Астма, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 9

  • 52 936
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 146
леле, момичета, три дни ме няма и какво ста направили - цяла нова тема!!!
ЗДРАВЕ! ЗДРАВЕ! ЗДРАВЕ!


Ментова, хайде де, какво става вече?! Надявах се, че сте спрели вентолина, колко време стана без прекъсване??

skela, да, има деца, при които секретът не се чува в дробовете (или не винаги), но всъщност свиването е на ларинкса и трахеята частично, затова се водят астматици. То при повечето деца е смесено, защото дихателните пътища са свързани.

  bouquet  bouquet  bouquet

# 16
  • Мнения: 748
gergandi   за съжаление при нас  освен задната хрема  точно ларинкса е засегнат,а и това обеснява защо само вечер след 7.30-8.00ч започва накашляне.
Чесно казано този назонекс много го преживях и мукосептонекса също ,а днес след много четене се моля да се разминем  само с това.
А тука от 4-5дни я забелязвам преди да се изкашля  си поема въздух newsm78 досега това не го правеше, и освен това започна и отвреме на време по влажна кашлица,да кажем от 20изкашляния 4 са по различни.Сигурно много объркано го обеснявам Embarassed
Отгоре на всичко с таткото във вторник заминаваме и ще отсъстваме 9дни ,ще я гледат бабите.Притеснението ми е ,че няма да мога да я наблюдавам аз, на тях може да им убегне нещо......ох ей такива работи ми се въртят в главата.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
   bouquet Честит празник на цветенцата!

 Whistling да следя

# 18
  • софия
  • Мнения: 2 543
Честит празник на всички малки и големи цветенца! ЗДраве и щастие !!!! Hug

# 19
  • Мнения: 748
Честит празник на всички!

# 20
  • Варна
  • Мнения: 957
Честит празник, момичета! Много здраве, здраве, здраве!!!
За една хубава, радостна, различна пролет, без пристъпи и болести!

Ментова, хайде де, какво става вече?! Надявах се, че сте спрели вентолина, колко време стана без прекъсване??
Мани, мани, 3 седмици вече. Миналата пролет се влачихме с незначителни прекъсвания 2 месеца. Дано не е така и тази, а иначе в понеделник разреждаме вентолина - само сутрин и вечер, към четвъртък го спираме.

Хубав и усмихнат празник на всички!

# 21
  • София,
  • Мнения: 4 267
Честит имен ден на всички цветенца!    bouquet
Да са живи и здрави! Hug

И ние сме пак с пристъп и на Вентолин, цяла седмица се влачим с хрема и уж и размина, ама не вчера кашляше яко та включих и аз пак Вентолина и мукосолвана, днес поне не кашля така, явно отминава, но пусто без Вентолин не става, УВИ! Crossing Arms

# 22
  • София
  • Мнения: 2 901
Привет, момичета! Гледам, цяла тема съм изпуснала, но е за добро.

От септември до сега не сме имали пристъпи, възможно ли е това, не ми е ясно. Йоана откакто е на Сингюлер е доста по-добре. Да, прекарвали сме вирусни заболявания, сополи, дори и температури, няколко пъти е и кашляла, но до пристъпи не се е стигало! Биляна след около половин година от началото на приемане на Сингюлер-а и тя вече взе да минава по-добре и тя не е имала пристъпи. Казаха ни, че до м. Май сме ан Сингюлер, после за лятото ще пропуснем, от Септември сме пак за още 1 зима и после ще се спре, освен ако за следващата зима не покаже някое от децата, че не е готово за спиране на профилактиката.

Момичета, изплатиха ли ви ТЕЛК-а този месец. На мен са ми превели само детските, но другите суми - не. Да ходя ли да проверявам дали не  естанала грешка някаква, или и при вас е така?

# 23
  • Мнения: 3 146
Чесно казано този назонекс много го преживях и мукосептонекса също ,а днес след много четене се моля да се разминем  само с това.

Какво те притесняват Назонекса и мукосептонекса? Назонекса вярно, че е кортигостероид, но е нищо, в сравнение с вдишването на кортикостероиди, на практика дозата е минимална и освен да привикне, друго няма да стане. А и никой няма да ви кара 5 месеца да сте на Назонекс.
Мукосептонексът пък е най-обикновено за нос и повече от 7 дни няма смисъл да се пръска.

Иначе, това с различната кашлица - тя просто започва да става от суха влажна, накрая вероятно воже да стане само влажна, това е добре, значи отделя секрета и отива на оправяне.

# 24
  • София,
  • Мнения: 4 267
Здрасти Валентинка, вярно се изгубихте в последно време, много се радвам и за Йоанка и за Билянка, пожелавам Ви занапред наистина да нямате проблеми и да спрете скоро Сингулера, но когато тогава, не бързай, важното е че децата са добре. Hug
Е кога ли и аз ще мога да се похваля така Mr. Green, че сме изкарали разни вируси и температури и хреми, че дори и кашлици без пристъп Tired, няма такова нещо при нас. Тук от един месец какво ли не направи моята,  вдигна температура - веднага спазъм и то сух:oops:, после една седмица хрема - сега пристъп Tired. Много, много се радвам за вас  Hug
А за паричките от ТЕЛКА и аз си мислех да ви питам - по принцип тези пари ми ги превеждат най напред. Понякога направо с детските, но този месец, ми дойдоха първо парите от борсата, после детските, но пенсията от ТЕЛКА още я няма. Точно мислех утре да проверя в банката да не би все пак парите да са дошли, но те да не са ми изпратили СМС и аз да не съм разбрала, че миналия месец така бяха пропуснали да ме уведомят за парите от борсата и аз точно щях да се обаждам в НОИ да се разправям, но първо проверих в банката и парите бяха дошли, но небяха ме уведомили, сега ще проверя дали пък случайно и тези пари не са пристигнали, но пак са пропуснали да ме уведомят newsm78. Когато тегля обаче не пропускат да ми пратят СМС  Twisted Evil.
Дано ги преведат, че и аз си ги чакам с нетърпение. Искам да взема на малката нови дрешки и неща, да попълня кошницата с лекарствата, че ще трябват за Сандански Hug

# 25
  • София
  • Мнения: 2 901
Семирамида, благодаря ти че се включи! Аз принципно ги получавам в 1 ден парите от социалните - и детски, и ТЕЛК и онези допълнителните минималните суми, даже все се чудя защо ги пращат с толкова на брой преводи, ами не ги пратят накуп всичките, за да не плащат толкова банкови такси. Обикновено ги получавам към 20то число, обаче сега...

Дано при вас нещата скоро да се оправят. Да не би вкъщи да имате някакви алергени, за които още не знаете че децата са чувствителни...

# 26
  • София,
  • Мнения: 4 267
Дано при вас нещата скоро да се оправят. Да не би вкъщи да имате някакви алергени, за които още не знаете че децата са чувствителни...
Ми честно да ти кажа знам ли? Но едва ли е алерген. По принцип пристъпите и спазмите ги прави след вирус или след като и се разстрои нещо рефлукса, но по голяматна част са именно от вируси,  Peace, инфекциозния тип астма е при нас - сигурно е, няма алергии към харни, към нищо за сега Peace, но кихне ли някой до нея и край, втасала я е веднага. И друго ми прави впечатление събера ли я с много хора и хоп веднага се е разболяла, затова по магазини и големи затворени пространства избягвам да я мъкна. Tired
П.П. Току що проверих, но парите от ТЕЛКА не са ни преведени Embarassed

Последна редакция: нд, 28 мар 2010, 20:55 от Семирамида

# 27
  • София
  • Мнения: 2 901
Имах предвид, че тя може да е хванала нещо вирусно, но точно заради този вирус на нея организмът й отслабва и затова да проявява слабост към някои алергени - към домашен прах, към плюшени играчки, знам ли, някои деца и от вълна в разни плетива са алергични и др. работи. Казвам го, защото аз съм забелязала при себе си, пък и все ми се струва, че така са ми го обяснявали, че като хванех някой вирус едно време, не пропусках без пристъп просто, но на мен ми бяха правили и тестове разни като малка - имах алергия към домашен прах, никотинов дим, котки.

# 28
  • shumen
  • Мнения: 18 026
Честит имен ден на всички носещи имена на цветя и празнуващи днес.Да сте живи и здрави и все така щастливи.Нека да има все по малко болести при Вас и дечицата Ви.  party023 newsm38

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 361
Здравейте!
Честита нова темичка!
Относно телк-а,тази сутрин нямах нищо преведено....Как е при вас?

Общи условия

Активация на акаунт