НОЕМВРИйче чака пролетта със усмивка на уста - 7

  • 23 913
  • 743
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 232
Привет,привет мами и бебчовци. Hug
Мия,тенкю за хубавата тема.  bouquet
Аз още не съм захранила с нищо и се чудя от коя марка пюрета да купувам.Каката я захранвах с Ганчев,а на 7 месеца беше вече на детска кухня.Но сега и двете неща се избягват.
Още не сме ходили на консултация за 4-я месец.Нещо с това дете го давам съвсем през "просото" Mr. Green
За памперсите и ние сме на Хъгис турските,много съм доволна.Нито един не ми е пропуснал и са на сравнително добра цена,а и не са ароматизирани.
Моето бебче сутринно време си се занимава само след папкането(даже понякога си заспива само),но следобяд изисква повече внимание и заспива само като люшкам леглото(то е люлеещо се).А вечер преди нощното заспиване много мрънка и баща и я разнася из стаята,само той я успокоява, в моите ръце реве. Mr. Green
И мойта изпитва клаустрофобия в количката. Щом излезем на разходка всеки се обръща след нас, но аз не я взимам в ръцете а започвам да треса и люлея количката и за 10-минути е заспала за 20-30 минути,събужда се ,рев, друсане - пак заспиване и така докато не се приберем в къщи. Mr. Green
Исках да попитам Янечек?Докато ровех в нета да търся лекар хомеопат в нашата околия, попаднах на твой пост от 2006 година Mr. Green, където си дала списък на лекари хомеопати по адреси на местоработата им.Та исках да питам,това класически хомеопати ли са или Боаронски?Ти лекуваш ли си децата с хомеопатия?Ако да то тогава има ли ефект и доволна ли си?
Аз започнах да лекувам голямата щерка с хомеопатия по интернет.Знам че не е правилно, но ми писна от антибиотици, които въобще не и помагат вече и то за гнойна ангина.Та прочетох че в Банско има хомеопат и сега се чудя дали да ходим при него,тъи като Банско е само на 6 километра от нас. А и друго да те питам,а и други майчета скъпо ли излиза за 1 човек това интервю,а за 4- човека?
Моля ви и други майчета ако лекуват с хомеопатия да споделят впечатленията си. Peace
P.P Elist, благодаря за информацията и труда който си положила да ни я предоставиш.  bouquet

# 61
  • Мнения: 14 654
Привет и от наш'та кочина  Simple Smile
Камен не се обръща никак. Не проявява желание да сяда и не проявява интерес към храната на големите. Вчера ядях банан точно пред него, но то само ме гледаше и пуфтеше отегчено.
Като е буден го занимавам много - в активната гимнастика се забавлява сам не повече от 15 мин. Но ако някой си говори с него е друго нещо, може да седи и половин час, после има нужда от раздвижване.
Да ви кажа, с първото дете и аз смятах, че като пореве малко ще се научи, обаче просто не съм знаела какво е да реве много. Не мога да оставя Камен да реве, защото няма да млъкне, а ще реве с часове и ще се натъжава. Най-много съм издържала 20 мин. да го оставя и изобщо не се е успокоявал, така че съм решила, че няма да го оставям, а и виждам, че постъпвам правилно, защото детето става все по-спокойно, общително и приятно за гледане Simple Smile Просто се водя по него (е, не съвсем, ама доста).
А с кърменето - смятах преди пролетта да съм отбила, но вече свикнах и за мен е голямо удобство и намирам много предимства на кърменето. Но аз не цедя, бебето суче добре и само за по 5 мин. Нощем ставам по веднъж - сва пъти, само за 5 мин. пак.
Отделно - с това непиене от шише още по-трудно.
Като захраня, пюретата ще бъдат домашни, особено ако имате приставка за готвене на пара - не повече от 20 мин. отнема. Купени - при необходимост само. Дори имам желание и кашите да са домашни, ама ще видим ще бъда ли на същото мнение като дойде и техният ред. Чак лятото ще е.
пп: славче,
този списък въобще не помня кога съм го пускала, ама със сигурност съм го изкопала от интернет и затова не знам какви са тези хомеопати. Хомеопатия ползвам за лечение за цялото семейство, но не е панацея - понякога много добре помага, понякога - не. Ето свеки милата сега е с полипи в носа и 2 поредни месеца не може да се оправи с хомеопатия.

# 62
# 63
  • Мнения: 386
Краса и Маги дим - за зъбките Boots Teething Pain Relief (хомеопатично пише че е - Chamomilla 6c, Lactose ) и Mundisal имам ,но още не съм ги пробвала, не мога да дам отзиви.

Васи,  Babylove Ultrasensitive  - повече ми харесва от Веледа.

А за кърменето съм фенка. Но не се цедя, не страдам по никакъв начин, удобно ми е и не ми пука кой и къде ще ме види, нали не  smile3550, а кърмя.

# 64
  • Мнения: 1
Краса и Маги дим - за зъбките Boots Teething Pain Relief (хомеопатично пише че е - Chamomilla 6c, Lactose ) и Mundisal имам ,но още не съм ги пробвала, не мога да дам отзиви.





Много благодаря Renew, ама това лекарство от къде се купува - от хомеопатична аптека или от обикновена, че нещо не го намирам в интернет.

# 65
  • София
  • Мнения: 813
Краса и Маги дим - за зъбките Boots Teething Pain Relief (хомеопатично пише че е - Chamomilla 6c, Lactose ) и Mundisal имам ,но още не съм ги пробвала, не мога да дам отзиви.

Васи,  Babylove Ultrasensitive  - повече ми харесва от Веледа.


Това класическо ли е или боаронско? Уф все си мисля че дори и с хомеопатията шега не бива  Thinking, не и с толкова малки и незрели организми като на бебчетата. Виж със себе си по бих експериментирала  Peace

# 66
  • Мнения: 57
Лелееееее ама какви разходки бре Simple Smile Аз в тоя вятър не излизам, а и с тези снегове и киши не мога да помръдна с количката, с кенгуру да не говорим че аз едва се крепя на краката си-много хлъзгаво едно такова  Grinning
Ние с малкия се забавляваме сега в леглото, обграждам го хубаво с обиколниците, пускам въртележката и той като пумпал се върти и си се кефи, а тази сутрин му откачих пръчките от активната гимнастика и ги затиснах с дюшечето в леглото и е голям купон. Иначе си пеем и го гъделичкам и се правя на маймуна, ама това ми приляга и не ми е трудно  Joy и като му омръзне и го гушвам и заставаме като клюкарки на прозореца и то толкоз интереснооооооооо Simple Smile, седим и в шезлонга, че има и там дрънкулки, ама това основна като ям, ама ми е малко гузно щото той ме гледа, а пък аз не му давам и затова рядко ядем заедно....... А и кошницата за кола г ослагам че и там има едни свирещи неща, абе важното е да му сменявам играчките и толкоз, аааааааа разглеждаме бебешки списания, ама той ми ги къса и така......
Айде чао засега от мен  Hug
мммммммм добре дошли на новите мами Simple Smile

# 67
  • Мнения: 386
magdi_dim ,донесоха ми ги януари от Англия, но сега май са ги сменили на тези:
http://www.teetha.co.uk/Teetha_pg3.aspx
http://www.boots.com/en/Mother-Baby/Baby-Health/Baby-Child-Medic … 09-_-C1020_Image2

# 68
  • Мнения: 685
Васи и едно кремче да поръчаш пак ще с безплатна доставка!  Peace

# 69
  • Мнения: 7
Добър ден и от нас!
Първо да благодаря на Мия за прекрасната темичка  bouquet
magdi_dim педиатърката на дъщеря ми е хомеопат.Изписа и миналата седмица calcarea phosphorica и chamomilla vulgaris за зъбките.Първото участва в изграждането на костите, зъбите, тъканите, органите, кръвта-дава се по един път седмично по 3 гранули.Второто се препоръчва при гневливост, раздразнителност, прорязване на зъби-дава се през 30 мин. по няколко пъти на ден пак по 3 гранулки.Но все пак мисля че е редно да са ви изписани лично,нищо че са хомеопатични-това е моето мнение Peace
За игрите-Анна се забавлява почти сама-аз само я премествам от шезлонга в леглото или в активната гимнастика(още не може сама Joy).Е има моменти,в които трябва да се гушкаме или да пеем,но всичко е в реда на нормалното.
Захранването-реших да започна от следващата седмица.Ще пробвам първо с картоф-ще се опитам да си приготвям пюренцата в къщи-имам достатъчно свободно време и желание най-вече  chef
Отивам да направя няколко обиколки на езерото,макар че не виждам много престрашили се майки в този вятър.
Хубав ден от мен и Анна!

# 70
  • Мнения: 14 654
Камомилата може да се купи от обикновена аптека, където предлагат продукти на боарон( с монопрепаратите няма проблем) или от хомеопатичната на Чаталджа 17. Там може да се поръча да е на капки и без алкохол, за да става за бебета. На Камен съм давала заради коликите, за зъбите сигурно ще е същото. Давах като слагах няколко капки в чаша вода и леко му докосвах устенцата с лъжичката. Понякога може само да се намаже на китките.
Да, не става за разходка - щеше да ни отвее, ходих само до училище и обратно, ама ми измързна носа (той моят си е дълъг де, сигурно за това).
Памперси отсега нататък ще купувам само Либеро, стига да не ги ароматизират и тях - обривът от смрадливите пуфис се оправи, попиват добре и ластиците не му се отбелязват на крачката. В Кауфланд струват 25 лв. за 68 бройки, а в Европа - 31. Търсих Хъгис, но нямаше тройка, само 4 и 5.
пп:
geri_t ,
на езерото сигурно ще духа бая, какви няколко обиколки  Shocked

# 71
  • Мнения: 0
Привет и от нас Hug

Ох, този мой пост стана мани...мани, само аз си знам от кога го пиша и къде го пращам Blush

Tsvety ние също ходихме на ортопед в Детско здраве и останах с добри впечатления от доктора. Обърна ни внимание при прегледа и прояви невероятно търпение, като се има предвид, че Ивана тъкмо реши да се наприказва и да се върти наляво надясно Joy Едва направи човека снимка на ехографа ooooh!

Имам една питанка newsm78 на кого трябва да изпратя наша снимка, та да ни включите в следващия колаж?

Приятен ден   Laughing

# 72
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Здравейте,отдавна не съм се включвала,гледам сте изписали доста.Аз пак не мога да се включа адекватно,но обещавам,че ще се постарая да ви изчета поне.Нати я хванаха някакви колики,милата доста се върти през нощта,мята главата,сигурно и зъби я тормозят,защото постоянно тъпче ръцете си в устата с настървение.Даже вече съм и купила гризалки,но нещо не ги уважава,най-сладки са си палците  Mr. Green
Още не се обръща,но се върти около оста си в кръг,много е смешна и прави някакви гъсенични движения и се изтласква нагоре.Също така напира да сяда,ако е в полулегнало положение,почти се изправя сама и така седи.Аз не бързам да я слагам да сяда,но явно детето си иска.Ще видим какво ще каже ортопеда по въпроса,дали може след 5 месец да се слага по малко.
Памперси купувам на Хъгис(Хъджис),нямаме никакъв проблем с тях.Откакто каката се обрина от Памперс,тази марка съм я забравила,слагат разни неща като алое вътре,което не понася на много бебета.Оранжевите им кърпички обаче са страхотни,най-добрите,които съм ползвала.
Засега толкова от мен,като прочета назад,ще пиша адекватно.
П.С Страхотен колаж,благодаря на Мия и за темата. Hug

# 73
  • Мнения: 93
Здравейте !
За занимаването при нас не е лесно положението.Иска си внимание детето,понякога си играе с разни гризалки и едно дрънкащо мече.Има и пчелички над леглото и леглото се люля,нооо много бързо всичко и омръзва  Crazy Иска да се носим на ръце,изправена,за да разглежда.За заспиването вечер,трябва за малко да я гушна и по друскам и заспива.Нооо от 2-3 дни не знам зъби ли са или пак се възобновиха коликите /нали казват,че от пюретата може пак да има/,реве,гуши се в мен и спи малко,а през нощта принципно ставам за бибката и тя продължава да спи,но тези нощи плаче и се нала на ръце малко и тогава в креватчето....как да разбера дали са зъби на истина ? Гледам венеца,но не съм сигурна  newsm78
Пие чай на хип "Сънчо" и вчера даже и дадох малко Панадол,но пак не беше онова спокойно бебе,както преди ...

# 74
  • София
  • Мнения: 51
Здравейте...  Hug
Нещо тия дни се игубих...и едва ви прочетох  Mr. Green
Ние днес излизахме за малко и преди малко се прибрахме...

Моя малчо все още не се обръща сам, само ако аз му помогна, започна усилено да прави коремни преси, поне малкоо движение има вече  Mr. Green май вървим доста мързеливи  Mr. Green

Днес му дадох пюре от картоф с тиква  Mr. Green май много му хареса, започваме да захранваме  Crazy само дано му понесе добре  Praynig утре ще увелича дозата и така ще изместим обедното мляко! Педито ми препоръча пюретата на гербер, и на мен ми харесват, сега му дадох Ганчев, но...май нещо не ми харесват, въпреки, че малчо си го хапва  Party

За играта сам, преди повече седеше сам...но сега колкото расте повече толкова по малко иска да седи сам...иска си внимание, да ми показвам играчки, да му говоряя...и аз го правя!  Peace

Някоя мама беше казала, че детето може да има колстрофобия от количката!! #Crazy! Дали е възможно? Как да разбера ако етака? Ние също много ревем като сме на вън, той си плаче аз си бутам количката и после по някое време запива и така докато не се събуди  Mr. Green ама....трябва да свиква, само това с калструфобията ме изплаши малко  #Crazy

ЛУЛУ - аз обичам  рецинаааа  Crazy много ми влиза  Blush рецината.....  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт