С какво Ви дразнят най-много СВЕКЪРВИТЕ - 3 част?

  • 66 563
  • 760
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 348
... всеки път ми е на устата да я попитам - а ти как постъпваш!?

И защо не я питаш? Поне да млъкне ако не друго.

# 721
  • Мнения: 920
като не помага - търтей, като помага - палячо под чехъл, угодия няма.
И на съпруга ми е лепнат прякор ,без изобщо да има нещо общо с действителността.
Просто е домашар тип човек ,това е ! По повод къпането на бебето ,веднъж като идва свеки у нас на гости с приспиване,става време за къпането и мъжът ми започва - приготвя дрехи ,носи коритото на бебето ,приготвя вода и после двамата го къпем.След това той вади бебето от водата и започва да го облича.Докато аз изхвърлям водата в банята я чувам как казва "А,така - съблечи го ,изкъпи го ,облечи го ....само дето не го накърми това дете" Crossing Arms
Ейй това ме уби, много се смях hahaha
Много са ми смешни разни свекита, които правят коментарченца без да си им ги искал, моята и тя се порбва по - едно време, но аз имам мъж на място. Веднага я посече Mr. Green Иначе тя насърчаваше мъжът ми да се учи да гледа бебето, да го къпе, да го бави, да го храни, абе да сме равни в отглеждането на детето. В това няма грешка жената.
Ох само да ми го беше казала това не мен Данче, каква секира щях да извадя Laughing

# 722
  • Мнения: 685
Това не са мъже Силви, а п...и.И не ми разправяй , че приятелките ти са много наред с главите.И на двете не им тракат топчетат в синхрон, след като разправя на дете такива приказки, като че ли ще ги разбере.

Иначе моята свеки постоянно се оплаква от нейната свекърва(вече покойница) - дори пред мен - най-парадоксалното е, че реално тя прави същите неща и изобщо не се замисля, че е смешно. Нали ви казах, че е идвала само 3 пъти в нас - 1-вия на изписването, 2-рия на погачата, 3-тия, когато дойдоха със свекъра да види той детето - някъде, когато малката беше на 2 месеца. За всички тези идвания - мъжа ми едва ли не ги е молил и увещавал. Реално мога да кажа, че изобщо не ми е помагала с гледането на детето - не че искам, но ми е смешно като тя почне да ми се тръшка как нейната свекърва не искала да й гледа децата, а сама майка й помагала - всеки път ми е на устата да я попитам - а ти как постъпваш!?

Следващият път деликатно вмъкни едно " Охх, напълно те разбирам". И тя трябва да разбере какво се опитваш да и кажеш.

# 723
  • Мнения: 196
Моята свеки не е лоша женица, опитва се да се съобразава, но понякога се изпуска.  Laughing За дребни неща става на въпрос, от типа: "Милото момче сам си прере дрехите /като че ли ги пере на ръка/, глади се сам /той не знае от коя страна се държи ютията/, простира си сам /ми като пере, после ще си и простре/". Общо взето намеци, че не се грижа качествено за момченцето на мама.
За по-сериозно нещо не се сещам в момента Simple Smile

karamelia, то и при мен така се почна с намеци за чорапите на мъжа ми. После бяха хвалбите той колко е подреден и как може да върши всякаква домакинска работа (да, ама на куково лято). И аз все си мълчах, да не издребнявам. Това се възприе като знак, че могат да ме тъпчат както си искат - напр. да отказват да ядат, защото яденето ми било безсолно (мъжа ми така харесва, но мен изкараха виновна). След време като ми падна пердето - всички се правеха, че нямат спомен за тези коментари. Съжалявам, че не ги засичах на момента.  ooooh!

При мен не е така, аз не мълча. Когато има да и кажа нещо, си го казвам, защото знам, че ще ми се качи на главата.
Миналата седмица ходих на море САМА /без мъжо/ с приятелки и не бях уведомила никой от неговата рода. Милата, направо се побърка като ме видя черна  Mr. Green. Почна да ми бръщолеви някакви глупости, които завършиха с това, че ще дойде да живее при нас, защото това било нейна къща. Аз, нали съм възпитана, най-мило и обясних, че ако тя дойде да живее при нас се изнасям от къщи и ще взема благоверния със себе си. Горката позеленя, а пък аз много се забавлявах.

# 724
  • Мнения: 348
...Милата, направо се побърка като ме видя черна  Mr. Green.
Това пък защо?

 
... Почна да ми бръщолеви някакви глупости, които завършиха с това, че ще дойде да живее при нас, защото това било нейна къща.
И какво общо има това с ходенето ти на море? Или да не търся логика? Laughing

# 725
  • Мнения: 920
 karamelia  hahaha Определено у някой свекита хайманосването на жената на сина им сама предивиква изумление.
Аз съм от тия които си хойкат с приятелки насам - натам, моята не смее дума да обели, въпреки че вижда, страх я е, знае че синът и ще я отреже.

# 726
  • Мнения: 196
...Милата, направо се побърка като ме видя черна  Mr. Green.
Това пък защо?

 
... Почна да ми бръщолеви някакви глупости, които завършиха с това, че ще дойде да живее при нас, защото това било нейна къща.
И какво общо има това с ходенето ти на море? Или да не търся логика? Laughing
Защото, докато аз съм си вяла д..то на морето, синчето е работило. Сега схвана ли?

ПП и е изкарвал пари за да мога да ги харча

# 727
  • Мнения: 60
Здравейте мацки Wink И аз се записвам да следя темичката  Laughing , която е много полезна според мен , браво на който я е измислил  Simple Smile И аз имам едно свекии " за чудо и приказ"  ooooh! , но друг път ще ви занимавам с това творение на природата  Crazy

# 728
  • Мнения: 574
Свекърва ми ме дразни най-вече с тройния стандарт към трите си деца, като мъжа ми е най-потърпевш- той ще се оправи, брат му все е ожалван, а сестра му- тя все не може сама, горката. Просто е  класика в жанра. Естествено и към трите й внука отношението е същото, което мен ме вбесява.

# 729
  • Мнения: 8 924
Свекърва ми ме дразни най-вече с тройния стандарт към трите си деца
Да, свекър ми все повтаря една приказка:
 Дъщерята, горката на плажа, как ли се пържи под слънцето? Снахата е добре на нивата, там и вятър подухва ...

# 730
  • Мнения: 1 807
Това не са мъже Силви, а п...и.И не ми разправяй , че приятелките ти са много наред с главите.И на двете не им тракат топчетат в синхрон, след като разправя на дете такива приказки, като че ли ще ги разбере.

Иначе моята свеки постоянно се оплаква от нейната свекърва(вече покойница) - дори пред мен - най-парадоксалното е, че реално тя прави същите неща и изобщо не се замисля, че е смешно. Нали ви казах, че е идвала само 3 пъти в нас - 1-вия на изписването, 2-рия на погачата, 3-тия, когато дойдоха със свекъра да види той детето - някъде, когато малката беше на 2 месеца. За всички тези идвания - мъжа ми едва ли не ги е молил и увещавал. Реално мога да кажа, че изобщо не ми е помагала с гледането на детето - не че искам, но ми е смешно като тя почне да ми се тръшка как нейната свекърва не искала да й гледа децата, а сама майка й помагала - всеки път ми е на устата да я попитам - а ти как постъпваш!?

Следващият път деликатно вмъкни едно " Охх, напълно те разбирам". И тя трябва да разбере какво се опитваш да и кажеш.

Хаха - разсмяхте ме! Всъщност там ми е грешката, че си мълча и в един момент ще избухна - може и да е за нещо дребно! Не че съм от мълчаливите, но те са толкова нахални и нагли, че от намеци изобщо не разбират и като ми сервират някоя щуротия(писала съм преди няколко страци за изцепките им) направо онемявам - толкова съм шашната, че това нещо се случва или го чувам, че просто незнам как да реагирам! Някак още не мога да им падна на нивото, ама малко остане де - то и аз съм човек!  Mr. Green

# 731
  • Мнения: 49
И аз да се оплача, макар че няма кои знае с какво, като някои, но много ме дразни.Може и да съм се настроила, но ме дразни всичко в нея. Не е научила синовете си на грам домакинска работа, и сега като искам да ми помогне с нещо мъжа ми, вода от 100 кладенеца ще ми донесе и го прави накрая. Но иначе е работлив в работата де, та носи парички  Laughing
Много приказва и това ме дразни, аз не съм чак толкова приказлива или поне не с нея, а тя устата не си затваря и има мнение за всичко, но не го налага поне, защото сина й ще я скастри. Толкова е любезна, че чак ми се вижда лицемерна.Няма да забравя като идваше да ми помага с бебето( идваше да глади , да чисти, сега си трае и не идва вече и само иска да я гледа, ама аз веднъж седмично им я давам ), се прибират от разходка и не си изми ръцете, а бебето на няма и 1 месец, и й викам "ръцете няма ли да си измиеш", а тя вика "ами аз нищо не съм пипала вън", направо умрях от ужас на каква хигиена ще ми учи детето едни ден #Crazy
А мъжа ми само ми вика да се държа с нея нормално,а не като темерут, ама като не ми идва от вътре, не мога да се преструвам.

# 732
  • Мнения: 28
Моля ви кажете, как си го казвате на момента, как правите забележките на свекър/а, с какъв тон, ако ви кажат “не е така” или ви игнорират или почнат да ви философстват правите ли скандал или и вие философствате и се обяснявате до без край?

# 733
  • Мнения: 41
Мен ме дразнят нейните сестри !   Shocked

# 734
  • Мнения: 0
Най-много ме дразни, когато се месят в отношенията ни...Вярно, доста майки са придирчиви към снахите си, защото наистина обичат сина си и искат "най-доброто" за него..Просто понякога става прекалено. Да дава излишно мнение, да казва кой къде "би било най-добре да живее", през ден да се появава с топла супа на вратата, привиква сина си през няколко дена да вечеря у тях, при положение, че вкъщи го чакат жена и деца, които искаме  да го видим и да си вади ключ от нас без мое знание..Това ме изкарва извън нерви..

Общи условия

Активация на акаунт