подутинка, която не иска да спадне

  • 8 762
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
       Здравейте! Не знам дали точно тук е мястото да попитам, но съм се убедила, че в този форум човек може да получи отговор и да намери информация за почти всичко Grinning.
       Та! Носих през зимата едни ботуши, които първо ми убиваха, после ми направиха подутинка там, където ми натъртваха на левия крак (малко над петата). Сега не ги нося, но подутинката си е там и ме боли ако сложа обувки, които я пристискат дори малко. Притеснявам се да не остане като деформация на крака. Sad Бихте ли ме посъветвали какво да предприема?
       Пак се извинявам ако не е тук мястото за въпроса ми. Благодаря предварително за помощта и поздрави! Grinning

# 1
  • Мнения: 616
Ха, имах подобен мисля проблем преди няколко години, подутинката беше твърда и си беше не подутинка, а чисто мазолче, там където обувката се беше търкала кожата просто загрубява и става твърда, с времето натрупва мъртва кожа за да отнеме от напрежението на тъканите отдолу, нещо такова...моето беше на много странно място, с времето се разнесе, но имам предвид няколко години може би..само не ходи на педикюр да ти го изрежат че веднъж като почнат после пак ще се натрупа! иначе, има продукти на Dr Scholl хубави за мазоли, лепенки и гелчета за мазане, във всяка аптека, от който падат по-бързо мазолчета.
Иначе , може да е трайна деформация само ако е на място с кост.

# 2
  • Мнения: 0
Ох, на място с кост е  Confused

# 3
  • Мнения: 616
А то по принцип, на краката навсякъде има кости Laughing тъпо се изразих....примерно, при майка ми костта точно под палеца, нали прави една чупка навътре, с годините тази й кост все повече се извива навътре, това си е деформация. Кожата отгоре си е нормална, не е удебелена...Аз имам подобна деформация на петата, не отдолу на ходилото, а отзад на крака, точно отзад под пищялите, леко е изхвръкнало, кожата отгоре пак си е нормална. (да да знам, жените в семейството ми имаме отвратителни крака, на никого не пожелавам... Tired) Като напипаш, отдолу се усеща как костта е изменена, за разлика от мазола, там удебелелението се усеща само като част от кожата, и има леко жълтеникав цвят, твърдо е и се 'мести' като пощеипнеш кожата.
Я го огледай сега и кажи кое от двете е?

# 4
  • в Кошера
  • Мнения: 2 219
Нося си и на двете крачета такива деформации от пубертетския ми период  smile3502

# 5
  • София
  • Мнения: 1 047
Консултирай се с хирург / ортопед!  Правят се операции за подобни дефекти, макар че твоето е още прясно и може да има и по-безболезнен начин  Peace
Момичета, не носете неудобни обувки само защото са модерни  Stop Съобразявайте се с особеностите на стъпалото и ако ви убиват или стягат не ги купувайте! Краката носят цялото ни тяло и са ни нужни здрави цял живот, не пренебрегвайте болката и дискомфорта от някои модели - те ви сигнализират за опасност  Peace

# 6
  • Мнения: 6 417
Аз имах подобен проблем от ботуши. Десетина години си ходех с нещо като топче отгоре на стъпалото, там където по принцип се завързват връзките. На мен не ми пречеше, но един ден реших да го ликвидирам. Първо ликичко, ама много внимателно, го третирах с кюрета за педикюр. После го мазах с разни кремове. Изненадах се, че изчезна. Само кожата на мястото си стои леко по-груба.

# 7
  • Мнения: 0
Само искам да кажа какво се оказа, за да мога евентуално да помогна на други, които имат сходен проблем. Ходих на лекар и той ми каза, че за да е разрастване на костта трябва мнооого време да съм носила неудобни обувки. Каза също така, че вероятно е натрупване на тъкан и възпаление. Предписа ми Кловейт. В момента се мажа и като че ли има ефект. трябва да се мажа още една седмица и каквото помогнало до тогава, помогнало. Стискайте палци да изчезне :S

# 8
  • Мнения: 5
Здравейте, купих си едни боти които са високи малко над глезена, нодих ги една седмица, от два дни започна да ми убива два пръста над петата. Снощи разбрах, че е подуто твърдо много болезнено топче прилича на кокалче. Цвета не е променен кожата не е променена. Не ми прилича на мазол. Имате ли идея какво е това, дали се дължи на обувките? И с какво да го мажа,че много боли и евентуално какъв лекар да посетя?
Благодаря

Последна редакция: чт, 10 яну 2019, 12:18 от ghost_r1der

# 9
  • Мнения: 414
Писах ти на лично ghost_r1det

# 10
  • Мнения: 1
Здравейте,

И аз имам същия проблем с подутина на пръста на крака като кокълче но не е, от обувки се появи и не спада, грозно е. Ако има лек казвайте

Общи условия

Активация на акаунт