Малко странен въпрос - възможна ли е една връзка

  • 7 284
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • out of space
  • Мнения: 8 576
А, в църквата ни искаха само копия от актовете за раждане и кръщене. Никой не е питал кои са ни майки, бащи, братя и сестри.  Wink

# 16
  • Мнения: 386
Могат. Дори познавам такъв случай.

# 17
  • Мнения: 0
Аз също мисля, че няма проблем да се оженят.Те нямат кръвна връзка.

# 18
  • Мнения: 4 841
Могат. Дори познавам такъв случай.

Това е интересно, поне няма да са прецедент.
Можеш ли да разкажеш повече, естествено, без излишни подробности?

# 19
  • Мнения: 743
А защо им трябва да се женят... Thinking?

Аз нещо не разбрах-дали е редно да са заедно ли?Пък ако не е,няма ли да бъдат!?

Аз не съм наясно,но примерно трети братовчеди се харесат,нямат ли ПРАВО да се оженят,ще им откажат ли?

# 20
  • Мнения: 4 841
А защо им трябва да се женят... Thinking?

Ами искат да сключат брак. Знам само, че девойката НЕ Е бременна. Просто са решили, че искат да се оженят.

Аз нещо не разбрах-дали е редно да са заедно ли?Пък ако не е,няма ли да бъдат!?

Не става въпрос дали е редно или нередно, те така или иначе са заедно от около две години. Сега искат да се оженят. Това е въпросът.

# 21
  • Мнения: 386
Това е интересно, поне няма да са прецедент.
Можеш ли да разкажеш повече, естествено, без излишни подробности?

Случаят е малко обърнат.. в обратен ред - ще използвам твоите имена и схема.

Ани + Георги (първи брак) => дете Димитър
Борис + Елена (първи брак) => дете Жана

следва развод

Ани + Борис => втори брак

дете Димитър + дете Жана => брак и дете

# 22
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Аз пък какъв казус знам, ужас! Дето старите хора казват - кръвта търси кръвта. Жена, по-скоро момиче, на 18 г. се влюбва, забременява от приятеля си. Родителите след скандал ги разделят. Тя ражда момиче. Бащата се мести в град на 35о км. След 18 години момичето отива на екскурзия в този град и .... среща момче, в което се влюбва. След 1-2 години дружба разбират, че той е син на баща й ......

# 23
  • Мнения: 1 174
BirdsFlu то малко като в сапунен сериал  Grinning
То се изясни, че проблеми със сключването на брак няма да имат от страна на държавата, даже и от църквата, но дано родата преодолее първоначалния шок и не ги тормози  Wink
Като се обичат младите, да се вземат, както се казва  Hug

# 24
  • Мнения: 12 017
СЕМЕЕН КОДЕКС
Обн., ДВ, бр. 47 от 23.06.2009 г., в сила от 1.10.2009 г., изм., бр. 74 от 15.09.2009 г., в сила от 1.10.2009 г., бр. 82 от 16.10.2009 г.


Пречки за сключване на брак
Чл. 7. (1) Не може да сключи брак лице, което:

1. е свързано с друг брак;


2. е поставено под пълно запрещение или страда от душевна болест или слабоумие, които са основание за поставянето му под пълно запрещение;


3. страда от болест, представляваща сериозна опасност за живота или здравето на поколението или на другия съпруг, освен ако той знае за тези болести.



2.(2) Не могат да сключат брак помежду си:


1. роднини по права линия;
братя и сестри, както и други роднини по съребрена линия до четвърта степен включително;


3. лица, между които осиновяването създава отношения на роднини по права линия или на братя и сестри.


Т.Е. в цитирания случай няма никакви законови пречки за сключване на брак.

Последна редакция: вт, 16 мар 2010, 14:13 от Светкавица

# 25
  • България
  • Мнения: 757
Така... Едва измислих какво заглавие да сложа... Ето и казуса - естествено, имената са измислени.

Ани + Борис => дете Васил

следва развод

Ани + Георги (втори брак) => дете Димитър
Борис + Елена (втори брак) => дете Жана

Така - въпросът е, могат ли да се оженят Димитър и Жана. Те реално помежду си нямат родствена връзка, но пък имат общ брат... От гледна точка на Васил - женят се брат му и сестра му  Rolling Eyes

Предварително благодаря за всичките ви разсъждения по темата.


А аз ти благодаря,че ме накара да си раздвижа мозъка Mr. Green
Вече са ти отговорили,така че успех на младоженците!

# 26
  • Мнения: 2 167
Могат!Малко ала Софито,но.....

# 27
  • Мнения: 5 370
Леле, че сладко, хихи, Бърди, много сладурска ситуация, в която за пореден път се убеждавам, че Съдбата е тази, която реди пасианса, наречен Живот.
ама бая мислих, докато направя логическите връзки кой с кого е. ooooh!

# 28
  • Мнения: 1 117
Неведоми са пътища Господни, както казал народа. Много симпатична история. Стискам палци да се съберат, не виждам физическа пречка Peace

# 29
  • Мнения: 4 841
Леле, че сладко, хихи, Бърди, много сладурска ситуация, в която за пореден път се убеждавам, че Съдбата е тази, която реди пасианса, наречен Живот.
ама бая мислих, докато направя логическите връзки кой с кого е. ooooh!

Ееее, аз толкова труд положих да е максимално ясно - подреждах, оцветявах  Mr. Green

Снощи пак разговарях с част от възмутеното родителство. Естествено, "работя" за каузата на младите. Основните опасения са: "Познавам майката, ако е като нея, язък ми за детето!" и "Ама аз можех да съм му баща, ако не се бяхме развели!"... Да не  говорим, че откровено спекулират с ролята на общото дете - как щял да е основния потърпевш в случая, и т.н.
Мисля, че ще има добро развитие, обаче. Поне засега толкова хора сме се заели да помагаме  Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт