Първата или втората бременност протече по-бързо?

  • 1 827
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 433
На този етап все още не мога да преценя. Аз понякога се отнасям и си мисля, че още съм бременна  Mr. Green
Най- бързо мина първата ми бременност обаче като се замисля- бях студентка, учех редовно, явявах се на изпити, подготвях сватба и докато се усетя, родих  Simple Smile Втората ми се влачеше сякаш безкрайно, защото през 7 месеца от нея бях без таткото да е до мен. Третата пък сякаш още ми продължава  Crazy Ама то е сигурно, защото имам още бая кг за сваляне  Laughing

# 16
  • Мнения: 377
Определено втората.Не я усетих кога мина покрай по-голямото ми дете.Същото се отнася и за отглеждането на второто дете Grinning
Такова е и моето мнение .....
Кристал , поздравявам те и ти желая прекрасна бременност и незабравими моменти с децата ти !!!!!!!! Peace

# 17
  • Мнения: 233
Като че ли първата ми бременност мина по - бавно, въпреки че с втората преносих, ходих на работа и т.н. Имах чувството че съм цял живот бременността ми мина като миг. Обичам това си състояние  Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 39 811
Не мога да преценя.
Може би първата ми мина по-бързо. Втората ми бременност завърши по-рано от първата. Но беше рискова, напрегната, изнервяща, не работех, едвам ходех и т.н.
С първата нямах никакви проблеми. Ходех на работа до последно. Препусках както се казва до няколко часа преди да родя.
И с първата бременност родих по-рано, макар и с 3 седмици по-дълга от 2рата - първата бременност ми мина по-бързо Simple Smile

# 19
  • Мнения: 9 451
При мен сякаш втората минава по-бързо от първата.Е,не че кой знае от колко време съм бременна,но покрай дъщеря ми,нямам време да мисля за глупости,както с първата. Mr. Green
Разликата при мен е  още,че сега таткото е до нас,а с първата бременност си стоях 8 месеца сама.Дойде си месец преди да родя!Та и това си оказва влияние до някъде Rolling Eyes

# 20
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Първата приключи най-бързо, поради факта, че се роди в осми месец, но
това е частен случай.
Останалите от грижи и  ангажименти изтекаха между пръстите ми някак си,
не усетих времето...

# 21
  • Мнения: 1 558
И двете ми минаха еднакво бързо и лесно! Wink

# 22
  • Мнения: 114
И при мен втората бременност мина много бързо, ходих на работа до последно, грижите за другото ми детенце и времето си минава. И ето ме, другата седмица ще влизам в болницата за секцио. През първата бременност си давах много почивка, но сега просто няма време и постоянно съм в движение newsm10 .

# 23
  • Мнения: 3 695
И двете минаха неусетно /от втората има още малко да мине/, може би защото нямах никакви неразположения и качих по 10-11 кг.  Peace

# 24
  • Мнения: 5 004
Ужасно дълги ми се видяха и двете.

# 25
  • Мнения: 566
Определено втората.Не я усетих кога мина покрай по-голямото ми дете.Същото се отнася и за отглеждането на второто дете Grinning


и при мен е така. Grinning

# 26
  • Мнения: 5 776
При мен втората определено мина по-бавно,тъй като само 4 месеца след раждането забременях и ми се струваше,че от 2 години съм бременна и в очакване,беше ми омръзнало страшно много да съм изморена и тромава,но в момента в който родих си мечтаех и за 3-то бебче ама след някоя друга годинка Grinning

# 27
  • Мнения: 764
При мен определено първата мина по-бързо. През втората много брах страх да не се случи нещо (тъй като в самото начало имах леко кървене) и някакси повече се пазех от първия път. Както каза и таткото след като се роди втория бебок - "имам чувството, че тази бременност продължи не 9, а 18 месеца"  Laughing Laughing Laughing

# 28
  • Мнения: 9 487
Като усещане и двете минаха много бавно и под напрежение. Бяха проблемни-втората мааалко повече, но пък аз бях вече наясно с нещата..

# 29
  • Мнения: 2 644
Писах по този въпрос скоро в една друга тема .Първата ми се стори ужасно дълга-забременях преди Н.година,цялата зима,цялата пролет и почти цялото лято бях бременна.Изредиха се всички сезони,чудех се какво да обличам,понеже още през април имах корем и старите дрехи не ми ставаха.Лятото пък беше много горещо,отделно краката ми отичаха,не личеше кое е коляно,кое глезен.Чаках раждането като някакво избавление и щом ми изтекоха водите 10 дена преди термин,само дето не затанцувах танца на радоста.Първата ми мисъл беше-край,свърши се,до утре на обед ще съм родила LaughingЕ,не мина толкова гладко,колкото си го представях,но все пак родих.
Вторият път беше коренно различно-планувах така да забременея,че да родя напролет,не исках никога вече да бременея лятото,ама никога!Забременях юни/юли,есента и зимата изкарах в болнични в къщи,родих началото на март.Изобщо не усетих кога мина времето.И дрехи не ми трябваха,изкарах си с две дълги блузи и едни дънки за бременни.Като усещане втората мина като миг,може би защото бях ангажирана с голямото дете и нямах толкова време да се съсредоточавам над  състоянието си.

Общи условия

Активация на акаунт