За бързи въпроси и отговори,за тези,които нещо ги вълнува,но не искат тема - 28

  • 35 564
  • 734
  •   1
Отговори
# 105
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
отвори готварската книга на мама и ще видиш рецепти за пуешко

# 106
  • Мнения: 1 053
Ако може и на мен някой да помогне Praynig
Имам готварска печка изцяло на газ.Препоръча ми една позната,като каза че е много доволна.Аз не съм.Нещо не мога да готвя на нея ли,какво не знам.Става въпрос за фурната.Винаги пека на маx.,което е 240С Rolling Eyes.Проблемът ми е,че отдолу пече повече от колкото от горе, и то само понякога.Веднъж баницата се изпича нормално,друг път от горе нормално, а отдолу изгоряла.Пробвах да сложа тавата на най-отдолу,после най-отгоре-без резултат,пече си както иска.Някой може ли да ме посъветва нещо Sad

# 107
  • Мнения: 1 236
Винаги пека на маx.,което е 240С Rolling Eyes.

Мноооого градуси   Laughing Свали на 200С, особено ако е баница, може и на 180С. Има ли възможност печене само отгоре (дори да е "грил", на отворена врата) - така може да зачервиш само отгоре ако е необходимо.

# 108
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Моля ви мили кулинарки за рецепти с пуешко месо.Благодаря!

Мариновано пуешко месо с пикантен сос. По тази рецепта имаш една основна идея и можеш да промениш много неща, така като на теб ще ти е вкусно, а може и да не променяш нищо, на нас ни се услади много.

# 109
  • Мнения: 11 607
Ако може и на мен някой да помогне Praynig
Имам готварска печка изцяло на газ.Препоръча ми една позната,като каза че е много доволна.Аз не съм.Нещо не мога да готвя на нея ли,какво не знам.Става въпрос за фурната.Винаги пека на маx.,което е 240С Rolling Eyes.Проблемът ми е,че отдолу пече повече от колкото от горе, и то само понякога.Веднъж баницата се изпича нормално,друг път от горе нормално, а отдолу изгоряла.Пробвах да сложа тавата на най-отдолу,после най-отгоре-без резултат,пече си както иска.Някой може ли да ме посъветва нещо Sad

Става въпрос за печка на газ......Трудна работа...Аз бях с такава някъде около 2г. и докато и свикна - трудна работа беше......Прочети указанието за употреба на твоята печка. Там трябва да има упътване как се пекат различните печива. Напр. на моятаза баници и тестяни неща пишеше,че първо трябва фурната да се загрее и тогава да се сложи баницата. Моята беше само с долно горене и нямаше горен реотан. Но като и хванах цаката точно по описания начин - баницата ми бе винаги добре изпечена и от двете страни!

Успех!

# 110
  • Мнения: 1 053
Ами аз нямам книжка с указания за употреба Embarassed.Печката е от магазин за стоки с транспортни дефекти, но не вярвам проблема да идва от там.Фурната си я загрявам предварително (за баница).Иначе си имам и грил,но проблемът е че не знам кога да го включа и дали,защото както казах веднъж се изпича нормално,а друг път не newsm78.

# 111
  • Мнения: 4 569
aventita,шоколадов кувертюр има в Метро.На Йон е,18 лв и е голяма разфасовка.

# 112
  • Мнения: 2 126
Не бързам с тоя въпрос,просто го задавам Laughing
Купих си 10 пакета брашно от което нищо не става.Тестото ми не набухва,става едно ронливо,ууужассссс Sick Преди месец със същото брашно правех страхотни хлебчета и тем подобни.Явно кофти попадение този път.
Та питане то ми е: Има ли начин да го вложа в нещо или да го мятам нанякъде?

# 113
  • Мнения: 622
Дес, може да го ползваш за панировка или овалване на нещо...  newsm78  За друго не се сещам.
И в духа на твоя въпрос и аз да попитам нещо. Преди време си купих 2кг. бланширан ориз на Крина, но се оказа кофти партида, защото има дъх на мухлясало или нещо подобно. В срок на годност е, не е потъмнял или нещо подобно, но веднъж готвих пиле с ориз и стана  Sick отврат. Да го хвърлям ли или мога да го употребя по някакъв начин?  newsm78

# 114
  • Мнения: 1 080
Сложих мляко да се кваси - ако го оставя цяла нощ завито има ли какво да му стане или да го чакам  Tired 2 - 3 часа?
 Hug Hug Hug

# 115
  • Мнения: 9 157
ще стане кисело. Не само кисело мляко, но с кисела жилка. По-добре го чакай, или навий бутилник и развий след 3ч.

# 116
  • Мнения: 1 080
ОК, мерси  Hug
аз го завих в 9 часа, така че няма да чакам още дълго.
в 12 го пъхам в хладилника.
Благодаря ти  Hug

  bouquet

# 117
  • София
  • Мнения: 7 987
Не бързам с тоя въпрос,просто го задавам Laughing
Купих си 10 пакета брашно от което нищо не става.Тестото ми не набухва,става едно ронливо,ууужассссс Sick Преди месец със същото брашно правех страхотни хлебчета и тем подобни.Явно кофти попадение този път.
Та питане то ми е: Има ли начин да го вложа в нещо или да го мятам нанякъде?

Чакай чакай, то че може да го вложиш в сто хиляди работи то това е естествено, ама как пък разбра че нищо не става от него. Я първо така хвани между показалеца и палеца на ръката малко брашно па го поразтрий и после пиши какво е станало.

После по каква рецепта работиш та се рони това тесто. Маята например сигурна ли е.

Ак искаш ми пиши на ЛС да не пълним тука темата с чат на тема брашно, тесто и още нещо.

# 118
  • Географският център на България-Габрово
  • Мнения: 593
Не бързам с тоя въпрос,просто го задавам Laughing
Купих си 10 пакета брашно от което нищо не става.Тестото ми не набухва,става едно ронливо,ууужассссс Sick Преди месец със същото брашно правех страхотни хлебчета и тем подобни.Явно кофти попадение този път.
Та питане то ми е: Има ли начин да го вложа в нещо или да го мятам нанякъде?

Сподели каква марка е брашното да не попадаме и ние на него.Може пък да е от партидата.

# 119
  • София
  • Мнения: 2 671
Как да съхраня току-що направените еклери до утре - в хладилника или на балкона?

Общи условия

Активация на акаунт