Развод и семейни помощи

  • 9 142
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Parsberg
  • Мнения: 435
Още утре ще отида да им поискам обяснение защо ми прибавиха и издръжката.Направо ми писна от некомпетентни хора.

# 16
  • Мнения: 2 011
И после пиши какво е станало , на какво основание са ти добавили издръжката ?  Thinking

# 17
  • Мнения: 700
Ако декларациите са същите като миналогодишните, никъде не се пише, че получаваш издръжка. Така че не я пишете никъде.

# 18
  • Мнения: 473
Още утре ще отида да им поискам обяснение защо ми прибавиха и издръжката.Направо ми писна от некомпетентни хора.
Абсолютно некомпетентно са искали да прибавиш издръжкато от бащата към дохода.Къде се развива действието?В самата молба-декларация пише,че издръжката не е доход. #2gunfire

# 19
  • Мнения: 1
Още утре ще отида да им поискам обяснение защо ми прибавиха и издръжката.Направо ми писна от некомпетентни хора.
Абсолютно некомпетентно са искали да прибавиш издръжкато от бащата към дохода.Къде се развива действието?В самата молба-декларация пише,че издръжката не е доход. #2gunfire
То ако е доход и данък ще ни сложат #2gunfire

# 20
  • Parsberg
  • Мнения: 435
Все още не съм ходила да питам защо са ми прибавили издръжката защото имах други проблеми.Аз съм от малък град близо до Плевен.

# 21
  • Мнения: 1 931
Януари подадох документи за детски и издръжката на децата от баща им не се включва. Само моите доходи за годината, без детски и издръжката.

# 22
  • Мнения: 2 011
Все още не съм ходила да питам защо са ми прибавили издръжката защото имах други проблеми.Аз съм от малък град близо до Плевен.
какво чакаш ? Отивай да се  жалваш!

# 23
  • Мнения: 148
Ако това, че са ти прибавили като доход издръжката е вярно, според мен не просто с жалба трябва да се оправят нещата. А с административно наказание за невладеене на документите и непознаване на законовите разпоредби, с които въпросната служителка трябва да е на "ти". Представяте ли си, а колко хора си търсят работа...

# 24
  • Parsberg
  • Мнения: 435
Да ви се оплача.Значи отидох при социалните и ги попитах, защо са ми включили издръжката от бащата към дохода и те ми казаха ,че така е трябвало. #2gunfireАз започнах да споря ,че не е така ,но те не отстъпиха.Сега ми кажете къде има грешка ,при мен или тях?.Казаха ,че за това искали решението от развода да видят каква е сумата.

# 25
  • Мнения: 148
Аз днес подадох документите си.
Единствената новост за всички, подаващи от 09.04.2010 насам е, че трябва да носят удостоверение от личния лекар на детето, че са му извършени всички ваксинации и профилактични прегледи, съответстващи за възрастта.
Искаха ми и копие от решението на съда с печат за влязло в сила решение, а в молба-декларацията дори не присъстват данните на бащата.
Издръжката категорично НЕ влиза в графа "доходи".

Да ви се оплача.Значи отидох при социалните и ги попитах, защо са ми включили издръжката от бащата към дохода и те ми казаха ,че така е трябвало. #2gunfireАз започнах да споря ,че не е така ,но те не отстъпиха.Сега ми кажете къде има грешка ,при мен или тях?.Казаха ,че за това искали решението от развода да видят каква е сумата.

Кога излиза решението дали ти отпускат детски? Ако имаш отказ, той също е с писмено уведомление. Взимаш го и подаваш жалба, иск за обезщетение или каквото решиш. Може и да не чакаш решението всъщност, само дето като се замислиш, иди докажи, че си подал молба, в която си вписал неща, които не трябва, ама някой те е накарал...Хм, не ми беше хрумвало, че не издават никакъв документ, че са приели нашите документи.

# 26
  • Мнения: 1
здравей те на всички мамета.само преди 20 дни излезе моето решение за развод.децата са при мен.тепьрва ми предстои подаване на документи за детски.доколкото знам документите са;решение за развод,актовете за раждане на децата,лична карта,декларация за доходи година назад,декларация за семеино положение/от общината//еднократно ако сега сте се развели и подавате за пьрви пьт за детски/бележка за ваксините от личната.имам кьм вас друг въпрос.за такива мами като мен които си седат в къщи защото гледам малкиа/2,5г.//нямаме ясла/и чакам за градина.доходи никакви полагатли се някакви помощи за каквото и да било.децата са признати от бащата т.е. не се вода самотна маика.

Последна редакция: чт, 27 май 2010, 15:20 от lusi_vili

# 27
  • Мнения: 41
Да ви се оплача.Значи отидох при социалните и ги попитах, защо са ми включили издръжката от бащата към дохода и те ми казаха ,че така е трябвало. #2gunfireАз започнах да споря ,че не е така ,но те не отстъпиха.Сега ми кажете къде има грешка ,при мен или тях?.Казаха ,че за това искали решението от развода да видят каква е сумата.
Аз на тия ти обещавам да ти дам с какво да им натриеш носа!!! #2gunfire
Телефонът на приятелката ми е в нас и не мога да й се обадя веднага, но бас ловя, че в сайта на АСП има какво да разпечаташ като нормативна уредба и да им го плеснеш в тъпите физиономии! потърсих, но то е доста и може би не гледам където трябва. Издръжката НЕ СЕ счита за доход в никакъв случай, триста процента съм сигурна, нали приятелката ми дава дежурства на прием на документи и сме го говорили това! То провинция, провинция, ама законите са еднакви! Ама че ме ядосаха тия. #Cussing out

# 28
  • Мнения: 41
NARAIA, нямах никакво време тази седмица, прочети ето тук, вдясно второто е правилникът за прилагане на Закона за социално подпомагане, приятелката ми каза, че там е указано за издръжките, че не се броят при подаване за детските, но просто не мога да изям всичко да го намеря. Ако си оправила по друг начин нещата, кажи.

# 29
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Добре, и аз да попитам. Моето решение излезе миналия месец, но ще го получа този.
Проблема е, че ущилището вече не работи как да взема бележка тогава ?  newsm78
Имам такава, но е от месц Юни и предполагам, че няма да ми я зачетът. А какъв е смисъла да не го направят при условие, че в нея пише, че детето ми е блио 2 клас през тази учебна година. Класната ми обясни, че чак на есен могат да ми издадът такава, че е записана в 3-ти .  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт