колко плащате за входни разходи

  • 14 221
  • 65
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте,

интересно ми е колко плащате за ежемесечна такса във входа ви. Нормално ли е сам човек да плаща 20 лв на месец, като са решили на някое заседание че трябвало да се плаща на апартамент а не на човек!? Блока е ново строитество 40 апартамента като 25 са обитаеми тва прави 500лв месечно .Чистача бил 350 лв като чилстил два пъти седмично ?!?!
На мен ми се струват твърде много пари , а на вас ?

# 1
  • Мнения: 8 999
В нашата кооперация има осем апартамента, няма асансьор. Парното се плаща отделно. Парите отиват за чистачка /не знам колко получава/, за осветление и дребни ремонти. Събират по пет лева на човек /дете над 7 г., както и домашен любимец, който излиза извън жилището, също е "човек"/. Нашето семейство плаща по 20 лв. на месец.
По принцип смятам, че е по-правилно да се плаща според големината на притежавания имот, на какъвто принцип са и данъците, а не на брой обитатели на апартамента.

# 2
  • Мнения: 46 599
При нас се плаща на човек. Така смятам, че е правилно. Все пак може в апартамент 100 квадрата да живее 1 човек, както и в 60 квадрата - 4-5 членно семейство. така че разходите за асансьор, чистачка и подобни трябва да на човек. Когато става дума за ремонт на обща част - тогава според квадратите.

За сумата 350 лв. за чистачка за първи път чувам. Ако има и др. задължения - ако сте с вътрешен двор, тогава да, но само за чистене заплатите на чистачките са от 60 до към 150 лв.

# 3
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 615
Плащаме по 5 лв. на човек, на възраст над 7 години. Когато се наложат ремонти се събират допълнително пари. Чистачката взима по 60 лв. на месец за 6-етажна кооперация, в предишния апартамент - 70 лв. за 7-етажна кооперация, така че вървят по 10 лв. на етаж.
350 лв. ми се струва твърде много.

# 4
  • Мнения: 1 180
При нас  е по 25 лв. - имаме чистачка и асансьор, 18 апартамента.

# 5
  • Мнения: 1
ами да и на мен ми се струва странно , майка ми пенсионерка живее там (не че го е купила ами построиха блок на къщата и) и дефакто годишно една пенсия отива в такса вход...
не искам да съм дребнава но ми се виьда доста , където аз живея е 2 лв на човек

# 6
  • Мнения: 485
При нас е по 12 лв на апартамент, независимо колко членно е семейството.

# 7
  • Мнения: 107
При нас е по 2 лв/човек(или куче) - тези пари отиват за чистачка, общи нужди на входа и осветление.
Отделно събираме по 20 лв/апартамент, които се събират в банкова сметка за бъдещи ремонти. Когато се наложи да се правят ремонти, тези с по-голямата квадратура си доплащат.

20 лв/месец от апартамент не е голяма сума, имайки предвид какви са разходите за ремонти по блока. Ама пък вие тези пари почти всичките ги давате за почистване...  newsm78

# 8
  • Мнения: 13 512
Ние за 4ма човека плащаме 27 лева. 17 апартамента сме. Авансови вноски- според квадратурата на апартамента. 45 лева са нашите. Оли - над 70 лева на месец

# 9
  • Мнения: 4
В нашият вход са 30 апартамента, като плащаме средно около 8 лв. на човек. Когато се отнася за ремонти /боядисване или нещо по-сериозно/ плащаме според квадратурата която всеки от нас притежава и смятам, че така е редно.

# 10
  • Мнения: 721
Нашия блок е 18 ет., плащаме на човек по 4лв. и по 1лв. за куче. тези пари са за асансьор(два на брой, голям и малък), ток на стълбището, чистачка(не знам колко точно и се плаща, м/у 100 и 150лева) За ремонти по сградата се събират допълнително суми, размера им се решава на общо събрание. в момента предстои ремонт на покрива за който събираме по 100лв. на апартамент(5месеца по 20лв)

Последна редакция: ср, 24 мар 2010, 14:04 от zllate

# 11
  • Мнения: 13 512
Когато се отнася за ремонти /боядисване или нещо по-сериозно/ плащаме според квадратурата която всеки от нас притежава и смятам, че така е редно.
така е и според Закона за етажната собственост.
Явно вашият блок още не е регистриран като дружество по този закон.

# 12
  • Под звездите
  • Мнения: 1 309
В нашия блок сме 18 апартамента,плащаме на апартамент за ток стълбище,ток асансьор и чистачка някаде около 10-12лв на месец и на три месеца абонаментна такса асансьор.
Като правихме ремонт на покрива предварително се събрхме на събрание и се реши да събираме 10 месеца по 30лв за ремонт и се избра фирма която да направи ремонта естествено с договор и гаранция.

# 13
  • Мнения: 4
Когато се отнася за ремонти /боядисване или нещо по-сериозно/ плащаме според квадратурата която всеки от нас притежава и смятам, че така е редно.
така е и според Закона за етажната собственост.
Явно вашият блок още не е регистриран като дружество по този закон.
Не знам дали е регистриран като дружество затова има домоуправител. Simple Smile
Извинявай,  Embarassed но тъй като не съм запозната със закона за етажната собственост  Thinking може ли да ми кажеш какво общо има плащането с регистрацията?

# 14
  • София
  • Мнения: 608
Ние плащаме по 30 лв на семейство на месец. Нова кооперация сме, с 12 апартамента. Имаме месечен абонамент за асансьора + такса за чистачка + общия ток. Останалите пари ги заделяме за извънредни нужди.

Общи условия

Активация на акаунт