Планувахте ли вашата бременност?

  • 17 297
  • 417
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 776
  Бременността му е планувана. Само пиех фолиева киселина, но изследвания не правих. Стана от първият месец и за това не си направих никакви изследвания.
  Според мене е добре да посетиш гинеколог и започвай с фолиевата киселина.
 Желая ти успех и скоро да се похвалиш  bouquet

# 16
  • Мнения: 566
Първата бременност - да, беше планувана, не съм си правила никакви тестове, просто стана от раз.
Втората не беше планувана, пак стана бързо.  Embarassed


и при мен беше така.

# 17
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Първата не беше планувана, но втората - да. И се получи от раз  Laughing Сега чакаме да се появи малкият принц. И двата пъти не съм пила предварително фолиева киселина. Започнах в момента, в който разбрах че ще имам бебе.


Желая ти успех!

# 18
  • Мнения: 8
Планувана и доста чакана...

# 19
  • Варна
  • Мнения: 4 109
Здравейте и то мен newsm53 И ние с моето момче се опитваме да планираме, но той малко повече сякаш от мен. Останах без работа почти година вече, никога не съм мислила, че ще стоя толкова време в къщи. Съжалявам, че докато работех само гледах да работя и нищо друго. Вече знам, че така не се прави, бебе се прави докато си на работа. По темата съм съгласна, че е добре да се направи преглед при гинеколога, за общ преглед - направихме такъв без повод - кръвна картина, урина, бъбреци, черен дроб и жлъчка, та се оказахме и двамата с камъни в бъбреците, мъжо със завишен холестерол и някакво чернодробни ензими... Сега се опитвам да го убедя, че пари никога да имаме достатъчно и за цял живот, няма кой да даде такива гаранции, а съм вече почти на 30г. и времето минава. Имам съседки с моного малки деца, всъщност бебета, двете крайности са - гледат си ги с две и с двеста. Но едните не успяват с наем, бебе и без работа та се изнасят от Варна. Та виждам и обратната страна на медала и съм склонна да разбера мъжо ми... Малко объркан стана поста ми, но това е нещо, което сега ми тежи заедно с безработицата, та го написах както го усещам... 

# 20
  • София
  • Мнения: 53
Здравейте и то мен newsm53 И ние с моето момче се опитваме да планираме, но той малко повече сякаш от мен. Останах без работа почти година вече, никога не съм мислила, че ще стоя толкова време в къщи. Съжалявам, че докато работех само гледах да работя и нищо друго. Вече знам, че така не се прави, бебе се прави докато си на работа. По темата съм съгласна, че е добре да се направи преглед при гинеколога, за общ преглед - направихме такъв без повод - кръвна картина, урина, бъбреци, черен дроб и жлъчка, та се оказахме и двамата с камъни в бъбреците, мъжо със завишен холестерол и някакво чернодробни ензими... Сега се опитвам да го убедя, че пари никога да имаме достатъчно и за цял живот, няма кой да даде такива гаранции, а съм вече почти на 30г. и времето минава. Имам съседки с моного малки деца, всъщност бебета, двете крайности са - гледат си ги с две и с двеста. Но едните не успяват с наем, бебе и без работа та се изнасят от Варна. Та виждам и обратната страна на медала и съм склонна да разбера мъжо ми... Малко объркан стана поста ми, но това е нещо, което сега ми тежи заедно с безработицата, та го написах както го усещам... 
Ако чакате големите пари, те може и никога да не дойдат. Важното е да го искате наистина и да се подкрепяте. И наистина си е въпрос на навик, доста двойки се оправят и с по-малко доходи. Аз съм твърдо решена, не че не ме пиртесняват парите, даже доста си ме притесняват, но повече ме притеснява идеята от напредващите години и евентуални репруодуктивни проблеми.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 529
 първата не Embarassed
 втората да,но трудно забременях след лечение

# 22
  • Мнения: 3 695
Планирали сме и двете си деца. Ходих на АГ преглед + цитонамазки преди бебеправенето. Първия път започнах да пия фолиева киселина след + тест, а втория път 3 месеца предварително.
Успех!  Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 53
Планирали сме и двете си деца. Ходих на АГ преглед + цитонамазки преди бебеправенето. Първия път започнах да пия фолиева киселина след + тест, а втория път 3 месеца предварително.
Успех!  Peace

И аз така съм съм го намислила, почвам предварително фолиевата, а какво ще кажете за това мъжът да я пие-задължително или препоръчително е

# 24
  • Мнения: 2 329
Не беше планувана и забременях много бързо Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 53
Не беше планувана и забременях много бързо Peace

Късметлийка си значи, дано и аз да имам този късмет. Praynig

# 26
  • Мнения: 1 708
Шест месеца след като спрях противозачатъчните забременях.

# 27
  • Мнения: 3 066
Да,доста добре плануване бе! 3 месеца преди това спях конрацептивите,не пия и не пуша -не съм ги спирала затова,започнах супер здравословна диета с ФК,витамини,умерен спорт,прегледи -цитонамазка,хормони, и мъжа ми също спря цигарите!През тези 3 месеца използвахме кондоми за да се изчисти организма ми от контрацептивите и на първият месец след опитите видях 2те чертички!

# 28
  • Мнения: 539
Първата не беше планувана,единствено като разбрах започнах да пия фолиева киселина.Втората си е планувана-стана бързо и чак след това пак пих ФК.Нищо друго не съм правила.

# 29
  • София
  • Мнения: 53
Да,доста добре плануване бе! 3 месеца преди това спях конрацептивите,не пия и не пуша -не съм ги спирала затова,започнах супер здравословна диета с ФК,витамини,умерен спорт,прегледи -цитонамазка,хормони, и мъжа ми също спря цигарите!През тези 3 месеца използвахме кондоми за да се изчисти организма ми от контрацептивите и на първият месец след опитите видях 2те чертички!

Какви витамини по-точно, аз предпочитам да си ги набавям от свежите плодове и зеленчуци. А иначе по повод на противозачатъчните, не съм ги и почвала, така че нямам проблем със спирането и чистенето на организма.

Общи условия

Активация на акаунт