За панелите

  • 15 692
  • 80
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 817
А за тези пари и кв ново строителство ще ти предложат тоалетна с чакалня. 

Мнооооооооооооого готин лаф! Laughing

# 16
  • Мнения: 4 965
Единственото, което би ме притеснило в случая, е годината - 1975 г. си е твърде много за панел. Всичко останало звучи страхотно.
При същите условия (друга цена, обаче, но също примамлива) се отказах от панел от 78 г. - колкото и да беше добре апартаментът, самият блок си личеше, че си носи възрастта...
Зависи от състоянието на блока, като цяло.

# 17
  • Мнения: 8 999
Ще използвам темата, за да попитам:
каква смятате, че е реалната цена на панелка, голям тристаен /с възможност за преустройство в четиристаен/, вътрешен, непоследен етаж, южен, с три големи балкони-лоджии, с асансьор и паркинг пред блока, на 50 м. от пешеходната търговска част на града, за основен ремонт в град Хасково?
Ако има хасковлии, биха ме улеснили, ако кажат каква максимална цена биха платили за това.
Имам този наследствен апартамент там, който ми се иска да продам, ама е много трудно да го направя от София. Пък и не знам каква цена да му обявя. Като гледам по сайтовете и сравнявам, цените ми се виждат доста високи. Но не съм сигурна, че има реални сделки на тези цени.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 2 269
baibibi Ако не ти е спешна продажбата можеш да го пуснеш на цена около предлаганата в сайтовете. Ако известно време няма интерес я намаляваш малко. Ако все още няма желаещи, намаляваш още малко и така, докато си намерите купувач.
Тези дни във Варна се продаде един прекрасен апартамент- панел, след основен ремонт, 2 стаи, хол и кухня, с килер и перално, среден югоизточен, с три тераси, краен квартал за ужасно скромната сума от 27 000 евро. Само два дена стоя обявата и го отнесоха, като куцо пиле домат. Simple Smile Та мисълта ми е, че ако искаш да го продадеш бързо, можеш да му сложиш ниската цена още в началото.

# 19
  • Мнения: 25
baibibi Ако не ти е спешна продажбата можеш да го пуснеш на цена около предлаганата в сайтовете. Ако известно време няма интерес я намаляваш малко. Ако все още няма желаещи, намаляваш още малко и така, докато си намерите купувач.
Тези дни във Варна се продаде един прекрасен апартамент- панел, след основен ремонт, 2 стаи, хол и кухня, с килер и перално, среден югоизточен, с три тераси, краен квартал за ужасно скромната сума от 27 000 евро. Само два дена стоя обявата и го отнесоха, като куцо пиле домат. Simple Smile Та мисълта ми е, че ако искаш да го продадеш бързо, можеш да му сложиш ниската цена още в началото.
За Владиславово ли става въпрос?  Thinking

# 20
  • Мнения: 2 169
 65 кв. обикновено се води двустаен и за да има три стаи ,значи е преустроен.Относно новото строителство - под всякаква критика и квадратура.Нямам представа за цените в Бургас,кризата е и в недвижимите имоти.
Нагледах се на лошо изпълнение,влага и коридори в новите кооперации !

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 5 750
Мисля, че не е много ниска цената. Зависи как е апартамента. Ако е 65 кв. е двустаен с кухня. Може би е след основен ремонт?
Ако не е след ремонт мисля, че ще успеете да намерите доста конкурентни предложения.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 2 269
baibibi Ако не ти е спешна продажбата можеш да го пуснеш на цена около предлаганата в сайтовете. Ако известно време няма интерес я намаляваш малко. Ако все още няма желаещи, намаляваш още малко и така, докато си намерите купувач.
Тези дни във Варна се продаде един прекрасен апартамент- панел, след основен ремонт, 2 стаи, хол и кухня, с килер и перално, среден югоизточен, с три тераси, краен квартал за ужасно скромната сума от 27 000 евро. Само два дена стоя обявата и го отнесоха, като куцо пиле домат. Simple Smile Та мисълта ми е, че ако искаш да го продадеш бързо, можеш да му сложиш ниската цена още в началото.
За Владиславово ли става въпрос?  Thinking
Да, но по- далеч от циганите, що- годе добър район.

# 23
  • Мнения: 8 999
65 кв. обикновено се води двустаен и за да има три стаи ,значи е преустроен.

Защо да е преустроено? По старите стандарти двустайно жилище означава точно три, почти равностойни помещения, които се водят спалня, хол и кухня. Квадратурата е точно 65-75 кв.м. - зависи от големината на кухнята, на коридорите, на балконите и дали има някакви допълнителни сервизни помещения като килер, мокро помещение и др.

# 24
  • Мнения: 4 300
Ами защото не е толкова, тея стари стандарти доста се преувеличават. С родителите ми живеехме в 'старо' ( от края на 70те или началото на 80те, не съм сигурна)- три стаи, нормални, в никакъв случай големи ( сега като ходя чат ми се виждат малки, хеле холът, сравнен със сегашния ми, ново строителство  Wink ), с прилежащите 2 стандартни тераси и обслужващи помещения ( миниатюрен кухненски бокс към хола, килер, баня и тоалетна, перално) е около 90-95 кв.м.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 176
По старите стандарти двустайно жилище означава точно три, почти равностойни помещения, които се водят спалня, хол и кухня.
Спалня, хол и кухня е двустайно жилище.

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Не са преувеличени старите стандарти Naughty Скоро сравнявахме апартаментите на две дружки, че водиха голям спор ново срещу старо строителство. Единият е точно, какъвто описва авторката - две стаи и кухня, среден, панелно строителство. Другият е от новото строителство, пак среден, тристаен. И двата апартамента са с еднакво разпределение и еднакви на брой и по площ помещения. Старият по документи се води 65кв.м., новият - 85 Crazy
А, понеже и аз съм живяла много години в панелен апартамент 85кв.м., строителство от 1990г., смея да твърдя, че беше доста по-голям и функционален от апартамента на приятелката ми, които е уж със същата квадратура, но от новото строителство.

# 27
  • София
  • Мнения: 553
запис  Flutterда следя коментарите,че и аз съм в търсене на панелка в София  smile3506 от мен + за реалната квадратурата

# 28
  • Мнения: 4 965
Е, двустайно или тристайно е леееко относително понятие, за съжаление. Важна е квадратурата и разпределението.
Ние сме в тристаен 150 кв., но имаме и 2 тристайни - 69 кв. и 75 кв.
Броят стаи все е еднакъв (има разлика в размерите, обаче)...

Иначе, аз в момента търся стая, хол и кухня в Илинден, ама такива неща видях, че се уплаших (предлагаха ми за такъв преустроена гарсониера 45 кв. и без балкон за 45 000 Е).

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Е, двустайно или тристайно е леееко относително понятие, за съжаление. Важна е квадратурата и разпределението.
Ние сме в тристаен 150 кв., но имаме и 2 тристайни - 69 кв. и 75 кв.
Броят стаи все е еднакъв (има разлика в размерите, обаче)...
Да, точно така е, аз затова наблегнах на еднакви като брой, разпределение и площ помещения Peace

Общи условия

Активация на акаунт