Кога намирате време за себе си?

  • 2 763
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 622
Аз маникюр/педикюр си правя сама,когато детето заспи вечер.Тогава ми е най-спокойно и не се притеснявам,че ще трябва да търча след него и ще си разваля току що нанесения лак.И вечер мога да проветря спокойно след себе си,така че да не обгазявам никого,след процедурите с лака.Знаете колко мирише.....

На козметик не ходя.Всичко си правя сама в къщи.Не изисква кой знае колко време,а и аз лично не правя нищо особено,което да ми заангажира специално времето.Целулит нямам(а може и да имам минимално,но се вижда само ако си стисна крака отзад силно,иначе не се вижда)така,че не се боря с него.Грим си слагам минимално-спирала,молив,руж(понякога) и това е.

Радвам се,че без особена поддръжка успявам да изглеждам задоволително(според мъжа ми супер Flutter)

# 16
  • Мнения: 239
По принцип съм организиран човек,но явно имат значение и други фактори.Моят малкият е много палав,в момента прохожда и за минутка не мога да го оставя сам.Все пипа ,където ни му е работа,а понякога и е доста опасно.Впечатленията ми са,че повечето от вас се справят с домакинската работа гледайки и децата си,а когато спинкат отделят време за себе си.Явно тук е при мен основният проблем-където съм аз,там е и дребосъкът и иска постоянно внимание.Едвам успявам да сготвя нещо и то на колко етапа да не ви разправям и за коко време.Така е и с другите неща.Бебо спи много кратко и ако захвана нещо бързо се отказвам.Точно днес реших да си направя парня баня на лицето и докато пусна уредчето да загрее се наложи да го изключа.И сега трябва да приключвам,че някой ме дърпа за крака... Laughing

# 17
  • Мнения: 1 283
Тук в Канада, каквото си направя сама в къщи - това е...Не ходя никъде Sad
Като си бях в Бг си ходих редовно на козметик - почти за всичко, обичах да ходя по магазини, да пазарувам и да се обличам добре...но сега всичко е на заден план...тук не се обръща внимание на външния вид толкова много и май започнах да заприличвам на всички жени тук
#Cussing out


Дидка,не мисля,че това е лошо!Напротив!Докато живях в Америка се чувствах прекрасно и като се прибрах тук,всички наконтени и напудрени мацки по центъра ми се струваха смешни!Щото наистина е смешно всичкото това,дето е толкова показно  Wink

Във Варна на центъра можеш да видиш мадами,наточени,на токове,ей така излязли на гезмето,дет се вика,ама как гледат само..ау...все едно имат 10 декара в морето и накрая какво става...прибират се във Владиславово(крайните квартали на Варна),събличат си лъскавите дрешки и стават пак пепеляшките,дето са били преди това.А с поведението си по центъра,или в заведенията,целят да си анмерят някой чичко паричко и са отърват от оорисията си да живеят бедно и тъпо!
Така че...
Аз също обичам да се обличам добре,но и да искам не мога да докарам онзи тъп патешки поглед и походката на глътнала бастун гъска........
И в Амертика се обличах добре,пазарувах си на воля и си се обличах пак готини,но беше много по-свободно и неангажиращо и някак си така се живее по-лесно,така че аз мисля,че не ти е толкова зле,просто ти е мъчно за БГ и от там идва противоречието..... Peace
Права си Буба!  Wink Наистина така по-лесно се живее,когато няма кой да те гледа накриво,4е не си обле4ен по модните тенденции! Peace ....с умиление оба4е си спомням времето в БГ когато всеки ден се контех,гримирвах и отивах на работа с кеф! Flutter
Сега ако го направя...незнам!Няма стимул ..........,а трябва! ooooh! Tired

# 18
  • Мнения: 7 430
Честно казано съм съгласна с теб БУБА, НО....тук изгубваш като, че ли личността си.За тези години (2.5) прекарани тук все повече отвиквам да си обръщам внимание...а не искам Naughty
В България поне излизаш с приятели на заведения, кръчми, дискотеки - а тук знаеш ли къде ходя - в парка (сега вече не, защото е студено и до магазина).

Има си и хубава и лоша страна, но все пак аз съм млад човек и ми се иска да не се примирявам с това да съм домакиня в къщи...

Искам си в България
Sad

# 19
  • Мнения: 5 622
Дидка,ако искаш не ми отговаряй,но има ли шанс да се приберете в БГ?И ако да кога?Защото ако няма начин да си дойдете тук(да живеете,не само на гости),да си го навиваш на пръста и да ти става като фикс идея няма да ти помогне много.Сигурна съм,че ги знаеш тези неща,но също така съм и сигурна,че като ги чуеш още веднъж,може да ти помогне да се замислиш и да не си нещастна(е,силно казано нещастна..) там,където си!

Иначе да ви каже следното-докато бях в Америка никога не съм си позволявала да бъда без маникюр(аз си правя френски само),докато тук,ми се случава доста често да суъм без лак,макар и с оформени нокти,защото се лакирам вечер,а до вечерта си ходя без лак(пък понякога и доста повече от един ден откарвам така Confused )

# 20
  • Мнения: 7 430
Дидка,ако искаш не ми отговаряй,но има ли шанс да се приберете в БГ?И ако да кога?....

Да, има шанс - догодина.
Надявам се и вярвам, че това ще стане живот и здраве newsm10 newsm17

Благодаря ти за загрижеността
Hug  bouquet

# 21
  • Мнения: 1 080
Уфффф много труден въпрос е този за времето и мене си.......Със сигурност до голяма степен играе роля организираността, но съм от този тип хора, които не искат да стават рано, защото сънят е важен и ужасно нужен за мен,а лягането по-рано от 1-2 часа през ноща е мисия невъзможна.  Така че лично за себе си намирам време някъде между 8.00 и 10.00 часа вечерта. Тогава правя каквото правя и толкоз. Като казвам намирам време за себе си имайте предвид,че това не включва само глезотии свързани с външен вид. През останалото време ми е просто невъзможно,поради куп причини, за които хич не ми се пише. Ето сега трябва да почна да се занимавам с куп комп.програми,за да мога догодина да си намеря сносна работа със сносно заплащане, а и за да можем да се изнесем най-после самостоятелно да живеем. Май така се отклоних от темата,че чак прескочих в друг форум,ама ще ме прощавате  #Crazy Mr. Green. Та 2 часа за мен лично време и стига ми толкоз. Надявам се някога да имам повече.

# 22
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Ами,на мен все по-рядко ми остава време.Само докато Алекс спи по обяд успявам нещо да свърша Confused

# 23
  • Мнения: 46 518
Вечер, когато мъжа ми я гледа.

# 24
  • София
  • Мнения: 63
Ами аз степенувам нещата така: 1. бебчето, 2. аз, 3. домакинството. Може вечерта къщата да е разхвърляна, но аз съм гримирана. По домакинството не се захласвам много, пълната програма включва пране и простиране, гладене /гладя само дрешките на Еличка/ и миене на чиниите. Не готвя - хапвам сандвичи през деня, а ако любимият иска манджа за вечеря, си я приготвя. Нещата, които преди да родя успявах да свърша сутрин преди работа - душ, грим, разни мазила, сега се проточват до обяд, че и нататък. Sad  Ходя на плуване веднъж седмично, на фризьор веднъж месечно - толкова често, колкото и преди, разликата е, че сега тези неща ми доставят по-малко удоволствие - все бързам и ми е притеснено.

# 25
  • Мнения: 1 107
Честно казано сега имам повече време, отколкото преди, когато работех (и то по много Twisted Evil). Разкрасяването извън къщи го правя през уикенда, когато мъжът ми си е в къщи, всичко останало докато бебокът спи в другата стая или си играе при мен в хола.
Но нашият е още малък, при това е много добричък и не ми е трудно да го гледам, май като порасне няма да имам толкова време newsm78

# 26
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Когато малкия спи тогава се грижа за себе си..Той вече е малко по голям и ми остава повече време ,когато е буден заедно "вършим" готвене миене на чиний и чистене Laughing

# 27
  • Мнения: 3 576
Срам ме да си кажа, като ви гледам какви поддържани мацки сте  Embarassed

Аз маникюра и педикюра сама, обезкосмяването също, на козметик не ходя т.к мисля че нямам нужда за лицето, фризьор веднъж месечно и това ми е.

Откъм грижи за тялото съвсем съм се занемарила - не спортувам, не ходя на масажи, целулит си имам  Sick и нищо не правя за него...... просто няма кой да ми гледа детето за да си позволя такива процедури.

Не знам, всички ли тук сте с бавачки?
Иначе вкъщи идва жена да ми чисти, не гладя, готвя рядко и повечето аламинути, но когато детето е будно изисква 100% от времето ми, а когато спи аз се опитвам нещо да свърша на компа, т.к бачкам от вкъщи.

Много ми се ходи поне на фитнес, ама как да се организирам,а ???

# 28
  • Мнения: 95
Криси като беше по-малка, я взимах с мен на масаж, козметик и фризьор. Докато козметичката се занимава с мен, фризьорките си играеха с нея. А на фитнес тичах, докато тя спеше. Сега вече съм на работа и разкрасяването го правя вечер като тя заспи, а фитнес събота или неделя. Тогава таткото поема грижата. При добро желание се намира време.

# 29
  • Мнения: 46 518
Срам ме да си кажа, като ви гледам какви поддържани мацки сте  Embarassed

Аз маникюра и педикюра сама, обезкосмяването също, на козметик не ходя т.к мисля че нямам нужда за лицето, фризьор веднъж месечно и това ми е.

Откъм грижи за тялото съвсем съм се занемарила - не спортувам, не ходя на масажи, целулит си имам  Sick и нищо не правя за него...... просто няма кой да ми гледа детето за да си позволя такива процедури......


Споко бе, повечето сме така  Laughing

И аз педикюр и маникюр сама си правя, маска готова веднъж в седмицата на лицето, обезкосмяване- кола сама и после каквото има за дообиране с епилатор, масажи и др. процедури не правя, първо, защото гледам общите 4-5 часа с мъжа и детето да прекараме заедно, а не да хукна по салони, а и с тия кила ме е срам да легна при някой да ме мачка  Laughing Финансовия фактор също си казва думата, връщаме толкова заеми, че ако кажа на мъжа ми, че искам еди каква си сума за антицелулитни процедури ще ме изсели  #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт