Цени за раждане в АГ болниците в София

  • 309 397
  • 443
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 13 206
iveto_11, не отиват половината за болницата, а по-малко. Освен всичко АГ, анестезиолог и акушерка не делят по равно  Wink И лекарят като зараждаш не припва да ти държи ръката.. спокойно може да свърши куп неща (да допрегледа 5-6 пациентки за по 30 лв в частния) преди да родиш. Аз не мисля, че ще се откажат от екипите дори при тия условия  Wink Ще мърморят, това е ясно, но няма да се откажат, а и като им се изсипят повечко пациентки и може да си докарват пари от по три раждания едновременно...  Mr. Green

# 91
  • Мнения: 84
iveto_11, не отиват половината за болницата, а по-малко. Освен всичко АГ, анестезиолог и акушерка не делят по равно  Wink И лекарят като зараждаш не припва да ти държи ръката.. спокойно може да свърши куп неща (да допрегледа 5-6 пациентки за по 30 лв в частния) преди да родиш. Аз не мисля, че ще се откажат от екипите дори при тия условия  Wink Ще мърморят, това е ясно, но няма да се откажат, а и като им се изсипят повечко пациентки и може да си докарват пари от по три раждания едновременно...  Mr. Green
ми хайде, от твоите уста, в божиите уши! ще видим...! ако ти си права, то имаш от мен едно черпене!

# 92
  • София
  • Мнения: 13 206
ми хайде, от твоите уста, в божиите уши! ще видим...! ако ти си права, то имаш от мен едно черпене!

Абе то е достатъчно да спестим някой лев  Crazy пък ще се черпим после дружно здравето на бебетата  Grinning

# 93
  • София
  • Мнения: 2 006
Ох, все пак живеем в Булгария и съм свикнала да очакавам само лоши изненади  Confused
iveto_11, И лекарят като зараждаш не припва да ти държи ръката.. спокойно може да свърши куп неща (да допрегледа 5-6 пациентки за по 30 лв в частния) преди да родиш.
А иначе моят лекар точно припна и седя до мен през цялото време, също и ръката ми е държал в буквалния смисъл на думата. Затова не мога да си представя как ще поеме 2-3 раждания едновременно. Иначе хора разни - ще се намерят и такива, които ще си съберат всички пациентки с близък термин и ще им предизвикат раждане в един ден.

# 94
  • Мнения: 2 728
В Шейново вече избора по ценоразпис е 350 след като вчера е имало оплакване от един бъдещ татко на който са искали по стария ценоразпис 900лв.,имаше репортаж за това в новините вчера.
Ето така трябва да се действа, а не да си мълчим и да си плащаме колкото ни поискат.
Направи ми впечатление,че секцио по желание е 1400лв. пак в Шейново

# 95
  • София
  • Мнения: 13 206
iveto_11, ами като е на дежурство и му се изсипят 2-3-4 родилки какво прави  Wink Оправят се и толкова. И да му плащат 1000 лв пак рискува да ми се засекат пациентки. Това са опрадвания само... един вид инетерсува ги само колко пари ще получат по тази логика. Ако се плаща по 1000 лв могат и 3 пациентки да изродят, ако получават по 300 не могат.

denito2, секциото по желание нека и 2000 лв да бъде  Wink То е пожелание все пак и никой не ми е сложил таван.

# 96
  • Мнения: 7
denito2, секциото по желание нека и 2000 лв да бъде  Wink То е пожелание все пак и никой не ми е сложил таван.
Значи това за секциото по желание не е точно така. По закон избора на екип е (вече) определена сума, а когато пациента избере да се подложи на дадена интервенция "по желание" заплаща И цената на пътеката. Което ще рече, че да си пишат каквото искат за цена за секцио по желание е един вид пак нарушение на закона. Трябва да е 350 лв избор на екип и 470 лв (мисля толкова беше) цената на пътеката.
Както и да е.
Втора градска още "цака" по старите суми, иначе Шейново вече си ги оправиха след едно оплакване (евала за което на таткото).

# 97
  • Мнения: 784
Хубаво е, че са намалили цените на изборите на екипи.
Мисля си обаче, че няма да остане така в страницата на Шейново ми направи впечатление и друго - в графата за раждане
 - избор на екип 350
 - Избор на лекар за предоперативна консултация 100 лв
 - Избор на анестезиолог за предоперативна консултация 50 лв
 - Избор на неонатолог за предродилна консултация 50 лв
 - Избор на обезболяване на раждане 300 лв
 - Избор за секцио по желание на пациентката 1400 лв
Ами то май взе, че сумата е същата само че разпределена малко повече Laughing Laughing
А за Токуда и другите частни болници, те се издържат с тези пари така, че надали биха могли да си позволят намаление.

# 98
  • София
  • Мнения: 13 206
Parcalcheta, не знам.. може да си права. Трябва да прочета по-добре наредбата  Wink Но там става дума за избор на екип. Избор на секцио, не е избор на екип  Wink

Последна редакция: ср, 19 яну 2011, 23:06 от Vache

# 99
  • Мнения: 7
Здравейте на всички. Искам да попитам каква е цената на нормално раждане без избор на екип и без мъжа да присъства?

# 100
  • Мнения: 411
Ако си здравно осигурена и е в държавна болница-нищо!

# 101
  • Мнения: 7
Благодаря ти много за отговора.

# 102
  • Мнения: 7
Аз съм решила да раждам в Шейново но в сайта им не пише за нормално раждане цена...Първо раждане ми е и съм доста объркана никаде нищо не пише Sad

# 103
  • София
  • Мнения: 13 206
Аз съм решила да раждам в Шейново но в сайта им не пише за нормално раждане цена...Първо раждане ми е и съм доста объркана никаде нищо не пише Sad

Ама нали ти отговориха... раждането в държавните болници е безплатно. Платени са някои неща, които са пожелание. Но раждането е безплатно и за неосигурените  Wink

# 104
  • Мнения: 411
Шейново е държавна болница. За раждане си има клинична пътека за нормално раждане или секцио по медицински показания и не се плаща. Затова не виждаш цена за нормално раждане без избор на екип.

Общи условия

Активация на акаунт