Ултра лято Албена 2010

  • 56 140
  • 749
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 2 521
Добре де, остана ли някой да не му е ясно, че има точно 3-4 хотела, които си струват?

# 16
  • Мнения: 1 844
Имате ли отзиви за хотел Алтея и въобще този хотел има ли личен сайт? Rolling Eyes

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 1 350
Добре де, остана ли някой да не му е ясно, че има точно 3-4 хотела, които си струват?
Кои?. Миналата година почивахме във Вита парк, като изключим хигиената нещата бяха на ниво. Това дето го описвате с опашките за храна и дер други изобщо не съм видяла. Може би защото бяхме в края на юни, тази кодина пак сме по същото време, но мислех нещо за Ралица Сюпериор Rolling Eyes, и без това няма отстъпка за ранни записвания...жалко

# 18
  • София
  • Мнения: 18 679
Ние най-вероятно ще се отправим към Вита парк, Ралица супериор или някоя от Лагуните. Най-вероятно Вита парк - цените са убийствени като за ултра ол, а и съм ходила, знам какво да очаквам Grinning

# 19
  • Мнения: 2 550
ние миналата година за един дълъг уикенд отседнахме в Мура и останахме доволни
въпреки че аз бях много скептично настроена
храна имаше в изобилие и то доста разнообразна, плодове колкото щеш...само сладкиши нямаше много
на пул бара от 11 до към обяд беше тъпканица, че хората гладнички...малко им беше закуската
басейните не стават в този хотел, стаите бяха ок...широки с удобни легла, банята също беше добре - широка и чиста
на плажа съвсем лесно си намирахме шезлонзи в началото на август поне

изобщо...биваше, но ние платихме май ласт минута оферта и цената беше ниска

анимация вечерта мисля, че нямаше...а през деня имаше някакви зарибявки

# 20
  • Мнения: 18 008
Чета, чета и се обърквам тотално. За първа линия ясно, че са най- добри, но са ни скъпи. Затова сме се спрели на Ком, Магнолия и Орхидея /диапазона 50-60 лв на човек/ за юли. Кой от трите бихте препоръчали? Магнолия ми хареса заради водните пързалки, но...ще чакам да пишете

# 21
  • Мнения: 719
Добре де, остана ли някой да не му е ясно, че има точно 3-4 хотела, които си струват?
Точно Peace
Още миналата година стана ясно, че трябва да се избягват хотелите от плажа (с изключение на Калиакра), тези от вътрешността и 4* са за предпочитане.

# 22
  • Мнения: 18 008
Ами не, не съм разбрала защото не сме ходили там и всички мнения са противоречиви. Хайде избройте ги.....Това ще е най- ценно в темата, за всички, а не такива като мен да питат за всеки хотел по отделно

# 23
  • Мнения: 4 435
От това което прочетох аз Магнолия има 30 паркоместа за 340 стаи и не е ясно къде ще паркират останалите.Горе долу така стоят нещата и по другите хотели.Иначе е тихо,зелено и има климатик.Орхидея и Ком са без климатици в стаите ,или поне не пише че имат както е по други хотели.
От всички  споменати има само лоши отзиви от храната през минали сезони.
Дано ранните отзиви от този сезон са по-обнадеждаващи.Остават ралиците и Вита парк,като за последния пак климатика е под въпрос  Thinking.
Крайното ми решение ще е изцяло повлияно от тазгодишните отзиви.
Не разбрах дали ще има ресторанти ,които да предлагат обяд и вечеря срещу заплащане,но да не е на шведска маса.Гледам доста хотели предлагат само спане,та явно ще има нужда.Много ме блазни мисълта да се предлага и храна,в която никой не е ровил преди това.Ако някой попадне на такова място и храната става за ядене определено ще съм му безкрайно благодарна.   bouquetХич не са ми по вкуса тези АИ заради липсата на контрол и недостатъчната хигиена на някои почиващи.Бих се навила и на АИ,само ако има изградена организация при която не се допуска безконтролното ровене и пипане на храната.Не държа на разнообразие или на това да са кой знае колко скъпи и засукани ястията,а само да е чистичко и да става за ядене.Към аклохола,соковете и сладоледите нямам интерес.
Най-силно ме интересува чистотата на плажа и водата .


# 24
  • Мнения: 1 951
mamamari, от тези 340 стаи по-големият процент са заети от чуждестранни туристи , които идват със самолет и не заемат паркоместата.
Напоследък има наплив на румънци и позаеха паркингите, но проблем с намирането на място не сме имали никога.

# 25
  • Мнения: 4 435
Съмнявам се ,че някой има представа как ще са нещата тази година.Ясно е че отлива на чужди туристи е достатъчно значителен,за да принуди ръководството на Албена да се насочи към българските.Не допускам ,че ако хотелите гарантираха паркомясто на всеки гост щяха да пропуснат да го запишат.За съжаление както много попрепатили нашенци и аз чета и между редовете.Т.е. защо им е на ръководството да посочат изришно,че паркоместата не съответстват на евентуалния брой гости ако не точно за да не им търсим отговорност ако се окаже че няма къде да се паркира.
Аз не вярвам да откажат резервации на българи ако се запълнят повече от 30-60 стаи с наши туристи и няма паркинг за всички.Целта е да се напълни хотела ,а къде ще паркират туристите не е техен проблем особено след като са го написали в офертата.Хора местата са ограничени,правете си сметка.Аз така го разбрах.

# 26
  • Мнения: 2 401
Ние миналата година определено имахме проблеми с паркирането. До такава степен, че ползвахме колата само 2-3 пъти за излизане извън комплекса. Намериш ли място паркираш и не мърдаш, защото не се знае  после дали ще можеш да се наместиш някъде. Масово се паркираше по тротоарите и зелените площи.

# 27
  • Мнения: 1 272
Миналата година бяхме в "Боряна" от 1 до 10 август. Останахме доволни. Настаниха ни в стая с изглед към морето (без допълнително доплащане). Гостите бяха предимно бъгари, руснаци и германци.
Стаята беше прилична. Кърпите сменяха, когато им давахме сигнал за това. Чистеха редовно. Имаше голяма буря, при която ни потече тавана на банята. Веднага ни смениха стаята - преместиха ни в по-хубава, с още по-добро изложение.
Храната не беше разнообразна, но в предостатъчно количество. На 3-4 ден вече не можеха да ни изненадат, но винаги имаше чисто месо - пилешко, свинско, или риба. Колбасите бяха под всякаква критика, но ние така или иначе сме претенциозни към продукти, различни от чисто месо. Имаше разни супи, задушени и пресни зеленчуци, пържени картофи. Зареждаха непрекъснато храна, ходили сме по всяко време - и първи и в средата на периода за хранене и в последните 15 минути, не сме усещали липса на храна. Имаше си зеленчуци, плодове. Общо взето през целия ден има какво да ядеш. Със сладолед се "уядохме". Детето беше почти изцяло на слодоледена диета  Laughing За напитките не съм критерий, защото не сме "пиячи". Аз бях доволна, защото си се наливах с ментови коктейлчета и студена биричка, а любимия хич не пие алкохол, т.че беше предоволен от наливните продукти на Пепси.
С шезлонги и чадъри проблем не сме имали, защото на басейна след първия ден, вече спасителя ни "познаваше" и все се намираше свободно местенце. А на плажа ставах на изгрев слънце, слизах до долу, мятах кърпа на чадър на първа линия и пак в леглото. Понякога изпреварвах и младежа с кърпите  Laughing Може би това е дразнещата част от целия престой, че отиваш на един празен плаж, а няма къде да легнеш, защото всички отиват в 10-11часа. Ние бяхме към 9 на плажа и към 11-12 си тръгвахме, а следобед ходехме на басейна.
Ентеровирусни проблеми не сме имали, а и не съм чула някой да се оплаква.
Това е, което се сещам засега.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 2 521
Ние най-вероятно ще се отправим към Вита парк, Ралица супериор или някоя от Лагуните. Най-вероятно Вита парк - цените са убийствени като за ултра ол, а и съм ходила, знам какво да очаквам Grinning

Ако ще са Лагуните, гледай да е Лагуна Бийч (Маре и Гардън са с общ ресторнат и е ужас, а Гардън е точно до главната улица и е доста шумно). И все пак бих предпочела Рарица Супериор- Вита парк. Третият е Калиакра, може и Фламинго да включа, за който искаше изброяване Wink
И пак да кажа-паркирането за крайбрежните е сложно наистина, за парковата част няма проблем.

mamamari, има ресторанти в края откъм Балчик. Така че може да си платите закуска само и да се храните там. Всъщност има ресторанти покрай целия бряг.

# 29
  • Мнения: 1 951
Цените на ресторантите обаче не са особено приятни.
Някое от Фламинга-та да не би тази година да имат АИ?

Белинда, послушай Джул ако решите за Лагуните.

Общи условия

Активация на акаунт