ФЕВРУАРЧЕТО на месец стана, вече смее се на мама! (3)

  • 31 141
  • 749
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 0
ЗДРАВЕЙТЕ!НИЕ ПАК НЯМАХМЕ НЕТ  #Cussing out ЗА ТОВА САМО ЗАПИС И  СЕ ВРЪЩАМ ДА ЧЕТА  #Crazy

# 31
# 32
  • София
  • Мнения: 50
Таньорче, според мен трябва да държиш детето на гърда колкото то иска, нищо, че повръща след това. Нашата девойка например (имаше проблеми с качването на тегло, само на кърма е) - когато не се е нахранила мрънка, не спи, мъчи се, чудим се как да я залъгваме, кърмя я с часове или пък през 15 минути, пълен ужас е. А  когато имам достатъчно кърма и се наяде като прасенце, повръща по няколко пъти след хранене, но изглежда щастлииива, спи като къпана и т.н.

Освен това, ако се теглиш на кантарче с толеранс 100 грама, може твоята девойка да е наддала 350 грама, вместо 300 за две седмици, което си е точно средната норма, като по учебник. Но дори и така да е, пак според мен е хубаво да оставяш бебчето да си хапва колкото иска.  Hug

# 33
  • София
  • Мнения: 50
Аз да ви се похваля, че Ели за първи път спа цяла нощ - заспа в 10 и нещо и се събуди в 5 и половина. Направо изпаднах в шок, толкова ми беше странно да съм спала толкова часове без прекъсване  Shocked

Сега се чудя новият режим как ще и се отрази на наддаването, все пак едно е да ядеш 7 пъти дневно, друго е да са само 6, дали млекоцентралите ми ще успеят да се справят с новата задача....  Щото досега ако са произвеждали (преко сили) по 100 мл на 3 часа, сега ще трябва да произвеждат по 120... newsm78

Последна редакция: сб, 20 мар 2010, 21:04 от karlie

# 34
  • Мнения: 40
Таньорче, според мен трябва да държиш детето на гърда колкото то иска, нищо, че повръща след това. Нашата девойка например (имаше проблеми с качването на тегло, само на кърма е) - когато не се е нахранила мрънка, не спи, мъчи се, чудим се как да я залъгваме, кърмя я с часове или пък през 15 минути, пълен ужас е. А  когато имам достатъчно кърма и се наяде като прасенце, повръща по няколко пъти след хранене, но изглежда щастлииива, спи като къпана и т.н.
Karlie, благодаря за съвета. Hug Ние предния месец наддадохме много добре- 1200 грама, като имаш предвид, че се хранехме по 6 мин общо от двете гърди и пропускаме нощните хранения в 0:00 часа и 3:00 часа. Не знам защо сега съм се притеснила. Ще стане ясно на консултацията има ли повод за притеснения или не. Стискам палци Ели все така да нанка. Ние спим така от самото начало, понеже сме на режим и аз всяка вечер си имам поне по 4-5 часа непрекъснат сън. Дано все така да е.  Wink

# 35
  • Мнения: 83
Гледам за болки в кръста си говорите - вчера си останах посреднощ на място - не мога да стана. Майка ми в лицето на бърза помощ ме натъпка с едни прахчета - фламексин - а някой бешедал линк за проверка на лекарствата. Цедя и не давам - то е ясно, но докога, днес не съм взимала  newsm78
Гинеколога ми изписа хапчета за спиране на кърмата с по 5 мл няма смисъл, а то ... Shocked вчера като взех тея прахчета, си викам айде ще цедя и хвърлям, да не спирам щото пие не пие поне се успокоява малката, а от вчера по 40-50 мл вмест по 5 изцеждам  Shocked

Съвсем се учудих - идеи защо стана така и кога да и дам пак?

Почна пак да се буди за нощно хранене и през деня много будува, вече се чудя дали и стига яденето - 6 кратно по 120 мл., а няма 2 месеца, около 4 600 - 700 гр предполагам, че е.  newsm78

# 36
  • Мнения: 163
Мерси за комплиментите, момичета. Hug
Мимита, ние също даваме биберон - смуче си и се успокоява човека. Wink

# 37
  • София
  • Мнения: 209
И мен ме боли кръста Sad. до лекарства не съм стигала но днес като ходих около 3 часа на разходка и едва се прибрах. Аз мисля, че ми е от килограмите. Все още съм си +20 Embarassed от нормалното ми тегло. Просто мускулатурата ми не е за толкова килограми но пък апетита ми е ooooh!

# 38
  • Мнения: 307
Коте  bouquet
С.нева браво на малкия математик!
Танче дано притесненията ти са излишни!Малко ти завиждам за 7-минутното кърмене.Ние се кърмим по един час Crazy
Мяу много са сладки Халята и Люската Heart Eyes
Съни ние по веднъж акаме ама качествено! Joy
Бела дано му няма нищо на малкия!
Ние също откарахме цял следобяд навън,малката спинка сладко-сладко и се събуди чак като се прибрахме.Утре пак ще се възползваме от хубавото време,че другата седмица щяло да вали.
И да ви питам,намалихте ли броя хранения?Педиатърката ми каза,че вече трябвало да яде по 6 пъти(на 3 часа и половина),но Сияна няма такова намерение Simple Smile
Кръста и мен ме наболява,но си мисля,че е от неправилна стойка по време на кърмене.

# 39
# 40
  • Мнения: 7
Ето ме и мен. И аз днес цял ден се разхождах барабар с цялото домочадие. Е, преди това сутринта бях на изпит. Имам 5. Mr. Green
Кръста и мен ме боли и бас ловя, че освен от килограмите е и просто защото ми е слабото място. А как ме болеше когато бях бременна.... избягвах да се навеждам,че изправянето не ми беше сигурно, но е имало дни, в които съм се одървяла цялата, както се вика боляло ме е кръст, пръст и гъз, всичко.
Бела, мисля че си се вкарала излишно във филми.. по всички въпроси - и за пъпките, и за повръщането. Първо това което казваш - тънка струйка като се наяде, не е повръщане, пет пъти го пиша. Това се води уригване, поради късия хранопровод и не разработен още, всички бебета връщат малко или повече от поръчката.
А за пъпките - те може и да са от алергия, но преди да стигнем до диагноза алергия към нещо си, мисля че трябва да се оборят по-простите диагнози. При вас такова нещо не виждам да е направено. Въобще - свиркай си и не тероризирай Жорето с тия откачалки.

# 41
  • Мнения: 7
Кристинче, кво се нервиш бре?!  Laughing

# 42
# 43
  • София
  • Мнения: 246
Ел,не мисля,че е от кг-те,защото аз съм на същите като преди... явно рязкото освобождаване на тялото от тежестта е стрес за него.Така си го обяснявам аз.
 КристинчеHug

# 44
  • Мнения: 157
Така, тази вечер на два пъти пробвахме техниката със сешоара, еми работи! Нервната, недоспала, не искаща циците ми Деа, спря да реве и засука...даже и заспа на тази врява Mr. Green Ох как се изнервих! Накрая спахме двете...че се и успахме...Тези два дни се опитвам само да кърмя, но ми е доста по-трудно, кърмя по час и половина, дори 2 часа, незнам детето дали се наяжда, но лошото е, че се намалиха храненията на 6 дори, а трябва да са 8. Спи таз Деа по гърдите ми, после като я разбудя пък не винаги суче, после кат заспи и се отрязва и не мога да я вдигна, кошмар... #Cussing out #2gunfire Шъ Съ гръмна... #2gunfire

Кристинче  Hug

Шоколадчееее, ехооо  newsm78

Танче Малко ти завиждам за 7-минутното кърмене.Ние се кърмим по един час Crazy

И аз завиждам  Mr. Green Twisted Evil

Хайде, лека и спокойна нощ  Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт