Колко секси да бъде майката?

  • 17 141
  • 204
  •   1
Отговори
# 60
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Една жена или е секси, или не е. Няма особена връзка с майчинството и.
Съвсем друг е въпросът за преобладаващия в България чалга модел и колко сме далеч от мисълта да даваме превес на удобството в ежедневието си, вместо на някакъв криворазбран токчест и минижупест сексапил.
Точно така.
Друг е въпросът, какво разбират хората под "секси". И чие внимание искат да привличат.  Laughing Опитвайки се с всички сили да се изразя тактично, ще кажа, че по-простичките мъже (и онези с дефицити разни и без самочувствие) харесват жени хм, свърши ми тактичното, тип травестит. Тоест, много грим, много коса, крайно оскъдно облекло, крещящи детайли и т.н. Този тип сексапил на мен не ми е по вкуса. Може би защото не съм простичък мъж.  hahaha

# 61
  • Мнения: 2 478
Вижте, не всички добре изглеждащи жени са секси. Красотата, стилът и сексапилът са различни понятия. "Секси" не ви правят високите обувки или гримът. А за стилът - моят не се е променил. Местата, които посещавам с детето са съвсем различни от тези, които съм посещавала преди това, нормално и визията ми да е различна. Но не и стилът ми.

# 62
  • София
  • Мнения: 1 594
Аз много върло защитавах секси облеклото при майките, но днес и аз останах без ума и дума при вида на една мама  Crazy Беше с ултра къс минижуп, мрежест чорапогащник, високи до над коляното лачени ботуши на платформа и 15см ток и космато леопардово палто  Shocked За грима тип Сашка Васева с очертани един пръст извън контура устни няма да споменавам даже  ooooh! Ами определено това доста се разминава с представите ми за облекло за разходка в парка и  веднага се съгласявам с критиците от предните страници ако са визирали това за смешно и странно, а не спортно елегантния вид, за който твърдо продължавам да се застъпвам.

# 63
  • София
  • Мнения: 6 810
Е, ама не бъркайте вулгарно и чалга ссъ секси. Само да намеря примери и ще постна.  Grinning

# 64
  • София
  • Мнения: 1 594
Аз определено не ги бъркам и затова до сега защитавах маминия сексапил, но като видях това днес се запитах дали някои от пишещите в темата, с които спорих не го бъркат и затова се включих за да изясня недоразумението ако има такова  Grinning

# 65
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Аз определено не ги бъркам и затова до сега защитавах маминия сексапил, но като видях това днес се запитах дали някои от пишещите в темата, с които спорих не го бъркат и затова се включих за да изясня недоразумението ако има такова  Grinning

Едва ли  Wink
Хубаво е да си облечена дборе,независимо дали си с висок ток или не.  Peace Лично аз предпочитам разходките с децата да са ми с ниски обувки ,боти или сандали.Дори и кецове си купих за ужас на мъжа ми. Mr. Green Но обожавам високите обувки от които иначе не слизам. Wink

# 66
  • София
  • Мнения: 6 810
Това за мен е секси без да е пошло:




# 67
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
И на мен ми харесаха. Hug

# 68
# 69
  • Мнения: 1 547
Добре де, аз не разбирам... Концепцията "секси" не произхожда ли от думата "секс"? И ако да, то идеята да си секси не е ли да предизвикваш у хората мисли за секс? Да си секси и съблазнителна, което е едно и също, означава да излъчваш еднозначни сигнали към противоположния пол, демек да си търсиш партньор за чифтосване. Преждемайчинското "секси" има за цел да доведе именно до майчинство. Оттам нататък на какво се дължи стремлението да си секси? За хората по шосетата, нали, не в семейното ложе. Щото се предполага, че тикаш ли количка, сексито ти си е свършило работата, когато е трябвало.  Mr. Green

А тез притчи, дето една жена искала да е сексапилна ей така, за себе си, айде холан...  Laughing

# 70
  • София
  • Мнения: 1 594
Е, то по тая логика всяко едно желание на жената да изглежда добре трябва да умре безвъзратно след като роди  #Crazy В същата връзка и за какво да си мия зъбите като мъжът ми вече ме е взел и сега и да му смърдя на чесън вече няма къде да ходи  ooooh!  Laughing
А и това, че имаме дете ни най-малко не значи, че не желая вече да правя секс с мъжа ми, че да няма нужда да изглеждам секси за него. Ние да не сме животни? Направим поколение и после вече сме си излишни един за друг. Направо да взема като богомолка да го изям, че да не ми заема място в къщи поне  Joy

Искам когато излезем заедно с него и детето аз да съм най-хубавата, а не поредната повлекана, която след като се омъжи става 100 кила и ходи по цял ден с хавлиения пеньоар и ролките на главата. Също така ми доставя и страхотно удоволствие когато се прибере от някъде и каже "Еди кой си те е видял онзи ден в парка  и каза, че много добре изглеждаш". Виждам, че това го изпълва с гордост. Може да е тъпо, но повечето мъже обичат да се фукат с жените си така както се фукат с колата си, с часовника си... повърхностно и дори може за някои феминистки да е обидно, но е така. А когато един мъж чува от всякъде колко е хубава и поддържана жена му това четка неговото самочувствие и съответно и той самия я гледа с други очи.

# 71
  • Мнения: 1 547
Е, то по тая логика всяко едно желание на жената да изглежда добре трябва да умре безвъзратно след като роди...

Ъ?  Rolling Eyes Не знам за какви желания и за какво изглеждане добре говориш, но останах с трайното впечатление, че се обсъжда конкретно сексапилната визия, която за мен означава едно-едничко нещо. Стига да се придържаме към българския език и точното значение на думите, нали... Наред с това обаче, нямам абсолютно нищо против всяка една майка да излъчва секс на флуиди и да дава поводи на съпружеската единица да се фука Laughing

# 72
  • София
  • Мнения: 1 594
Явно по много различен начин тълкуваме думата "секси"... язък ми за българската филология  Laughing


ПП: За мен например са секси дънките с ниска талия, обувките с тънък висок ток, роклите падащи небрежно по тялото, небрежно разрошената коса... и въпреки, че ги намирам за секси когато ги видя не ми е първата мисъл за разкрачени крака, полови органи и възпроизводство както би трябвало да бъде според буквалното тълкуване на етимологията на думата.... в тая връзка дано утре не забравя като отивам до хлебарницата да им се накарам едно хубаво как не ги е срам да продават и банички и понички при положение, че според заглавието си са длъжни да предлагат само и единствено хляб!

А и мацката от аватара ти ми изглежда доста секси, пък като я гледам женицата просто е тръгнала на пазар да си купи малко рибка за Никулден, а не да се сношава с дъртия продавач  Laughing Laughing Laughing

Последна редакция: нд, 04 апр 2010, 22:26 от Addri

# 73
  • София
  • Мнения: 6 810
Да, това че етимологията на думата идва от "секс", никак не означава, че е натоварена само с този смисъл. Аз вече показах за какъв тип "секси" облекло говоря. За мен е секси дори дънки, думенки и блузка с лодка деколте и едно голо рамо, небрежна прическа.
А относно това, че като вече сме станали майки не би трябвало да изглеждаме секси... Rolling Eyes , понеже един вид сме си изпълнили предназначението, мисля да го подмина директно.  Joy

# 74
  • Мнения: 1 547
... язък ми за българската филология

Е, тук вече сме на едно мнение.

Кой каквото ще да ми говори, секси облеклото предполага провокация. Не виждам нищо сексапилно в снимките на Джесика Алба или Никол Ричи - това са просто нормално облечени хубави жени, разхождащи децата си. Както и не виждам де е сексапилът в един широк едноцветен панталон, комбиниран с едноцветна блуза... Възможно е обаче просто да имам по-различна представа за нещата. Да се обличаш секси е едно, останалите да те намират за секси - съвсем друго. Първото е преднамерено, а второто - спонтанно. Нали се сещате, че жена с гуменки, хубава кожа и небрежно рошава коса не се е нагласила умишлено така, за да е секси?

Общи условия

Активация на акаунт