Ето, пролетта дойде, АВГУСТинче тук и там се вре :) Тема номер 14

  • 25 357
  • 735
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 140
Ния е страхотна сладурана! Май май скоро ще проходи, като гледам колко е стабилна!

Ето ви и от нас една победоносна усмивка след успешно изправяне в кошарата:

Иначе и ние вече слагаме коланите в количката, че любимата ни поза е по корем, тип "лъвска"  Joy

# 61
  • Мнения: 48
Здравейте и от нас!
Янче мерси за новата тема!   bouquet
Честити месечинки на всички пораснали бебчета!  Hug
И ние да се присъединим в групата на падналите бебчовци. Паднахме от спалнята гонейки си една играчка  Crazy И естествено по закона на Мърфи главата й попадна на едно пространство 20 на 30см където няма килим  #Cussing out Поплака добре но да чукна на дърво май забрави вече  Praynig
За срещата в петък ще се опитам да дойда защото няма как мъжа ми да ме докара, а аз не шофирам. И трябва да взема Александра с мен. Така че, ако има възможност и не затруднявам и ангажирам Глупи за опция "плюс минус" един бройте ме там.

Хубав ден на всички!  bouquet

# 62
  • Мнения: 2 382
Момичета, довечера ще ви чета, само прелитам за малко Hug
Калина, Ния ми събра погледа, браво на вас Hug
Дю, има една каша на хип ' ЛЕКА НОЩ' с овес и ябълка, тя си е като нормалните каши.

Само да докладвам- глутен въведен успешно със спелта bowuu.Сега вкарвам набързо маслото, че съм хвърлила мерак на една каша на хумана с маслени бисквити.
Бузите на Белолава изгоряха ужасно и ако не се оправи до няколко дена от Нахткерцен, май и ние ще се прехвърляме в групата на АД. Изписаха ни Адвантан, но ще изчакам малко.Все се надявам да е от слънцето.

Честити месечинки на порасналите бебоци Hug!

# 63
  • София
  • Мнения: 22
Янче, да за козметиката, за която говорехме. Нали цялото и име е Авен Триксера, затова така попитах  Simple Smile

# 64
  • Мнения: 1 569
Калинче: и какво стана сега? Родената с най-ниско тегло май първа ще проходи?  Laughing Супер е!

За коланите ме разбивате направо  Shocked Откакто Анди е в новта количка, която е тип 'лятна' не пропускам да слагам колани!  Naughty Точно 2 пъти забравих и единият път почти обърнах количката в една пряспа (бях ви разказвалаа!), а другият пък беше още в началот, тоест много малка и почти се беше изплъзнала под плота или както там се казва. И в двата случая как не падна това дете не знам, но аз съм си взела поука.. Cry Така, че коланите не са само за когато бебето започне да шава, защото никога нищо не се знае. То е като с коланите в столчето за кола и тези на колата.  Peace Дръпнах си лекцията, ще ме прощавате, ама аз да си кажа  Mr. Green

Мариелка: имаш предвид на определан серия ли? Щото моята е Колд Крем и само това си пише..  Thinking

Шайн: леле, как изгоряха тези бузки? Дано мине бързо  Hug Адвантанът много помага, но се слага макс 7 дни  Peace

# 65
  • Мнения: 4
Калина, голям сладур е Ния, тръгна и тя да иzследва света  Simple Smile!

Напетия, ох кво е това шареното на първата картинка от почерпката, потекоха ми лигите само от вида му. Голямият мъж да ти е жив и zдрав, не съм му видяла снимката, че като тръгнах да си пиша поста и се появиха нови 6 отговова и на твоя снимката на малкия не се вижда.

Соня и тя не седи сама, само подрпяна или облегната някъде, ако я оставя беz опора, поседи малко, па се тупне напред или настрани. Обаче като я хвана и се иzбучва права да стои, по скоро да подскача в ръцете ми, голям скакалец тва мойто. Да не говорим, че като се обърне по корем и почва да реве някой да обърне наопаки, а съм я виждала, че може сама да си се връща по гръб, ама zащо пищи zа помощ сега не ми е ясно.

Алегория, същата работа с неседенто в количката и в стола zа кола, като тръгнем на някъде, ако не спи, бучи някой да я вzеме, аz zа тва си нося в мен кърпата и като видя вече много zор я връzвам с нея zа мен и така се придвижваме, обаче много ми тежи вече бе zа дълги преходи така. Аz все я дебна като й се спи да иzлиzаме, zа да мога да ида по надалече някъде.

Янче, аz така отбих Емо бе, почнах да увеличавам постепенно количеството пюрета до такова, че да се наяжда беz да цока след това, те ще ти се пълнят гърдите zа следващо хранене zа 2-3 дни, ама след това вече zабрави да се събира. На мен ми се вижда доста това, което иzяжда Анди, нормално да не иска да суче после. Аz на Соня целенасочено гледам да не й давам да яде повече от 100-120 грама, zа да суче след това, аz не искам да й zамествам хранене до една годинка. Нощем също й давам да цока, ако се събуди.

Трейси, Соня е на 6-8 кърмения плюс 100 грама zеленчуково на обед, 100 плодово следобед и евентуално 80 грама каша с плод вечер, но вечер рядко ми се случва да й правя каша. А оня ден от скитане навън и zадачи, не ми остана време да дам никакво пюре и сука около 10 пъти, преz нощта се буди два пъти - в 1 и после в 4.

Момичета, те както децата сега порасват, ще си стават рано, няма да спят веднага след като са яли сутрин рано, така че нагласяйте се  Simple Smile. Обикновено режима е ставане 6-7, айде 8, после откарват една дрямка към 10-11 и след това следобед пак около 2-3 часа, някои придремват и привечер zа около 40 минути. Емо беше така, само дето наобед спеше по час половина най много, а като си спомням и много от приятелите ни с малки деца дето имаха тогава, бяха на същия режим.

Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 6 нови отговора. - eее, ще дочитам после.

# 66
  • Мнения: 521
Честити месечинки на всички бебочета.
Напетя , честита месечинка, много сте сладки.

Калина, Ния е голяма сладурана, и аз си мисля, че скоро ще проходи.

Стелла, да ти отговоря за летенето поне с каквото мога: Първи съвет, не го обличай прекалено много, понеже навсякъде по летищата е много топло, да не се препоти и да не ти се налага да го събличаш и обличаш постоянно.
Второ: незнам с каква количка сте, но ако е някоя, на която като е пълен багажника пречи да се свие - не пълни багажника. В смисъл, че на всяко минаване през проверка, скенер и т.н. ще ви карат да сгъвате количката ... да не ти се налага постоянно да вадиш и слагаш нещата в багажника. Трето: много е важно при излитане и при кацане да му дадеш биберон, шише или гърда, за да се изравни налягането на бебока (тоест да не му глъхнат ушичките, да няма проблеми с тъпанчетата). Друг съвет - какво да ти кажа, навсякъде има тоалетни за бебета специално за приповиване, това е хубаво ... минавате първи, щото сте с деца. Искайте си играчки  Joy Joy Joy от стюардесата, на нас на всеки полет ни даваха. Искайте колан за бебето, ако случайно пропуснат да дадат  newsm78 И ... ами изкарайте си страхотно. Незнам какво друго да ти кажа, ако има нещо питай. Аз сега ще летя в петък.

Аз да се похваля - другия месец ще ходим до Брюксел малко за 4 дена на екскурзия - нашето семейство и на сестра ми семейството, ще си направим семейна среща не неутрална почва.

Значи за срещата се събрахме: Биа, Яна, Глупи, Терпсихора, Бож, Захира, Мхистова и аз. Пропуснах ли някой? Италиана, ще дойдеш ли?

Аз смятам да му правя на Дани режим: кърмене в 9, пюре в 12, кърмене в 3, пюре в 4, каша в 8, кърмене в 9, 12, 3, 6. Явно няма да мога да махна нощтното кърмене в 3, ама какво да се прави, здраве да е. Иначе след пюре не му давам да цока.

Поли, за спането, че той Дани от вече повече от месец спи така: буди се в 6 - 7, преди обед дрямка 30 до 50 мин. и Следобед сън 1 - 1:30 (вчера спа два часа и чак се притесних).

За обличането - аз вчера за първи път го изкарах без космонавт, по дънки и якенце и една жилетка отдолу. Ама тук е и по - хладно де.
Излизам, после ще пиша пак  Hug

# 67
  • София
  • Мнения: 22
Янче, ето това е серията, която ние ползваме. Само да покажа, за да не спамя темата повече.



Сосми, мерси за отговора. Сигурно ще го слагам по малко в проходилката, без да прекалявам. В крайна сметка всички сме слагани в проходилки и не е навредило  Simple Smile

# 68
  • Мнения: 781
Ние днес ставаме на 7 месеца.Да ви почерпя виртуално.  Laughing



Калина: Ния е страхотна само как седи изправена.Алекс Все още неможе да се държи така Hug

Колко е гадно времето днес.Ужас отново вкъщи. Twisted Evil
За коланите на количката и ние ги слагаме,че Алекс се накланя да види как се въртят точилата на количката  Naughty
И аз от 2 дни го изкарвам на разходка без космонавт.Обличам го с яке отдолу боди,тънка блузка,ританки и панталон над тях.Мъжо все вика,че много е облечен ама незнам мен ме  е страх  да не се разболее newsm78

 

Последна редакция: вт, 23 мар 2010, 12:56 от iana_vd

# 69
  • Мнения: 1 569
Сосми: Не ми се обиждай, ще си позвола 'реплика' както се казва.  Mr. Green Ти май си от майките, които захранват рано, държат да дават дадени храни от малка възраст, слагат в проходилка от малка възраст и отбиват рано. Аз уважавам това - разбира се така ти си решила и си е точно толкова твое право, колкото и на майката решила да НЕ замества хранене до годинка. Това съветват новите схеми за захранване и всяка кърмеща майка има право да реши дали да ги спазва или не, дали вярва в тях или не. Просто това, че било 'прекалено', както и изкаването ти за жълтъка, че 'трябвало отдавана' някой си да е почнал да го дава - еми сори, ама не мисля, че тук е място за такива смели съвети, защото хората следват различни схеми и вярват на различни теории. А иначе като гледам Поли Зо дава и други храни, не само кърма  Laughing и съм абсолютно убедена, че само защото детето й поема толкова кърма, колкото и твърди храни, не се развива пълноценно  Grinning Peace

Поли Зо: точно това написах, че до скоро бях от майките, кърмещи през нощта поне 2 пъти, но просто тя вече реши, че ще се откаже от нощното кърмене. Не мога да я насилвам като не иска Sad Знам, че доста си хапва твърда храна и си признах грешката, ако е грешка, казвам ако, защото се ръководя по детето - не й дърпам лъжицата от устата като си иска пюрето. Пак казвам - твоят метод е правилният с даване на по-малко твърда храна, за сметка на по-продължително кърмене.  Peace И за събирането на кърма казах точно това, което и ти, май ме обърка с Алегория  Hug

# 70
  • Мнения: 4
Е, ама Сосми, аz й давам и друга храна де. Не я държа гладна, раzвива се детето нормално. Освен това сега на теzи месеци давам около 130 грама ядене, а тя и беz това не го иzяжда цялото така или иначе, винаги остава 30ина грама, в единични случаи го иzяжда цялото. Аz първо кърмя и след около час давам пюре, каша, там квото давам. След някоя друга седмица ще предлагам по голям грамаж, и така, няма да си остане на 130 грама до 1 година. А и никого не карам да се води по мен, всеки си zнае детето и нуждите му.

Iana_vd, честита месечинка и на вас!

# 71
  • Мнения: 1 569
СосмиHug да бе, мила, нали е форум. Всеки има право да си споделя мнението. Аз се извинявам, ако понякога съм твърде директна, наистина обаче никога няма нищо лично срещу който и да било когато изказвам дадено мнение. Просто явно ненуждно се ядосвам на някои реплики, защото някои хора биха могли да се стреснат, че правят или не правят дадено нещо, което пък за едни е правилно, за други не. Ти защо се побъркваш? То май всички сме така де, ама...  Laughing

# 72
  • Мнения: 28
лидия-81 Peace  bouquet..благодаря...

сега отивам да ви чета #Crazy Whistling

# 73
  • Мнения: 4
Янче, не съм се объркала бе  Simple Smile, то беше написано с цел да те подкрепя, че се събира няколко дни, после йок  Simple Smile. Иначе, мерси, че ме zащити така пламенно  Simple Smile Hug!

Сосми, стига бе, аz иzобщо не съм се zасегнала, уважавам раzличното мнение  Hug, а и освен това ми е приятно да те чета  Wink.

# 74
  • Мнения: 18
Взех книжка на 27 ноември 2008 и от тогава не съм се качвала на кола снощи се качих мъжа ми ме увика и то с право. Като слязох от колата пред нас се панирах нещо и не можех да си поема въздух близо 2 минути изкарах му акъла. Отделно рева като побъркана за щяло и нещяло. От два дни съм на валидол.

Общи условия

Активация на акаунт