бременност и странни болки

  • 21 002
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 40
здр.на всички Мамита.Дано това да е мястото кудето ще попитам за моя проблем ако моля да ме извините , не пиша често по скоро чета мниенията ви.моето притеснение е следното-бременна съм,в 29 седмица съм и това ми е 2 бременност.Първата мина леко и без никакви усложнения и никакви болки по време на бременност.с втората ми бременност всичко видимо е нормално но имам един болки постоянни които даже незнам как да обясня,те са ниско ,където е половата сиситема и някак си отзад имам чувство че ме болят костите още веднъж се извинявам и аз незнам как да го обясня.но не съм качила прекалено много около 10 килограмаи болката е такава че не мога да се облека права да застана на един краки то повече на десния на него да е тежеста и да си облека панталона например.опитвам се да намеря нещо в нета но не успявам или незнам какво точно да търся,ако някоя от вас е имала сходни болки или пък знае на какво може да се дължат ще бъда балгодарна .

На лекаря който ми води консултацията са му казвала ,той казва че може да са накакви връзки,разширявана на таза.Имах леко зацапване преди около 2 седмици ,занчи съм била в 26-27 седмица  но това започно преди зацпването.Благодаря на  всички

# 1
  • София
  • Мнения: 12 554
Да, мила нормално е. Разширяват се тазовите кости и затова усещаш болка.
Ако обаче още имаш зацапване - посети лекар.

# 2
  • Мнения: 40
благодаря за отговора зацапването вече мина бях на лекар и пих магнерод но-шпа и бусколизин и вече нямам но тези болки не спират малко е гадничко.Благодаря още веднъж.

# 3
  • Мнения: 28
Здравейте,

От скоро се появиха някакви странни болки в костите (или там каквото има не знам кости ли е или нео друго) между краката. Не мога да ги определя като слаби, нито като много силни, по-скоро много неприятни и леко болезнени. Четох, че може би е от разширение на таза, но пък и четох че са контракции и може би симптом на скъсена маточна шийка. Кое е вярно? На 25/03 съм на лекар, но все пак исках да попитам и тук.

Що се отнася до контракциите, мисля че вече мога да ги разпознавам - имам ги и по предписание на доктора пия магнезии всеки ден.

Благодаря предварително за отговорите   bouquet

# 4
  • Мнения: 68
иринаемили, аз имам абсолютно същите симптоми сега, при втората ми бременност (при една безпроблемна първа бременност). Докторите все още не намират никакви проблеми, единственото е, че бебето е по-ниско разположено, но не неправилно и може би това води то тези симптоми - нещо като опъване в слабините, вдигането на краката е с болка (сякаш има мускулна треска там) и болките в тазобедрените стави.За сега съм в 19-та седмица, но това започна още от 10-та седмица. Забелязала съм, че физическите усилия засилват проблема и затова не се натоварвам много. Дано не е нещо опасно. Ще си споделяме за напред, ти може би повече, защото си в по-напреднала бременност.

# 5
  • Мнения: 40
Точно така е и при мен както ти си го описала.и при мен е по ниско бебето но няма никакви проблеми болките и при мен започнаха доста от рано по леки в началото и после малко се поусилиха но може би от натоварването ,тези болки са търпи ,но се надявам в последсвие при раждането да не създадат проблеми ,дано да не е така.леко бременеене .

# 6
  • Мнения: 4
иринаемили, аз имам абсолютно същите симптоми сега, при втората ми бременност (при една безпроблемна първа бременност). Докторите все още не намират никакви проблеми, единственото е, че бебето е по-ниско разположено, но не неправилно и може би това води то тези симптоми - нещо като опъване в слабините, вдигането на краката е с болка (сякаш има мускулна треска там) и болките в тазобедрените стави.За сега съм в 19-та седмица, но това започна още от 10-та седмица. Забелязала съм, че физическите усилия засилват проблема и затова не се натоварвам много. Дано не е нещо опасно. Ще си споделяме за напред, ти може би повече, защото си в по-напреднала бременност.
mila i az imam bolki po4ti neprestanno i se 4ydq ot kakvo sa na lekar sam 4ak na 28.04 i me e strah da ne bi e ne6to lo6o v 4 mesec sam i neznam kakvo da pravq tova mie parva bremenost prodaljila tolkova dalgo a predi tova imam 4 spontanni

# 7
  • Мнения: 28
Пантера, не мисли за лошо сега. И аз споделих, че имам такива малко по-горе в темата. Бях на преглед и д-ра ме успокои, че са нормални от разширение на връзки някакви и стави.
За твое успокоение опитай да си уговориш по-ранен преглед за всеки случай. Успех.

А аз ще се оплача, че след съботно неделна разходка, която си позволих след горе долу тримесечно лежане болките между краката станаха по-силни. Все пак като лежа не усещам нищо, но реша ли да ставам от леглото и болката се появява особенно неприятна.

# 8
  • Мнения: 40
здр.Скоро бях на лекар на жк и ми изписаха полижинакс за бялото те4ение което се усили доста незнам дали има връзка ,но болките понамаляха и не ме боли чак толкоз .позволявам си дълги разходки.само нощем яно като се отпусне всичко и трябва да сатана до тоалетната ме боли малко повече. надявам се и при вас да мине всичко по скоро .

# 9
  • Мнения: 68
Моите опъвания и мускулни болки ниско долу и към краката също намаляха доста. Остана леко напрежение само като вдигам левия крак. Обяснявам си то с това, че бебето се е поизтеглило нагоре и не притиска толкова вече Simple Smile.
Надявам се и при вас да е така.
А за panterata!
Ако имаш каквито и да е болки и оплаквания, имаш право да отидеш на лекар, без да си чакаш следващата дата, на която са ти казали. Недей да чакаш, за да не стане късно!

# 10
  • Мнения: 50
Абсолюто по същият начин ,както ги описваш , протичат и при мен нещата .Доколкото и аз разбрах ,след консултация на доктора ми ,е разширяване на таза.... много неприятно ,но няма как .Аз дори имам случаи ,в които се сабуждам от болки и няма поза,която е безболезнена ,ставам права и се раздвижвам с много усилия ....  Много са тези и които исказаха мнение ,че нося нашата беба ниско и това също оказва влияние!

# 11
  • Мнения: 68
Аз мога да се похваля, че от около месец насам нямам никакви оплаквания (освен, че съм дебела Simple Smile). Това предполагам се дължи на завъртането на бебето - вече е в нормалната поза с главата надолу. Оказа се, че докато е било напречно разположено е притискало нерви и е причинило разширена вена. Сега всичко е наред, надявам се и при вас да е така!

# 12
  • Мнения: 320
Здравейте момичета   bouquet
Да попитам и аз от два дни от време на време имам някакви болки пронизващи за секунди и после нищо, нямам кръвотечение или други оплаквания, само тези болки сякаш ме боцкат с карфичка  Rolling Eyes
Дали да се обадя на док или не е нещо тревожно  newsm78

# 13
  • Мнения: 68
alex_og97,

Не чакай, ами отивай на доктор. По-добре той да ти каже, че нищо ти няма отколкото да чакаш да стане нещо лошо.

# 14
  • Мнения: 320
Tyriseta, докато се чудех дали да ида или да не ида и  сутринта получих  леко кафеникаво зацапване, разбира се така се паникьосах и се обадих веднага на док, прегледа ме и каза, че нямам никакво отлепяне, увеличи ми приема на утрогестан и изписа но-шпа, там където ми бяха тези болки ме гледа и каза, че там са червата  newsm78 много странно, на обяд падна една коричка със съвсем малко кръв по нея  #Crazy до вечерта обаче всичко се изчисти и сега слава богу няма нищо, въпреки това док ми даде болничен да си почивам и лежа повече в къщи   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт