Операция на щитовидната жлеза - 2

  • 136 455
  • 741
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 283
голямо дете, аз я правих рецептата с алое мед и вино, като междувременно си пиех и еутирокса- 2 малки възела, които най-вероятно са били кистички изчезнаха, но не знам дали от отварата или от лекарството. Също така мн бързо ми се регулираха стойностите на тсх-то, не знам пак кое от двете е помогнало, но имам приятелки, които вече месеци не могат да си вкарат тсх-то в норма с 3 пъти по-високи дози еутирокс от мойта. така че вярвам, че поне малко ми е помогнало алоето.
Но големия възел не помръдна- между другото утре ще ходя да го прегледам контролно да видим дали расте, въпреки, че аз точно в момента операция няма как да направя, най-много да се психирам

явно наистина има бум на ендокринните заболявания- днес ходих да пускам контрола на хормони, пред мен в бодимед имаше 10 човека млади и стари само за тсх, фт4 и фт3  Sad

# 316
  • Мнения: 48
незнам какво да кажа вече?възможно ли е жлезата да не е добре,даже видимо да е подута,да има наличие на малък възел,хормоните обаче да са в норма и лекарите да казват,че няма нищо?кажете ми,аз видимо съм подуте даже лекарката го видя и каза,но като видя че нямам антитела нищо не каза,а аз се чувствам все по-зле и по-зле.наистина нямам повече сили,главоболие,мускулни болки и по ставите,газове и гадене в корема,болка по шията,сърцебиене.какво да направя и къде да отида вече,не искам да си разболея организма и полсе да след дъжд качулка.мерси от лекари.

# 317
  • Мнения: 186
venetkata  ако искаш дай да погледнем резултатите.

# 318
  • Мнения: 148
venetkata ,
възможно е да имаш възел, но стойностите ти да са наред и да не се налага нищо друго, освен проследяване. Възможно е оплакванията ти да идват от другаде? Струва ми се и малко анти-стрес неща ще ти дойдат добре. И на всички ни де...

Голямо дете,
Преди, когато имах онова ужасно потене, нервност, треперене и хиперфункция, след операцията всичко си влезе в ред. Сега не мога да сравня, защото общо взето се чувствах нормално, но нали възлите бяха много, та незнам.

Рецептата и аз я открих. Искам да я пробвам за лечение на една суперголяма киста другаде, дето искат да ми я махат. Предтавете си, че вече месец обаче не мога да намеря алое (растението), само екстракти разни.

# 319
  • Мнения: 48
ами как да ти кажа то кой не е подложен на стрес в момента,ама пила съм и такива хапчета без полза.просто абсолютнос ъщите симптоми-потене,главоболие,умора,болки по кости ,мускули,треперене,нервност,особено вечер като легна да спя не мога да затворя очи от сърцебиене.кожата ми е една много странна,никога не мие била такава-лепкава,хладна,колтото и горещо да е навън.незнам това някой дали е забелязвал да има като симптом.понякога чувствам че горя,а като си измеря температуратае ниска-най-много 36.а иначе резултатите;анти тпо-30,13(<34,00),тсх-2,29(0,27-4,20).това са последните от началото на май.а иначе от август 2009-фт3-5,67(2,25-6,00),фт4-15,210(9,15-23,86),тсх-1,051(0,35-5,00).от ехография-десен лоб-1,3/2,0см,ляв лоб-1,6/1,9см
истмус-0,2см
структура-средностепенна хипоехогентност и нехомогенност
десен лоб-в средна и долна трета,централно и по задна стена-2 микро възела с диаметри 3 и 4 мм.ляв лоб-в средна трета ,по задна стена-кистичка с диаметър 3 мм
граници-воалирани
заключение;микронодозна струма.автоимунен тиреоидит??това изнамерих,някой ако понаразбирва повечко да сподели Wink лека вечер.

# 320
  • Мнения: 572
botzy, моля те опиши по-подробно рецептата (може и на лични) за алоето. И аз имам различни по вид възли, така че каквото и да изчезне ще съм доволна  Hug .

venetkata и аз съм без терапия години наред защото хормоните ми са все в норма. Обаче и аз чувствам жлезата често подута и все не ми е добре. Отделно си имам и възли в двата лоба.

4ик4ирик, аз съм виждала растението в градината на БАН, където продават цветя и мисля там да го потърся ако е нужно точно растение. Нека botzy опише точно рецептата. За съжаление до края на седмицата няма как да отида до там, защото съм болничен в къщи с малкия.

А за стреса - нямам думи. Чувствам се като безправен роб в държавата си. Ако някой ден се махна от Бг със сигурност няма да пролея и една сълза от носталгия. За съжаление за робите дори това не е лесно - да избягат.

# 321
  • Мнения: 283
Първото и най-важното за рецептата с алоето е самото растение да е 3-5 годишно, защото листата му са по-месести и пускат наистина течност като гел. Иначе по-младите растения нищо не пускат. То си личи - самите листа са по-месести
на мен леля ми го имаше растението от години, тя ми направи и самата билка

иначе проверете на женския пазар
а рецептата е: 500 мл червено вино- домашно, 20 листа от алое, 2 с.л. ранилист/ има го в билковите аптеки, мисля че може и без него/, 500 гр мед
листата от алое се нарязват или начупват на дребни парчета- и не трябва да се допират до метал - нито нож, нито метален съд. може де си го направиш в някакъв голям буркан
смесва се всичко и се вари на водна баня 30-40 минути
разтвора се налива в зелена бутилка/ от вино например/може и да се прецеди
съхранява се в хладилник и се пие 4 пъти дневно по 50 гр преди хранене

може да си я направиш на 2 пъти отварата да не стои прекалено дълго с половината количество на нещата
самата отвара действа добре и на имунната система като цяло
може да се прави 2 пъти най-много в годината  

не знам дали ми е помогнало, но в никакъв случай не ми е навредила. аз откакто хормона ми е в норма се чуствам много жизнена, няма задъхване, умора. само дето възела си е там и все ме е страх, че ще почне да расте, но ще го следя по-начесто на 3 месеца например първата година да видим. на мен не ми пречи, нито на преглъщане, нито на нищо въпреки че моя си е голям - 2 см или поне толкова беше април месец. факт е че от декември когато го открихме до април когато ми правиха биопсията не беше пораснал, сега какво е положението не знам

при всички положения аз ще го махна, защото това е мъчение само да го мислиш, но просто в момента не мога да се оперирам
майка ми например има киста на черния дроб от 100 години - даже мислеха, че има рак и и правиха лапароскопия да видят какво е и да и направят биопсия- нищо, някаква киста така си стои от години, не расте, не и пречи
все се надявам и с моя възел да е така, ама знае ли човек

Последна редакция: ср, 16 юни 2010, 09:06 от botzy

# 322
  • Мнения: 572
botzy, голямо благодаря   bouquet  Ще я опитам и аз. Дори само на имунната система да помогне пак е нещо  Peace Моят големият е 3 см  Sad  , но си е така от 4-5 години.

# 323
  • Мнения: 283
моята жлеза е успяла да си произведе нови възелчета Cry

# 324
  • Мнения: 572
моята жлеза е успяла да си произведе нови възелчета Cry

Ееее  ooooh! botzy съжалявам  Tired тая болест е ...

# 325
  • Мнения: 2 766
Здравейте,резултатите са ми готови ето го TSH-2,84   fT4-1,57,   май са в нормата нали?

# 326
  • Мнения: 186
 denito2 тсх да в норма е но фт4 май ти е ниско ,каквиса референтните стойности на фт4.
Ботци а какво ти казват за операция,знам че не е приятно да те оперират но май в тези случеи е по добре от гледна точка на това че то тАка или иначи си пиеш хаповете ,но като махнат жлезата поне знаеш че няма да излизат повече възли и най важното неразположенията изчезват.
Когато  с моето ендо решихме че ми трябва операцията  думите и ги  преведох така -ще те потровим още малко ,ще те заколим и след това ще те тровим цял живот,доста се сряснах тогава ,ама сега не съжалявам въобще.

Последна редакция: чт, 17 юни 2010, 10:14 от yori81

# 327
  • Мнения: 2 766
yori, ти ме уби, незнам аз само взех резултатите и не съм се консултирала с никой,референтните стойности на фт4 са 0,8-2,0, при мен е 1,57.Май ше трябва пак да ходя на доктор аз мислех да си го спестя.За операция при мен не е говорено, само при преглед казаха че е увеличена и да видя хормоните, че може и нищо да няма

# 328
  • Мнения: 186
Денито да не е станала някаква грешка реф стойностите попринцип са по високи, на едната лаборатория примерно са 12-22 ,но може и от лабораторията да си е ако имат телефон звъни им за твое успокоение.

# 329
  • Мнения: 572
4ик4ирик, май наистина ще се окаже трудно да се намери алое   newsm78. botzy не може ли готов сок да се използва?

Ето вижте това: http://www.iherb.com/Aloe-Vera-Liquid   Не са скъпи, може да си разделим някое, защото опаковката е голяма. Аз пазарувам редовно от този сайт вече половин година и са коректни.

Общи условия

Активация на акаунт