Infants Dophilus

  • 4 779
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 111
Здравейте мами,
има ли някоя от вас лични наблюдения от пробиотиците Infants Dophilus? Педиатърката ни ги изписа за регулиране на стомаха, тъй като дъщеря ми (на 4 месеца) има запек.

# 1
  • Мнения: 31 424
Ако нещо се съмняваш по-добре попитай и друг лекар за тези пробиотици.

# 2
  • Мнения: 111
Пет лекаря да попитам, пет различни мнения ще чуя. Д-р Субев ми каза да давам Линекс, другата педиатърка ни каза , че Линекс на малки бебета не се дава и да давам Infans Dophilus. И сега вече не занам какво да правя.

# 3
  • Мнения: 5 393
На 4 месеца бебе със запек? Сигурно ли е? Или просто не ака всеки ден и затова автоматично са решили, че е това? С какво се храни бебето, на кърма/АМ ли е само, или вече е захранено?

А конкретно на въпроса- нямам лични впечатления от тези пробиотици, не ми се е налагало да давам.

# 4
  • Мнения: 11 607
Ако бебето е на кърма - яж  зелена салата и проблема ви ще мине. Поне това при нас действа на 100%, а опитвах какво ли не. Вкл. и сиропа Лактулоза.....

# 5
  • Мнения: 111
На АМ е - Лактана Био. Не съм я кърмила, защото нямах кърма. Запек е със сигурност, защото когато я изаквам, акото и е като пластелин. Лактаната я пие от един месец и половина и до сега не е имало проблем. Пробвах да давам Фризовом, но ефекта е нула.

# 6
  • Мнения: 286
Малкия имаше проблем със стомаха преди месеци, давах му "Бифиформ" - капки, много добре му подействаха. Питай педиатъра дали да не смениш марката на млякото, Хип имат с пробиотик, само такова давах на голямата, не е имала проблеми, сега взех и на малкия от него да му слагам в пюретата. Със сигурност и други марки АМ имат формули с пробиотици.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 55
Искам да попитам за капките за колики "Бифиформ"как точно се дават.Пише дневна доза 0.5мл. и има един капкомер,на който е отбелязана една черта по средата.Дали това е делението за 0.5мл.Ако някой е ползвал капките моля да сподели.И дават ли се с млякото .Аз досега давах Еспумизан ,но сега ги сменям с тези понеже бебчето ми се запича и мисля че е ит тях.Благодаря!!!

Общи условия

Активация на акаунт