ВТОРИ ОБЩОНАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ срещу БЕЗЗАКОННИТЕ ДЕЙСТВИЯ на ВЛАСТТА ! Събудете с

  • 35 230
  • 914
  •   1
Отговори
# 840
  • Мнения: 2 282
И понеже казах пресни новини - с огромно задоволство съобщавам, че приятелите ни от Монсанто отчитат спад на цената на акцията си през новата година от 85 на 68 долара, което си е направо мъка.
Както каза мъжа ми - това е само с цел да се увеличат купувачите на акции, които после да защитават интересите на Монсанто. Е, не всички са такива песимисти като него де Simple Smile лошото е, че неговите песимистични преценки накрая се оказват реалност.

# 841
  • София
  • Мнения: 5 205
Падам от коня!

На 15 април 2010 в НЦООЗ ще се проведе курс “Генетично модифицирани организми – прилагане на законодателството”. Курсът е ориентиран към търговци (вносители на суровини), производители и други специалисти от хранително-вкусовата промишленост.
http://ncphp.government.bg/bg/news/34-news/551-k-q.html


Ще ходим ли?

# 842
  • Мнения: 122
На тази дата съм зает... ех...

# 843
  • София
  • Мнения: 5 205
само 20 места е, моля, запишете се в понеделник рано сутринта, сега вече ве вдигат телефона

# 844
  • Мнения: 1
С риск пак да ядосам някого, ще кажа, че все пак не може да се пише с големи букви БЕЗ ГМО на даден продукт най-малкото, защото е некоректно спрямо останалите производители. От това може да се подразбере, че в другите, на които не пише същото, има ГМО! ...

Преди 2 години видях в Белгия да се продават цигари, на кутиите на които - наред със съобщението, че пушенето е вредно - имаше голяма снимка на труп, лежащ върху маса в моргата! Много гадно! Смятам обаче, че това не само че е прекалено, но и направо глупаво и наивно! Подобен подход е обиден за хората, които пушат!  А те не са от глупавите. Все пак те не са толкова тъпи, за да не знаят, че пушенето не е полезно за здравето им. Напротив, всички знаят, дори и учениците, и все пак с удоволствие го правят.

Защо е необходимо да се напомня непрекъснато на хората, че пушенето е вредно? За мен това е една лъже-грижа за тях и тяхното здраве. Да не навлизам в подробности....  Почти съм сигурен, че по този начин се цели да се получи обратен ефект, с чрез който интересът към забраненото, опасното, скъпото да предизвика  още по-голяма притегателна сила и още по-големи печалби на компаниите. А така хората се третират като бебета, на които всичко трябва да им казва отвън, за да спрат сами да мислят и сами да действат. Това с цигарите е много типичен пример!

Същото е с тези надписи БЕЗ ГМО. На хората трябва да им се разясни какво е ГМО, какви вреди нанася на здравето, на природата, но в края на краищата да им се остави свободата на избор, дали да купуват или не! В този смисъл един голям надпис БЕЗ ГМО, а на тия салами той е огромен, има индиректно принудителен характер и води до там човек да купува без да мисли, без да съобразява. Като робот! И съм сигурен, че накрая много от хората с по-малко отговорност спрямо природата и самите себе си, все пак ще купуват ГМО-тата, както с тебеширеното сирене.

Слънце, казваш, че не можеш непрекъснато да се взираш в това какво купуваш? Ти сигурно живееш някъде извън България!? Защото тук аз не съм видял чак толкова голямо разнообразие на продукти или такива, които нови да излизат на пазара. Аз много добре съм се информирал какво има, какво съдържа, какво му е качеството и купувам само от тях. Ако нещо ново (?..)
се появи, то  с удоволствие бих прочел какво съдържа. Но за това се искат будни хора, а не спящи красавици или роботи от типа Johny Walker и Just do it!

# 845
  • Мнения: 592
И понеже казах пресни новини - с огромно задоволство съобщавам, че приятелите ни от Монсанто отчитат спад на цената на акцията си през новата година от 85 на 68 долара, което си е направо мъка.
Както каза мъжа ми - това е само с цел да се увеличат купувачите на акции, които после да защитават интересите на Монсанто. Е, не всички са такива песимисти като него де Simple Smile лошото е, че неговите песимистични преценки накрая се оказват реалност.
Знам за какво говори, но се надявам следващата новина, която ми се иска съвсем да не е последна, да е поредното доказателство, че не е прав: блокираха внос на ГМО царевица в Кения!
п.п. аборигените пак излезнаха по-умни и пъргави от нас...

# 846
  • Мнения: 1
Това, към което аз апелирам с гореказаното, е един вид като с преболедуването на една болест. Така човекът сам ще може да си създаде 'имунитет' оцелявайки, след което той да бъде по-силен. Не искам да кажа да се наблъска с ГМО веднага и да види какво ще стане..... Но подобни надписи, забрани, предупреждения, правила и тем подобни  действат като една ВАКСИНА, която изглежда, че пази човека от болести, но всъщност го прави по-слаб. И физически, а да не говорим умствено и волево. Достатъно е да е упоменато, точно и коректно!

За сажаление ние не сме навлязли все още добре в епохата на индивидуализма.  Дори напротив, съвсен наскоро излязохме от епохата на колективизма! За България справката е лесна - тодор-живковото време, което приклиучи съвсем наскоро и аз си спомням много добре.  Отделните индивиди, които вътрешно са се чувствали свободни, не се броят. Точно защото истинският, правилният индивидуализъм тепърва се опитваме да развиваме, старият колективно-родствен егоизъм, който цари навсякъде, се нарича егоизъм и който някои директно приравняват на красивия индивидуализъм.

'Спасение' за всички, едно целокупно спасение на всички едновременно, не е възможно вече. Но е възможно да се създадат възможностите за тези, които да искат да се 'спасят', да го направят. Просто защото винаги ще има хора, които да не искат да бъдат 'спасени'. Какво е това да се 'спасят' е друг въпрос.... Отново опираме до свободата на инвидуалността и избора.

# 847
  • Мнения: 2
.

Последна редакция: сб, 10 апр 2010, 11:20 от екоЛили

# 848
  • Бургас
  • Мнения: 36
Това, към което аз апелирам с гореказаното, е един вид като с преболедуването на една болест. Така човекът сам ще може да си създаде 'имунитет' оцелявайки, след което той да бъде по-силен. Не искам да кажа да се наблъска с ГМО веднага и да види какво ще стане..... Но подобни надписи, забрани, предупреждения, правила и тем подобни  действат като една ВАКСИНА, която изглежда, че пази човека от болести, но всъщност го прави по-слаб. И физически, а да не говорим умствено и волево. Достатъно е да е упоменато, точно и коректно!

'Спасение' за всички, едно целокупно спасение на всички едновременно, не е възможно вече. Но е възможно да се създадат възможностите за тези, които да искат да се 'спасят', да го направят. Просто защото винаги ще има хора, които да не искат да бъдат 'спасени'. Какво е това да се 'спасят' е друг въпрос.... Отново опираме до свободата на инвидуалността и избора.

Fen2, нещо си изтрещял май?!?!?  newsm78 Ако човекът е достатъчно тъп да не се съобразява с предупрежденията - негов си проблем. Все едно да влезнеш на опасно кръстовище, да няма знаци, и да чакаш всички да ослушват. Винаги ще се намери един дето да мине 200 и да утрепе 50 човека. И примера с цигарите е несполучлив, тъй като всеки, който пуши, трябва да знае какво прави. Миналата седмица с бебето бяхме в градинката, събраха се компания родители с количка и детенце, четиримата запалиха по една цигара и обрадиха децата. А димът дойде и до нас  #2gunfire Ако хората са несъзнателни, все ще се намерят няколко, които като видят надпис и ще се замислят.

# 849
  • Мнения: 1
ГМО – още един прочит
Голямото Масово Объркване

http://www.mediapool.bg/show/?storyid=163962&srcpos=12&p=0#msgs

# 850
  • Мнения: 4
На всички нормални без ГМО храни, като български боб, леща, грах и т.н нека да пише, че са от БЪЛГАРИЯ И СА НАТУРАЛЕН ПРОДУКТ. Тоест се предполага, че щом  са български, не са изродени организми. Разчитаме на лоялността на производителя. Но на продуктите с ГМО по списъка който не отдавна се появи-кренвирши, салами, вафли и т.н, ТРЯБВА ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да има етикет какво съдържат. Друг въпрос е кой би ги ял. '' Съдържа ГМО'' на всички измислени храни и сертификат за качество, с който се доказва чистата храна, за боб, леща, плодове, зеленчуци, мляко. Нужно е да се етикират пълните боклуци-вафли, снаксове и т.н, за да не ги купуват хората така масово. А за нормалните храни просто да се наблегне на по-щадящо от към пестициди земеделие и хубав етикет, на който пише мястото на производство и че е сартифицирано. Силно вярвам, че производителите не биха лъгали за това. В момента боба е от Киргихстан, Виетнам, Китай, Канада , Египет... Това го пише на боб- Смилянски, Мизия, Добруджански и на лещата с етикет с  хорце, традиционна.

# 851
  • София
  • Мнения: 1 010
Не знам дали ако надписът е "Съдържа ГМО" или нещо кратко от рода, щандовете няма да бъдат залети с пакети с този надпис, хората да свикнат с гледката му, и в края на краищата да не го чувстват като толкова голяма заплаха... да се примирят, казвайки си: "Е, то това е като мръсния въздух, и той ни трови отвсякъде".

Трябва да се прецени ефекта от това. Да се направи предварителен разбор/статистика каква част от храните се нуждаят от такъв надпис ("Съдържа ГМО").

Или надписът да бъде "Без ГМО" върху малцинството храни...

# 852
  • Мнения: 1
Защо да съм 'изтрещял', бе, Персей?...  Просто наблиудавам и разсъждавам въз основа на наблиуденията си! (Не знам къде ми е иу-то) Не призовавам към кръстовища без знаци, а към такива без ПРЕКАЛЕНО много знаци! И без да се увеличава размера им, нито да се правят с фосфорициращи цветове, например! Защото така хората спират да разсъждават, да съобразяват. Много хора на запад вече са станали смешни в това отношение.  А ако цигарите имаха надписа, че са вредни, както преди години, това щеше да е напълно достатъчно! Иначе се постига ОБРАТНИЯ, ОБРАТНИЯ  ефект!

Виж, Персей, човекът се учи от грашките си! Те са съществена част от живота му. Ако той не грешеше, нямаше да бъде човек, а робот!!! Робот, разбираш ли?! Точно към това състояние на роботизация сега се опитват да ни насочат постепенно някои хора и среди, които иначе са с тоооооолкова добри, идеалистични намерения. Да ни превърнат в едни добри, красиви, но роботи! Доста филми има създадени на подобна тематика.

Барби и Кен с една дума! Това е идеалът, който те имат за нас и в техните дрехи искат ние да се облечем...... Тези така масово разпостранени кукли съвсем не са случайни, а са съзнателно създадени! Между другото те са особено опасни точно за децата, защото образът им безпрепятствено се набива в подсъзнанието и по-късно е възможно подрастващият несъзнателно да се стреми да ги осъществи в живота си.
 

# 853
  • Мнения: 1
Съгласен съм с Пепеляши, че надписът Съдържа ГМО в един продукт може просто да накара хората да свикнат с него и той да престане да им прави впечатление. Същото е с Без ГМО! И с двете се постига едно и също. Обратния ефект! ...

# 854
  • Мнения: 3 835
С риск пак да ядосам някого, ще кажа, че все пак не може да се пише с големи букви БЕЗ ГМО на даден продукт най-малкото, защото е некоректно спрямо останалите производители. От това може да се подразбере, че в другите, на които не пише същото, има ГМО! ...


Fen, какъв ти е проблема!? Точно това трябва да пише и това ни е е целта, заради която всички загубихме толкова много време и усилия.

С огромни букви, на всеки, абсолютно всеки български продукт трябва да има етикет GMO FREE или ЧИСТО ОТ ГМО!

Това е целта ни, това ще направи българската продукция най-търсената в европейския пазар, както и у нас. Не, че сега не е най-търсената у нас, но за съжаление просто липсва.

Общи условия

Активация на акаунт