Пролактин, Парлодел... Моля, дайте съвет!

  • 19 327
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 957
Моят гинеколог ми смънка нещо като  два пъти в годината, но при положение, че искам да забременея ми се вижда много малко и ми се струва че на всеки 2-3 месеца е верният интервал. Хормоните на щитовидната жлеза ги изследвам на 2 месеца, не виждам защо  не и пролактина да се изследва толкова често.

# 16
  • Мнения: 278
vitex agnus castus

мили момичета и аз имах проблем с висок пролактин и 2 години ходих при гинеколог-ендокринолог .пих от всички възможни лекарства бромокриптин парлодел и достинекс.когато ги приемах стойностите ми бяха около 140.в момента в който почивам се качваха до 1400.в работата ми напрежението беше много голямо прибирах се с припадаци почти всеки ден от преумора.накрая съпругът ми ме взе от работа един ден и каза че е време да си почина малко.
случайно като търсех информация за пролактина и стреса попаднах на информация за растението витекс и така започнах да търся информация за него.
пак съвсем случайно открих информация за фармацефтична компания главен спонсор на олимпиадата в атина/тогава бяхме в атина/.фирмата е бионорика и произвежда само лекарства от билки.
намерих сайта им и прочетох за витекс и действието му.
www.bionorica.de    или  www.bionorica.ru   agnucaston/cyclodynon
намерихме фирма за доставка на лекарства и ги поръчахме за 4 месеца/минимум се приемат/.след третия месец забременях Simple Smile живот и здраве очакваме бебка да се роди след нова година.
пожелавам от сърце на всички поне по едно сладко бебче Simple Smile
успех!!!

# 17
  • Мнения: 957
Аз се пробвам с Agnucaston, но го пия едва от 2 седмици за да мога да кажа как ми действа. Паралелно с него пия достинекс, който вероятно ще трябва да спра, тъй като докторът ми каза да го вземам 6 седмици, а аз го пия вече 8ма седмица. Тогава ще остана само на  Agnucaston.
За Agnucaston разбрах от един немски форум за забременяване и там момичетата го препоръчваха не само за нормализиране на пролактина, но и за нормализиране на цикъла, премахване на предменструалниа синдром итн. Нямам никаква идея колко може да струва в България. Аз си го взех от една олайн аптека в германия, защото беше най-евтин там и не искат пари за пощенски разходи. 90 табл. за 13,96 евро. Пие се по 1 табл. на ден

Последна редакция: чт, 05 яну 2006, 00:31 от elfljo

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 1 063
Здравейте момичета. Включвам се аз, Защото имам същия проблем - висок пролактин Септември месец беше 850 /при мах 619/ , миналата седмица 1200. от 1 семица пия хапче , което мисля че се казва Агин, но ще проверя в къщи и ще ви напиша точно името - хранителна добавка на базата на билката витекс. Българско е и струваше около 10 лева. Днес си изследвах пролактина и не мога да повярвам резултата е 584. Миналата седмица Доктора ми каза да продължа с парлодела, но аз пих само витекс. това е което бързах да ви кажа, защото знам какъв ужас е всеки път като си вземаш резултатите да са по високи. Утре ще ви напиша точното име на хапчето. опаковката е за два месеца - пие се сутрин на гладно по 1.
Дано не е грешка на лабораторията    newsm17 но до сега всички изследвания ги правя там

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 1 063
Естествено, че съм объркала името на хапчето - казва се АГНЕС
тук може сами да прочетете за какво става въпрос

www.fortex.bg/content/e14/e1090/e1097/index_BG.html



# 20
  • София
  • Мнения: 437
Момичета, страхотни сте! Аз също съм с повишен пролактин, но въобще не ми се искаше да започвам с лекарства. Определено ще го пробвам този агнес, пък каквото стане. Другият вариант е с лекарството на бионорика. Аз питах моята ендокриноложка за това лекарство, но тя каза, че не й е познато и не може да дава мнения така.

# 21
Момичета, доста неща научих от вас и дай боже изследванията ми да са добри и да не се налага да пия толкова много хапчета. Аз едва си взех талон за МЯР. Лекарката каза, че не бил много увеличен и според нея няма нужда, че можело да е висок по много причини. Аз 30 мин. я убеждавах в противното и накрая тя се съгласи, понеже и показах какво е написал д-р Христов от Александровска болница, а именно препоръка за МЯР. Той обаче не работеше със здравната каса и се наложи да отида при нея. Не че не предпочитам ендокриноложката да е права, но защо да не се уверя че всичко е наред. Ходих на мамолог, правих си изследване с глюкоза, нищо няма. Само цитонамазката е лоша и показва атипични клетки. Гинеколожката каза 3А степен, 3Б вече значело наличие на ракови клетки. В началото на януари правя нови изследвания. Дано да не е чак толкова зле. Колкото до хомеопатията вярно е че помага в доста случаи но лекар да ти каже че природната медицина е по-добра от химията не ми се вярва. Та нали те работят с производителите на лекарства и си делкат %
Успех на всички маминки, настоящи и бъдещи и весели празници!

# 22
  • Мнения: 31
Момичета, а на кой ден от цикъла трябва да се изследва Пролактина за да е резултата най-реалистичен?
Благодаря предварително за отговорите   bouquet

# 23
  • Мнения: 1 329
От 10-тина дни пия Агнес. Преди цикъл гърдите ужасно ме болят, а сега болката се търпи и не е толкова осезаема. Незнам до колко ще имат резултат върху пролактина, но се надявам да намаляват до някаква степен неговото ниво.

# 24
  • Мнения: 8
Lilian, за пролактина няма никакво значение на кой ден от цикъла ще го изследваш. Важно е обаче да спазиш другите условия - без тлъсти пържоли преди
изследването, без секс, пипане на гърди и т.н.

# 25
  • Мнения: 31
Благодаря ти, Djessi   bouquet Питах, защото в момента пия Бромокриптин и смятам след третия месец на него да проверя какво се случва с Пролактина. Ще изчакам да мине една седмичка след приема на последното хапче и тогава ще го изследвам.

# 26
Момичета, а на кой ден от цикъла трябва да се изследва Пролактина за да е резултата най-реалистичен?
Благодаря предварително за отговорите   bouquet
[/quo
Здрасти!
Аз навсякъде чета, а и лекарите ми казват, че пролактин най-точно се изследва на 3-5 ден от менструалния цикъл. Аз винаги тогава го изследвам. Тогава е най-коректно. Но ти си прецени!
Успех!

# 27
В началото на приема на лекарството лекарят ме караше да изследвам Пролактинана на всеки 2 седмици, за да определи вярната доза. И така  докато влезе в норма.
След което го изследвах  на всеки 2- 3 месеца, тъй като след време организмът ми преивкваше към Парлодела и пак се покачваше стойността на Пролактина.

С приема на Достинекс нямах такива проблеми. В началто ми определи дозата 1 хапче на седмица и го пих така 7 месеца. Получи забременяване, но последва спонатанен аборт.
 2 месеца лед аборта изследвах пак Пролактина, беше спаднал под границите, лекарят каза да не пия нищо 1 месец и да го изследвам отново.
Т.е. 1-2 месеца показват най-реалистично промените в нивата на Прлактина (при мен поне)...

# 28
  • София
  • Мнения: 437
Питах, защото в момента пия Бромокриптин и смятам след третия месец на него да проверя какво се случва с Пролактина. Ще изчакам да мине една седмичка след приема на последното хапче и тогава ще го изследвам.

Лилиан, имай предвид, че в момента, в който спреш приема на бромокриптин, нивата на пролактина рязко ще се покачат. Бромокриптина се пие или до установяване на бременност, или на постепенно намаляващи дози до пълното му спиране.

Много ми е интересно този Агнес дали ще има някакъв ефект? Моля да споделите още впечатления. Grinning

# 29
Здравейте, момичета!
Доста говрите за този Агнес - звучи ми толкова вълшебно! Дано наистина помага!! Но аз съм с диагноза микроаденом на хипофизата, в следствие на което нивата на пролактина са ми много високи. Една година вече пия Бромокриптин и след като го спрях, си направих изследване..... Отново високи стойности на пролактина .... и естествено никаква бременност за тази една година....  smile3518 txtloves
Сега отново ще си правя контролен ядрено магнитен резонанс, за да разбера дали изобщо се е повлиял аденома от приемането на Бромокриптина. Иска ми се обаче да се доверя на този Агнес и  да опитам да забременея чрез него. Но се опасявам от това дали няма отрицателно влияние върху аденома на хипофизата. Всички останали хормони са ми в норма, само пролактина е висок. Моля ви, ако някой знае дали има опасност аденома да нарастне в следствие употребата на Агнес, да сподели! Ще Ви бъда много благодарна!


Иначе знам колко струва и къде мога да го намеря, но не посмях да го купя, тъй като никой не ми даде отговор на този въпрос, който ме притеснява.
Очаквам Ви!!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт