Има ли такива, които са се справили с проблема - мазна коса

  • 43 723
  • 153
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 789
Шампоаните за мазна коса изсушават скалпа и влошават положението.На мен ми помогна стимулантът за коса на Икаров ,както и някои други масла,освен това откакто я боядисах,наистина доста се изсуши.Мия я вече на 3 дни  Simple Smile
Би ли споделила нещо повече за стимуланта на Икаров? Какво представлява и къде се намира?

Здравей, Brillante_Blumen,

позволявам си и аз да ти отговоря тъй като също съм ползвала и стимуланта на Икаров- може да го намериш във всяка аптека. Ето го http://apteka.framar.bg/18002991/%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%BE% … -125-%D0%BC%D0%BB

Съставен е от етерични маска, подсилва косата, прави я по-жива и гъста, но поне при мен ефект върху омазняването нямаше. Хубавото е, че поне не ми я правеше по- мазна. Иначе Евтерпа имат специален серум за мазна коса, но и от него ефект не видях Sad

# 16
  • Мнения: 1 778
оф,момичета и аз имам същия проблем! ползвала съм стимуланта на Икаров(незнам дали се омазняваше по бавно,но съсъ сигурност расте по бързо),но сега нямам и възможност да се занимавам да се мажа с него,че си имам едно малко човече,което е щуро и дебна ката заспи много бързо да се къпя,а вечер лягам веднга след като заспи.затова,ако някои се е справил с тая коса да свирка!

# 17
  • Мнения: 34
Видях че в началото на темата съм написала една глупост- че честото миене увеличава омазняването  Blush  Променям си мнението- някъде четох че просто на чистата коса омазняването се забелязва повече отколкото на вече омазнената и че честото миене не влияе на отделянето на себум.
И за да не е спам ето какво видях в нета: цък
Според мен трябва да се търси причината мастните жлези да работят толкова много  newsm78

P.S. А пък това за разреденото миене откъде съм го измислила- все едно мазната ми кожа на лицето да спре да се омазнява заради по рядко миене   Crazy

# 18
  • София
  • Мнения: 39 006
Пробвайте шампоана за мазен пърхут на Билка. При мен подейства добре.
И Себорал-форте лосиончето.

# 19
  • Мнения: 1 282
Aз си правех всякакви хормонали- причината не е в тях. Всичко си ми е наред. Просто ген.

# 20
  • Мнения: 626
Шампоана на Милва с хинин е много добър за мазна коса.Ползвам го,като си правя почивки и го заменям за кратко с друг.Също така след баня,пръскам хининова вода в корените на косата и така тази комбинация от шампоан и хининова вода ми помага и косата е чиста по-дълго време.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 789
Шампоана на Милва с хинин е много добър за мазна коса.Ползвам го,като си правя почивки и го заменям за кратко с друг.Също така след баня,пръскам хининова вода в корените на косата и така тази комбинация от шампоан и хининова вода ми помага и косата е чиста по-дълго време.


Благодаря за съвета!
Горе споменавате и Милва с катран, следващият шампоан определено ще е на Милва. Надявам се да не са мн скъпи, защото вече се бях зарекла, че няма да дам повече от 10лв за шампоан, след всички опитани, които нямаха ефект.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 535
Снощи си купих някакъв бивалентен шампоан от Кристиан оф Рома. Момчето в магазина ме убеждаваше, че с този шампоан ще разредя миенето на косата до 2-3 пъти на седмица.....Снощи го тествах....да видим какво ще се случи  Sunglasses

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 789
Снощи си купих някакъв бивалентен шампоан от Кристиан оф Рома. Момчето в магазина ме убеждаваше, че с този шампоан ще разредя миенето на косата до 2-3 пъти на седмица.....Снощи го тествах....да видим какво ще се случи  Sunglasses


Bubuto, сподели след 1-2 седмици резултата. Какво представлява бивалентен шампоан?

# 24
  • Варна
  • Мнения: 535
да, ще споделя. Ами бивалентен защото е за мазен скалп и суха коса по дължината. Не намирам снимка в нета да го покажа

# 25
  • България
  • Мнения: 490
мазна коса от пубертета.мия я през ден.започнах да втривам в корените зехтин,стоя 2-3часа и я измивам.да ли ще ми помогне?

# 26
  • Мнения: 1 650
Вчера взех стимуланта на Икаров и тази нощ спах с него.
Опаковката му е по- различна от показаната.
Дано споделя за добър резултат Simple Smile

# 27
  • София
  • Мнения: 5 541
Вчера взех стимуланта на Икаров и тази нощ спах с него.
Опаковката му е по- различна от показаната.

Да,с нова опаковка са от около половин година вече.Доволна съм от стимуланта,но ефект върху омазняването не видях,в крайна сметка няма да ви навреди  Simple Smile
 И аз моята коса я мия през ден,засега решение не съм намерила освен сухия шампоан,който ми е само за спешни случаи и отлага миенето с няколко часа

# 28
  • Мнения: 0
Като че ли честото миене - всеки ден - по-скоро влошава положението. Имам предвид най-масовите шампоани - лореал, хед ен шоудърс и т.н имат разни "бухващи" съставки и след като премине първоначалния ефект, тези съставки по-скоро утежняват косъма. Пък хората най-много използват тези шампоани...аз ползвам само медицинска козметика с разни подхранващи масла и въобще не ми пука, че ми се омазнява  Laughing 2 дена с пусната, третият с вързана коса и я мия. И да не забравяме - по-добре мазна коса/кожа отколкото суха  Laughing

# 29
  • Мнения: 1 778
Като че ли честото миене - всеки ден - по-скоро влошава положението. Имам предвид най-масовите шампоани - лореал, хед ен шоудърс и т.н имат разни "бухващи" съставки и след като премине първоначалния ефект, тези съставки по-скоро утежняват косъма. Пък хората най-много използват тези шампоани...аз ползвам само медицинска козметика с разни подхранващи масла и въобще не ми пука, че ми се омазнява  Laughing 2 дена с пусната, третият с вързана коса и я мия. И да не забравяме - по-добре мазна коса/кожа отколкото суха  Laughing

едно време и аз така-два дена пусната,после вързана! ок,ама сега съм с къса коса...
п.с.момичета споменавате вече няколко пъти Милва,ама немога да намеря никъде,от някои специализиран магазин ли,в аптеки ли(търси и там,ама) newsm78 къде да гонтърся тва чудо?

Общи условия

Активация на акаунт