коларгол капки

  • 101 839
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 768
Не съм чувала с коларгол да се маже гърло.

Ако заболяването е в самото начало, Коларголът действа противовъзпалително и може да спре започваща ангина. Това нашата  лекарка всеки път ми го казва, като ни изписва капки за носа. Лично аз съм доволна. При нас това са единствените капки, които изобщо имат някакъв ефект. Но, само съм ги капала в носа - те си се стичат и по гърлото естествено. С мазане на гърлото не бих се справила.

# 16
  • Мнения: 382
Мами, внимавайте с концентрацията на тези капки! Една "педиатърка" предписа  Коларгол 2% на 4 месечното ми бебе. В аптеката категорично отказаха да ги приготвят, защото според фармацевта тази концентрация щяла да изгори лигавицата на толкова малко бебе. Консултирахме се с още двама педиатри, които потвърдиха, че 2% се предписват на деца над 2г., а за 4 месечно бебе се дават 0,5%, максимум 1%.
Питам се какво щеше да стане с бебето ми, ако аптекарката не беше съвестна и не ме беше предупредила...

# 17
  • София
  • Мнения: 36
И ние сме сега на тези капки. Имахме жълти и гъсти сополи и то от няколко месеца. Но заедно с тях ни изписаха и витамин А (за омазняване). На вторият ден вече сополите намаляха доста видимо.

# 18
  • Мнения: 149
И ние сме с тези капки от днес.Досега не съм ги слагала.Дъщеря ми е на 3 и половина и ни дадоха Колоидно сребро,прах+една ампула физиологичен разтвор.Смесих ги,но не разбрах защо трябва да се изчака един ден.аз веднага ги сложих.  Rage Rageзащо лекарите не ни обясняват това #2gunfire

# 19
  • Мнения: 1
Ние сме на година и два месеца и имаме 8 зъбчета.Сега пробиват 4 наведнъж, като един от страничните ефекти разбира се е безцветен секрет от нослето.Нашата педиатърка ни изписа коларгол, при комбинация със солен разтвор нослето се облекчава и детето диша по-добре.За колоидното сребро, което  всъщност е основната съставка ето малко инфо по темата :http://arcol.hit.bg/Ag_bg.htm

# 20
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
Коларгол са мн.добри капки,при нас помагат.Използват се за капане в носа и при трета или оголемени сливици,както и за зачервено гърло.Вярно,че цапат,но имат ефект.За мазане директно на гърлото не съм чувала.А ако си си ги приготвяш сам трябва да се изчака не 1 ден,а около 1 час,като се разклаща от време на време.Много е важно и процента на капките,но по-горе са писали за това. Peace

Общи условия

Активация на акаунт