Връзка от разстояние

  • 24 627
  • 77
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 841
Тук не мога да се въздържа да не цитирам поговорката "Раздялата е за любовта като вятърът - за огъня. Малката - гаси, голямата - разпалва"  Peace Това съм се убедила и от наблюденията над близки хора - при някои се получи, при други - не, значи явно не си е струвало  Peace

За съжаление (или за щастие  newsm78 ) мнението ми е само на база странични наблюдения, личен опит нямам. Ако не се брои 2-годишната раздяла с гадже в казармата, изразила се в около 150 писма (нямаше електронна поща и мобилни телефони, а за беден войник да ми звъни от пощата беше непосилно). Но аз поне не го броя.

# 16
  • София
  • Мнения: 691
И според мен много зависи от това каква е връзката и каква раздялата. Имам два лични примера...
Първата връзка започна като връзка от разстояние - т.е. запознахме се в друг град, после поддържахме връзка от разстояние, после се видяхме пак за няколко седмици и така. Тогава времената бяха други, ние бяхме млади и много влюбени, но без възможност често да пътуваме, а и нямахме никакви планове и идеи как точно биха се развили нещата. В крайна сметка си казахме, че няма смисъл да чакаме и да страдаме... раздялата стана от само себе си, както roxanne25 е писала просто се появиха нови неща в живота ни, нови хора и интереси и това, което ни свързваше вече не беше достатъчно...
Със сегашния ми приятел сме заедно от 8 години като имаше едни 10 месеца, в които аз бях в чужбина да уча. Това стана на 5-тата година от връзката ни. Беше ни трудно да се разделим, на него му беше адски трудно да го преживее, на мен не толкова тъй като имах и много други емоции покрай пътуването - нови хора, преживявания, които споделях и с него доколкото мога. Но се справихме, защото знаехме, че е за точно определен срок - 2 семестъра и се връщам... Мисля, че това е много важно, защото ти дава някаква рамка, позволява ти да правиш планове за след това, да мечтаеш и то в конкретни параметри, а не просто "един ден като/ако...." Честно казано връщането също беше трудно, защото за този период аз малко или много се бях променила. Въпреки постоянната комуникация - писма, телефони, скайп, снимки, имаше един период, в който си припомняхме какво е да си с друг човек...
Та така... няма две еднакви връзки независимо дали са от разстояние или не... Simple Smile

# 17
  • Мнения: 1 507
Случвало ми се е три пъти и се надявам толкова да си останат.
За мен това се оказа невъзможната формула. Предполагам, че чувствата не са били достатъчно силни, че не сме били правилните хора един за друг и разстоянията само са изместили последвалите раздели по-напред във времето.
Беше ми тежко, непрекъснато мислех как искам да получа целувка и топлина, а си лягам сама, дразнеха ме прегърнатите двойки по улиците...

# 18
  • Мнения: 593
Разстояние: 10 000 км
Време: 2 години и половина

Болката е почти физическа!

Но все пак живеем в ерата на комуникациите - телефон, e-mail, skype...
Въпреки това не се чувствах пълноценна през това време, имах чувството, че съм половин човек.

Радвам се, че този период отмина.

# 19
  • Мнения: 349
 Hug
Страхотни сте Simple Smile Съгласна съм с Birds Flu, че разстоянието е за любовта, както вятърът за огъня Simple Smile Ние вече сме разделени 9 месеца, видяхме се през декември за моята вакнция, поради липса на средства сега не мога да си отида в БГ и ми е тъжно Sad  а и той също не може да си позволи да дойде. Трудно е, заедно сме от 2 години, живяхме заедно за малко, обичаме се,  и искам само да минава по-бързо времето и да си вземам изпитите и да се прибирам. аз смятам, че това дали една връзка от разстояние може да бъде успешна зависи от много фактори. Имам приятелка, която учи в чужбина, завършва тази година и е с приятеля си, с който беше когато завърши гимназия Simple Smile Така че  няма невъзможни неща Simple Smile Simple Smile И все пак пожелавам на всички много много любов, но не и такива връзки, защото е уморяващо и болезнено.

# 20
  • Мнения: 2 175
3 години имахме съвършенната връзка - от 500 км..
Но се виждахме почти всяка седмица или на 2..
Толкова сладки и секси дни бяха.. Heart Eyes Embarassed
Сега пак сме заедно, но в един град..Често остава в нас за по няколко дни..
Търсене ми е..Няма го елемента на "очакването" и пътуването, за да сме заедно.. Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 2 448
например хората се познават били са заедно , но по една или друга причина се налага да се разделят за известно време ..

За мен не е никакъв проблем. Щом има любов, всичко друго се преодолява.
Очи, които се забравят, ако не се виждат, значи сърцата не са се докоснали.

# 22
  • Мнения: 59
например хората се познават били са заедно , но по една или друга причина се налага да се разделят за известно време ..

За мен не е никакъв проблем. Щом има любов, всичко друго се преодолява.
Очи, които се забравят, ако не се виждат, значи сърцата не са се докоснали.
Съгласна съм. Аз в момента съм от чакащите. Наистина ми липсва ужасно, но знам какво чакам и за какво се борим.

# 23
  • Мнения: 349
например хората се познават били са заедно , но по една или друга причина се налага да се разделят за известно време ..

За мен не е никакъв проблем. Щом има любов, всичко друго се преодолява.
Очи, които се забравят, ако не се виждат, значи сърцата не са се докоснали.
Hug Hug Hug

Съгласна съм. Аз в момента съм от чакащите. Наистина ми липсва ужасно, но знам какво чакам и за какво се борим.

 Hug Hug Hug

Определено това, което казвате ми дава много сили   bouquet

# 24
  • Мнения: 426
Аз също съм имала такава връзка, но това не е за мен  Naughty. Имам нужда от човека тук и сега, не мога да живея с призрак, да се чуваме по телефона и т.н. Издържах една година и казах край.
На тебе пожелавам успих  и търпение.  Hug

# 25
  • Мнения: 1 844
Според мен трудно може да се получи истинска и пълноценна връзка,ако хората са далеч един от друг.
Все пак една любов изисква близост,не става само с въздишки срещу снимката.. Simple Smile
Ако примерно са имали дълга връзка преди да се наложи временна раздяла-като че ли повече има шанс нещата да продължат да се случват..
Но такива връзки през интернет,където хората се виждат рядко и за малко..пълна глупост,бих казала,то това дори не е връзка,а просто поддържаш отношения с някой.. newsm78

# 26
  • Мнения: 2 723
Очи, които се забравят, ако не се виждат, значи сърцата не са се докоснали.

 Peace
Имам такава връзка от близо 2 години.
Пътуваме като луди, имаме космически сметки за телефоните, онлайн сме денонощно.
Виждаме се веднъж месечно за около седмица, а по празници и за по 2.
Трудно е, но не е невъзможно, стига и двамата да го искате.
Съвсем скоро ще се съберем, но някак си ще ми липсва тръпката от първите моменти на срещите след 3 седмици раздяла.
Имаме да си кажем толкова неща и сякаш сме само ние двамата, целият околен свят просто не съществува.
Толкова много пътувания, толкова много нови места, преживявания...
Ако знаете, че е временно, можете да имате незабравими мигове.
Има токова евтини полети сега, изобщо не е проблем да се виждате.

# 27
  • Мнения: 2 175
Никси,
 Peace

От една група сме..

# 28
  • Мнения: 73
Имала съм и продължавам да имам най-различни връзки на разстояние и с различна продължителност (до над 10 години). Болката е физическа казвате?  Няма по-хубаво нещо от това за едни чувства ако ги има. Периодите на раздяла са били времето на най-силна любов. "Няма по-силна любов от тази по кореспонденция."-беше казал някой. Тогава идеализираш партньора изключително. Проблемите почват с рутината и взаимните недостатъци, сблъсък на характери за глупости.

Ако на някого му угасват чувствата поради разстояние, значи едва ли е имал такива.

# 29
  • Мнения: 3 371
....
Имаме да си кажем толкова неща и сякаш сме само ние двамата, целият околен свят просто не съществува.
Толкова много пътувания, толкова много нови места, преживявания...
Ако знаете, че е временно, можете да имате незабравими мигове.
....

никси, да не го пиша, затова те цитирам, точно отразява моето мнение.

Общи условия

Активация на акаунт