Имали някоя бъдеща майка,но без татко

  • 5 267
  • 81
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
С риск да засегна някой.
Твърде си млада, за да се хвърлиш в това сама /защото, сори че го казвам, но ти си си сама в момента/.
Много добре преценявай мъжа... спешно... и също уведомявай родителите, да видиш те биха ли стояли зад теб ако решиш да раждаш, а той се отметне. Ако те не са съгласни, тогава ще си в много неизгодна позиция, а сама... ми сама няма да се справиш, не искам да те плаша. Първата година без работа ...  Naughty

# 16
  • Мнения: 1 343
Според мен не дръж родителите си далеч от това. Този мъж явно бяга от проблемите вместо да ги решава. Сега е решил да бяга от жена си , а дали утре няма да си тази от която ще избяга. Не го познавам може и да греша но това не е постъпка на истински мъж. Трябва спешно ама наистина спешно да го тестваш доколко е искрен и тогава да вземеш ТИ решение за живота си ! Защото после ако той се отметне ще си пред свършен факт и ще се чустваш много зле... СЛожи картите на масата и прецени за да знаеш после че ТИ ТАКА СИ РЕШИЛА знаейки фактите и оценяйки риска !
Иначе честито и късмет !

# 17
  • Мнения: 473
Есмералда мила слушай баба си сега какво ще ти каже.Аз съм на 28г.Но сравнение с теб съм стара.На твойте години направих 1вия си абор от един женен.Много тежко го преживях.Но настъпиха услижнения и докторите ми казаха че май доста трудно ще забременея.Абе не в прав текст ама "СОРИ" момиче.На 26г. се запознах с един мъж който също не беше свободен.Абе живееше с една доста години дето тя му съсипала семеиството и си оставил жената и децата заради нея.Да и гледа неиното.Но Господ има и всичко се връща.Та почнахме връзка и след 6м. аз бях бременна.Той ми каза че не иска детето ако го остава щял само да се грижи финансово за нас.Щял да се върне при нея.Родителите ми също не ме подкрепиха.Само брат ми застана на моя страна,но с нищо не можеше да ми помогне освен с думи.А това е свързано доста с материална подкрепа,да износиш едно бебе.Та така живеех в един апартамент където той ми плащаше наема и идваше и ми хвърляше на масата пари с думите "ето ти пари да си напълниш хладилника",и ставаше и си за ми наваше при неговата.Ужас унижение и тормоз.Но какво да направя исках детето си и бях готова да изтърпя това унижение,просто защото никой не ми подаде ръка в този момент.Роди се детето  то.В друга тема съм писала какво изживях в този период сама.Акоп искаш ще ти дам темата да прочететш там.И сега детето ми е на 2 години и вече почнах да се чуствам по добре.Родителите ми полудяха по малкия,постоянно искат да го виждат.А баща ми се раздели с неговата и е постоянно с малкия.Колелото се завъртя.Не мога да ти дам съвет какво да направиш,защото това е много важно решение в живота си и слушай сърцето си.Извлечи полезното за теб от това което ти написах за моя живот,и прецени дали си готова да понесеш и последствията от това ако той реши да си остане при жената.Както направи моя.ТРЯБВА ДА БЪДЕШ МНОГО СИЛНА.И искам да знаеш че аборта е равен на убийство.Поне по Божийте закони.Мисли много преди да решиш.

# 18
  • Мнения: 1 425
@Тонката

Ами, Тонка, трябва да ти кажа че твоя бивш възлюблен е от всичките черни врани най-бялата. Дори и да е решил да не сте заедно все пак се е погрижил ти и детето да имате покрив над главата и пари за основните нужди, а както разбирам и за доста повече от основните нужди. Та от някаква гледна точка човека поема отговорност - поне финансова за това което сте направили заедно. За разлика от него доста бащи в тази част на форума изобщо не се интересуват как са децата им и бившите им жени/гаджета. И не плащат даже и минималните издръжки които са им присъдени.
Ти си мислиш че си преживяла голям ужас, ама я помисли как би се чувствала ако си сама на 20 години, с бебе и нямаш къде да живееш и да ядеш? Повечето хора на 20 години имат твърде малко житейски опит и не знам как би се оправило едно момиче в такава ситуация. Есмералда не каза колко е голям мъжа, мисля че е по-голям от нея и основно той е виновен за случката - че и е завъртял главата и че не я е пазил, все пак семеен човек е трябва да има основна полова култура а и сигурно има повече опит с жените.
Ама като му слушам приказките - "да ходим да бягаме в друг град". Това не е приказка на сериозен възрастен мъж. Или просто лъже момичето или е някакъв недорасъл екземпляр. Както каза някой по-горе - сега ако реши да избяга от жена си (аз и затова питах дали има деца - щото пък от децата ако избяга , значи хич не е стока), то изобщо не се знае дали след 2-3 седмици няма да избяга и от Есме и да си хване друга или да се върне при старата.

@ Есме
Мен не ми е ясно как така ще бягате в друг град. Тоя друг град да не е на луната? И на родителите си нищо ли няма да кажеш - ей така ще изчезнеш просто? И като изчезнете заедно - колко време ще им отнеме на хората да направят връзката мислиш? България е малка страна - просто не е истина колко малка - един човек да те види дори и в другия край на страната и вече всиаки са научили.
Бягането и криенето не е решение. Човек трябва да си поеме отговорността за нещата дето ги е свършил.
Говори с родителите си момиче, колкото и да ги заболи сега - поне ще научат нещата от теб при това рано когато може да се мисли за различни варианти, а не от други хора и при свършен факт.
И още нещо - това на много мами няма да се хареса никак но - за божиите закони не знам, но по човешките закони до края на третия месец зародиша е просто "купчинка" клетки. Има и други варианти - опасно е за теб, гадно е, ама трябва да имаш предвид че не е задължително да задържиш детето.

# 19
  • Мнения: 193
Напълно подкрепям Partner- пък и да не забравяме че той гледа на проблема и от мъжка гледна точка.

# 20
  • Мнения: 473
@Тонката

Ами, Тонка, трябва да ти кажа че твоя бивш възлюблен е от всичките черни врани най-бялата. Дори и да е решил да не сте заедно все пак се е погрижил ти и детето да имате покрив над главата и пари за основните нужди, а както разбирам и за доста повече от основните нужди. Та от някаква гледна точка човека поема отговорност - поне финансова за това което сте направили заедно. За разлика от него доста бащи в тази част на форума изобщо не се интересуват как са децата им и бившите им жени/гаджета. И не плащат даже и минималните издръжки които са им присъдени.
Ти си мислиш че си преживяла голям ужас, ама я помисли как би се чувствала ако си сама на 20 години, с бебе и нямаш къде да живееш и да ядеш? Повечето хора на 20 години имат твърде малко житейски опит и не знам как би се оправило едно момиче в такава ситуация. Есмералда не каза колко е голям мъжа, мисля че е по-голям от нея и основно той е виновен за случката - че и е завъртял главата и че не я е пазил, все пак семеен човек е трябва да има основна полова култура а и сигурно има повече опит с жените.
Ама като му слушам приказките - "да ходим да бягаме в друг град". Това не е приказка на сериозен възрастен мъж. Или просто лъже момичето или е някакъв недорасъл екземпляр. Както каза някой по-горе - сега ако реши да избяга от жена си (аз и затова питах дали има деца - щото пък от децата ако избяга , значи хич не е стока), то изобщо не се знае дали след 2-3 седмици няма да избяга и от Есме и да си хване друга или да се върне при старата.

@ Есме
Мен не ми е ясно как така ще бягате в друг град. Тоя друг град да не е на луната? И на родителите си нищо ли няма да кажеш - ей така ще изчезнеш просто? И като изчезнете заедно - колко време ще им отнеме на хората да направят връзката мислиш? България е малка страна - просто не е истина колко малка - един човек да те види дори и в другия край на страната и вече всиаки са научили.
Бягането и криенето не е решение. Човек трябва да си поеме отговорността за нещата дето ги е свършил.
Говори с родителите си момиче, колкото и да ги заболи сега - поне ще научат нещата от теб при това рано когато може да се мисли за различни варианти, а не от други хора и при свършен факт.
И още нещо - това на много мами няма да се хареса никак но - за божиите закони не знам, но по човешките закони до края на третия месец зародиша е просто "купчинка" клетки. Има и други варианти - опасно е за теб, гадно е, ама трябва да имаш предвид че не е задължително да задържиш детето.
Pannther аз не искам да кажа че финансовата помощ е без значение,ама когато си обичала човек и си родила дете от него,май не е просто ей така.Раждами се и раждам.Ние жените да не раждаме от всеки мъж с който си легнем.Значи той е бил по специален от другите след като съм оставила детето от него.А до колкото парите ОК,пари има.Ама да дойдат да ти ги хвърлят на масата като"ети пари да не умреш от глад.Извинявай за израза ама (ама като свинкя да си нахрани прасенцата).Нали е доста унизително.И да дойде на нова година и да ти хвърлят 100лв. и да ти кажат "Вземи си куверт да ходиш някъде вечерта на празника.А детето ми на 2м."А той щял да ходи в Шератон имал резервация с неговата.Ама ти си мъж и не ги разбираш тези неща.И още нещо.Аз като родих неговата замина за чужбина защото много трудно го преживявала.И той дойде да ме вземе с бебето от родилния дом и ни хвърли в къщи като човали с картофи и изчезна.Познай къде ,да я закара до Аерогарата.После разбрах.Даже като дойде да ни вземе от болницата не беше сигурно дали ще дойде,после разбрах защо.Защото не е знаел със сигурност в колко часа ще и е полета на неговата к...а,и дали ще има време да дойде за нас.И още нещо,след 2 седмици тя се върна съсипана милата и той ми каза че отиват на Сандански да си починела защото се чуствала много зле.А аз бях супер,родилка на 2 седмици,нямаща нужда от ласка и обич.Та недей да ми правиш тези асоциаций,защото е тъпо.Не искам да те обиждам,ама аз си знам.Сега ще го цицим до дупка да ми е добре детето.Дори и да ви изглеждам на клун.Живота е театър. newsm44

# 21
  • Мнения: 473
И още нещо Panthner.По Божийте закони това е убийство.От момента на зачеването Бог му дава Душа.А по човешките мен не ме брига.На мен никой човек не ми е помогнал.А само вярата в Бога ми даде сили да продължа напред.

# 22
  • Мнения: 23
Напълно те подкрепям Тонка,това 4е си с девет години по голяма от мен не значи че си остаряла,напротив тепърва ти почва живота(виж само кой ти го казва:)) но е така!А ако стане такаче да родя и моя възлюбен реши да си тръгне поне знам че пари ще има:)

# 23
  • Мнения: 473
Напълно те подкрепям Тонка,това 4е си с девет години по голяма от мен не значи че си остаряла,напротив тепърва ти почва живота(виж само кой ти го казва:)) но е така!А ако стане такаче да родя и моя възлюбен реши да си тръгне поне знам че пари ще има:)


Трипъти мери и веднъж режи.Нали така казват хората.Това което ти предстои е голяма промяна в живота ти.Ти ще носиш отговорност за това дете.Ти си тази която ще му дадеш старта в живота,всичко зависи от теб.Отговорноста е голяма.Но и няма родени жени да бъдат майки.Прецени дали ще издържиш на трудностите които може и да не ти се случат.Имай едно наум.Но аз съм на принципа "ДАЙТЕ МУ шАНС,И ТО ЗАСЛУЖАВА".

# 24
  • Мнения: 1 220
Напълно те подкрепям Тонка,това 4е си с девет години по голяма от мен не значи че си остаряла,напротив тепърва ти почва живота(виж само кой ти го казва:)) но е така!А ако стане такаче да родя и моя възлюбен реши да си тръгне поне знам че пари ще има:)

Хей, не се подвеждай, не всички мъже са като този на Тонката!!! Откъде си сигурна че ще има пари?! Ами ако те зареже и ти каже "оправай се", тогава какво?!

# 25
  • Мнения: 1 425
@ Tonkata
И какво искаш ти всъщност?
Де не би да предпочиташ мъжа да не ти дава пари както са някой от другите?
То е ясно че всяка жена би искала мъжа който е избрала, да е добър и грижовен баща и съпруг.
Ама дори и малко грижа е по-добре от нищо според мен.
Не знам дали е унизително да ти хвърлят парите - ама ако детето ти иска един шоколад да хапне и нямаш пари да му го купиш - определено ще е доста унизително за мен (за теб не знам).
Или както някои мами във форума да нямаш къде да се подслониш за вечерта.
А ако предпочиташ да не ти дава пари - ами кажи му го - едва ли ще ти откаже.

Ти като убиец ли се възприемаш?
Ти си решила едно време така - ако съжаляваш за постъпката си - кажи за какво съжаляваш. А момичето трябва да знае какво са възможностите и колко време има да решава.
Така като чета - бащата ти помага повече от достатъчно финансово, така че недей приказва за вярата в бога.  Вярата в бога деца не храни.

И не ми стана ясно какво "не разбирам щото съм мъж"?

# 26
  • Мнения: 473
Напълно те подкрепям Тонка,това 4е си с девет години по голяма от мен не значи че си остаряла,напротив тепърва ти почва живота(виж само кой ти го казва:)) но е така!А ако стане такаче да родя и моя възлюбен реши да си тръгне поне знам че пари ще има:)

Хей, не се подвеждай, не всички мъже са като този на Тонката!!! Откъде си сигурна че ще има пари?! Ами ако те зареже и ти каже "оправай се", тогава какво?!

Права си padq,той сигурно има пари ама въпроса е дали ще и помага.Аз моя такива театри му разигравам постоянно го качвам на пиедестала че той е единствения и неповторимия,гадаличкам му съмочуствието иначе няма.Бях се надула и 3м. му се бях скрила.Реших сама да се справям.Ама той дори не ни потърси.И к'во аз страдах и се чудех как да свържа двата края а той си хванал оная работа под мишница и си ходи нагоре надол с к....а си и се забавляват.Я да го духа ,сега не ми пука важно е аз и детето да сме добре.Ако може да се държи като мен ще спечели.Защото мъжете са комплекси и постоянно трябва да ги обеждаваш в обратното.Абе доста Тъпички.  newsm44

# 27
  • Мнения: 473
@ Tonkata
И какво искаш ти всъщност?
Де не би да предпочиташ мъжа да не ти дава пари както са някой от другите?
То е ясно че всяка жена би искала мъжа който е избрала, да е добър и грижовен баща и съпруг.
Ама дори и малко грижа е по-добре от нищо според мен.
Не знам дали е унизително да ти хвърлят парите - ама ако детето ти иска един шоколад да хапне и нямаш пари да му го купиш - определено ще е доста унизително за мен (за теб не знам).
Или както някои мами във форума да нямаш къде да се подслониш за вечерта.
А ако предпочиташ да не ти дава пари - ами кажи му го - едва ли ще ти откаже.

Ти като убиец ли се възприемаш?
Ти си решила едно време така - ако съжаляваш за постъпката си - кажи за какво съжаляваш. А момичето трябва да знае какво са възможностите и колко време има да решава.
Така като чета - бащата ти помага повече от достатъчно финансово, така че недей приказва за вярата в бога.  Вярата в бога деца не храни.

И не ми стана ясно какво "не разбирам щото съм мъж"?
Емоционалната страна при жената.Съжелявам за аборта си,защото имам грях.А това че вярата в Бог деца не храни.Зависи как го разбираш.Ако мислиш че като се помолиш ще ти падне един хляб от небето в грешка си.Има много начини Бог да ти помогне ако си искрена с него.Винаги ще намери начин и разрешаване на твоя проблем.А доколкото бившия да много ми помага.Но начина е груп.Сега вече не е така,може и емоционално да съм го приела след раждането.Но аз в никакъв случай не искам да казвам лошо за него.ТОЙ Е БАЩА НА ДЕТЕТО МИ.Но някои неща не се забравят.Като раната,тя зарасва но остава белег.И като го погледнеш се сещаш как те е болял преди да зарасне.

# 28
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Грях е да крадеш чужд мъж

# 29
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
есмералда ти ще си спазариш живота за пари ли???????
теб кво иска ти се някой да ти плаща като на куртизанка????
можеш да го постигнеш и без да раждаш!

Тонка, внимавай какъв пример даваш!
Щото аз не мисля, че в живота ти е имало глад, студ и бебе нуждаещо се от пари! Иначе нямаше да се оплакваш от куверт 100лв! Някои майки нямат пари за бебетата си!

Есмералда аз също съм ти леля на 29г - но ще те посъветвам да послушаш единствения мъж във форума! Вземи говори с твоя сериозно и постави ребром въпроса. След това ако те подкрепи - пак 1000 пъти премисли ами като те зареже - ти с кво можеш да си изкарваш парите, кво можеш, какво знаеш за живота, къде ще се денеш ако ти откаже пари и помощ??? И разбира се ако вашите не те искат с детето....
Затова ако дори и успешно минте мисията с твмоя - говори с вашите и се вслушай в съветите им!
Успех и премисли  - може да ти помогне, ама ако после те ритне както сега отритва жена си /поне на приказки и аз не вярвам той да се разведе/?

Общи условия

Активация на акаунт