Има ли такива, които са се справили с проблема - мазна коса

  • 43 697
  • 153
  •   1
Отговори
  • Мнения: 160
Има ли такива, които са се справили с проблема - мазна коса.
Мия си косата всеки ден, иначе става ужасна. Не мога да не я измия, дори и вързана пак е грозно. Ако има такива, които са се преборили с този проблем нека да споделят как са се справили.

Последна редакция: чт, 18 мар 2010, 11:29 от Ronichka77

# 1
  • Мнения: 34
Опитай със сух шампоан (слагаш на мръсна коса и той попива излишната мазнотия, после разресваш). Аз обаче не съм пробвала и не знам как действа, но ако положението е чак толкова зле си заслужава да опиташ. Продава се в аптеките. Би трябвало скалпа ти постепенно да привикне към разреденото миене. Щото нали знаеш миенето изсушава, мастната секреция се увеличава да компенсира изсушаването и край няма  Laughing
И само едно предположение- да не ядеш много сладко или мазно? Сладкото увеличава мастната секреция, така съм чела.

# 2
  • Мнения: 1 236
това е просто тип коса, не може тотално да я промениш, но може малко да подобриш положението  Laughing
Понякога мазната коса е резултат от хормонален дисбаланс или от използване на противозачатъчни.

Ето какво може да правиш:

- използвай по-малко количество шампоан при миенето
- не използвай кондиционери
- Добре действащи марки шампоан са : head & shoulders, ЛОреал, Herbal Essences
- купувай само шампоани, които са прозрачна течност, те омазняват по-малко
- опитай да си намериш шампоани с tea tree oil - има ги винаги в каталози тип Орифлейм, те имат обезмазняващо качество
- след измиване с шампоан, полей си косата с едно канче вода, в което има няколко капки лимонов сок. Внимавай да си със добре затворени очи докато го правиш! След това отмий с чиста вода.
- разресвай си косата по-малко, колкото повече решиш толкова по се омазнява
- редовно измивай гребена или четката за коса, които ползваш, по тях също остава мазнина, която после се пренася на косата
- не си пипай много косата през деня
- използвай сешоар, като сушиш косата в обратна посока на тази в която пада нормално
- не използвай стилиращи мусове

# 3
  • Мнения: 0
И аз съм със същата коса - втория ден изглеждам се ендо не съм се къпала от 2 седмици, не е особено приятно, за това и аз си я мия всеки ден, просто гледам да използвам по лекички шампоани. Аз съм забелязала, че като си сложа лак по бавно ми се омазнява (противно на всичко изписано и казано). Друг трик м ие да си я къдря - след кат осе изкъпя на влажна коса или ролки, плитки, кокчета.. така пак ми държи по-дълго. Но аз още съм в пубертета и имам някаква тайна надеждичка, че след някоя и друга година може леко да се подобри положението, но майка м ие на 40 и също е страшно омазняваща се... ген явно, тва си е...

# 4
  • Мнения: 585
опитай да разредиш миенето първите две седмици ще е ужас но постепенно скалпа се успокоява . Лично за себе си открих че SLS-сите в шампоаните ме дразнят ако се мия с хума и оцет или сапун Дав и оцет ,след това косата ми се омазнява значително по- бавно , пробвала съм и след измиване да се полеяили сложа с тампон хубаво в корените отвара от розмарин , по -бавно се омазнява след това ,отвара от дъбови кори същи забавя омазняването .Има и безцветна къна Касия и сапунени ядки /прави се течност вместо шампоан /също забавят омазняването уж-тези последните /сап .ядки/ още не съм пробвала каня се още . Моята коса мия на 3 дни .

# 5
  • Мнения: 850
  При мен го имаше същия провлем ... промених режима си на хранене , без мазнини и сладко и прочие и от година ми е абсолютно нормален корена , пак я мия през ден , но това е по причина че формата на прическата се губи не за друго!

# 6
  • Мнения: 160
Винаги съм била с по-мазна коса, но поне я миех през ден. Но от известно време, няма шанс да изкарам повче от един ден. Пробвах какви ли не шампоани, но ефект няма. Моя позната ми каза, че някога още като ученичка е имала мазна коса и някакв доктор и казал всеки ден сутрин и вечер да слага зехтнин върху памук на гребен и да разресва косата си, жената вече е на години, но има страхотна коса. Това го е правила 40 дни, без да си мие косата. Аз незнам дали бих могла да го направя.
Опитай със сух шампоан (слагаш на мръсна коса и той попива излишната мазнотия, после разресваш). Аз обаче не съм пробвала и не знам как действа, но ако положението е чак толкова зле си заслужава да опиташ. Продава се в аптеките. Би трябвало скалпа ти постепенно да привикне към разреденото миене. Щото нали знаеш миенето изсушава, мастната секреция се увеличава да компенсира изсушаването и край няма  Laughing
И само едно предположение- да не ядеш много сладко или мазно? Сладкото увеличава мастната секреция, така съм чела.

За този сух шампоан четох, че е подходящ за светли коси, защото на тъмни личи и затова не съм го пробвала догега. 

# 7
  • Мнения: 1 290
Шампоаните за мазна коса изсушават скалпа и влошават положението.На мен ми помогна стимулантът за коса на Икаров ,както и някои други масла,освен това откакто я боядисах,наистина доста се изсуши.Мия я вече на 3 дни  Simple Smile

# 8
  • София/Дружба
  • Мнения: 512
И аз имах период когато си миех косата през ден. Маски с хума и кисело мляко помагат, никога шампоан за мазна коса, много е агресивен към скалпа. Когато косата ми изсъхне добре си правя цялата коса на вафли с пресата, издържа цяла седмица без да я мия, не се омазнява. Така разреждаш миенето и косата свиква. В момента я мия през 4-5 дни.

# 9
  • Мнения: 1 282
И аз моята я мия всеки ден. Решение не съм намерила.

Ползвах сух шампоан на Клоран. Хубава работа върши, но си докарах страхотен косопад с него.  ooooh! Не бих повторила повече.  Tired

# 10
  • Мнения: 34
Шампоаните за мазна коса изсушават скалпа и влошават положението.На мен ми помогна стимулантът за коса на Икаров ,както и някои други масла,освен това откакто я боядисах,наистина доста се изсуши.Мия я вече на 3 дни  Simple Smile
Стимуланта наистина помага  Heart Eyes Пробвала съм го. Що ли го забравих  Blush  Laughing

# 11
  • Мнения: 2 199
Шампоан на Милва катранен  Peace

Споделила съм мнение в друга тема:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=476564.msg14336673#msg14336673

Преди си я миех всеки ден. Сега мога да издържа 4-5 дена Wink

# 12
  • Мнения: 0
Аз също съм с мазна коса.Пробвала съм какви ли не маски,шампоани и какво ли още не.След всички неща,които съм си слагала на главата,установих че всичко е до кожа.Да не говорим,че и "чистия" въздух играе роля.Единствения продукт,от който видях някакъв резултат е шампоан-маската на Rene Furterer за мазна коса.Ползва се 2 пъти в седмицата и благодарение на нея косата ми издържаше поне 3 дни.И другото,което е да не свиква косата на често миене.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 789
Здравейте,

разбутвам малко стара тема, но имам същия проблем с мазната коса като Ronichka 77.
Опитвала съм вече всичко , но ефект от няма. Косата си я мич обикновено вечер, и на другата вечер вече е мазна и неприятна на пипане и гледане Sad
Пробвала съм:
- шампоани на всички нормални марки в търговската мрежа- такива за мазна, за суха и за нормална коса
- медицински шампоани от аптеката- като си спомня сумите на всички и ми се плаче
-професионални шампоани- лореал, редкен и прочие
-мила съм косата с хума, втривала съм отвара от дъбови кори, комприва
-къдрила съм косата с кадрин
-сухи шампоани- само временно подобрение през деня
-сладко и мазно ям, но мисля че в границите на нормалното.

Всичко което съм пробвала е в рамките на поне 6-7 години, не си мислете, че за няколко месеца съм опитала да подобря положението.
Вариант да не я мия няколко дена и да свикне не приемам, защото работя с клиенти и не мога да го допусна. Освен това когато косата се омазни започва да мирише неприятно и за мен самата е ужасно.

Суха Мащерка- този шампоан на Милва не съм го ползвала, но вече нямам вяра на никакви продукти.
Моля някой който се е справил с проблема, да сподели опита си. Знам, че е до кожа на скалпа, също и до хормони. Не очаквам и чудеса, но поне 2 дни след миене косата да изглежда прилично.

# 14
  • Мнения: 1 650
Шампоаните за мазна коса изсушават скалпа и влошават положението.На мен ми помогна стимулантът за коса на Икаров ,както и някои други масла,освен това откакто я боядисах,наистина доста се изсуши.Мия я вече на 3 дни  Simple Smile
Би ли споделила нещо повече за стимуланта на Икаров? Какво представлява и къде се намира?

Общи условия

Активация на акаунт