички изследвания да не ме бодът два пъти. А за регистрирането като бременна ми каза другия месец, нищо не пречи едни изследвания кръв и урина.  Hug

# 700
  • Мнения: 951
Абе според мен колкото по-рано,толкова по-добре, ако има проблем,по-добре е да се знае по-рано за него....

# 701
  • Мнения: 25
Днес и аз се омселих ,нооо нищо не се видя.Казаха ми е че е твърде рано.е съм на себе си просто. Cry Cry Cry Cry Cry Cry Незнам дали да не отида в майчин дом.Всъщност кога най-рано  може да се установи брименност?

# 702
  • Мнения: 7
беборанка, една позната ходи в Търново и в 3 г.с с вагинален ехограф се видя. При първия док при който ходих в 4 г.с не се видя на коремен. Та момичета аз да ви питам за седмиците. Коя седмица съм? Ако броим от 1я ден на последния цикъл съм 7 г.с, според първия док съм 6.г.с, а според ехографа от оня ден, бебето отговаря на 7г.с и 4 дни?
Danili, аз от преди да разбера гърдите ми наедряха, но аз съм с малък бюст и сигурно на това се дължи. Е, не е някаква огромна разлика, но сутиена ми вече прелива  Laughing И аз до сега съм повръщала само 2 пъти, през другото време ми е гадно на стомаха и ми е лошо. Не се притеснявай, аз до 5г.с нищо ми нямаше и след това се почна...  Hug
Гарга Ганка при мен оня умрелия доктор без да ми е потвърдил бременноста ми пусна всички видове изследвания, и тоя доктор сега го няма до 30 и немога да си взема картона с изследванията, да ги занеса на новия. Такива некадърници има Пази Боже!

# 703
  • Мнения: 3
Здравейте момичета!
 Вчера ми беше първия преглед, в 6 -та г.с. съм и освен, че най-после си видях "човечето-точка",  вече има и  сърдечна дейност Simple Smile))))))))))))))) Термина ми е 15.12., стрелец хихи Simple Smile)  Поздрави на всички мамчета от мен!!

# 704
  • Мнения: 1 070
Поздрави от мен на всички новодошли,да са им честити точиците!

Гарги,виждам,че само ти си забелязала отсъствието ми,благодаря ти за това,че се сещаш за мен.
При мен малко се бяха пообъркали нещата и трябваше да постъпя в болница,имах кървене.Днес ме изписаха,всичко е наред в момента,но трябва много да лежа и да се пазя.Вече и на работа не ходя и искам да дам съвет на всички-пазете се освен физически,щадете нервите си,наблягайте на спокойствието да не стане като при мен! Не се двоумете да отидете на лекар да си поискате болничен ако смятате че не ви е добре в обстановката,която работите!След 5-та седмица всеки добросъвестен доктор ще ви издаде болничен(на вагинален ехограф спокойно вече се засича сърдечна дейност),изчетох ви какво сте писали докато ме няма.
Радвам се,че групичката от Русе сме няколко вече.Момичета,пожелавам на всички Ви щастливи мигове само и много,много спокойствие.

Общи условия

Активация на акаунт