Техники на боядисване на Великденските яйца.

  • 27 718
  • 71
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 26 383
много хубави стават с шарена естествена коприна,увива се всяко яйце,завързва се с конец и се вари,като се оставя във водата да истине,получават шарките от плата....

# 16
  • Мнения: 0
Много красиви стават по маминия метод.Яйцата се обвиат в различни листенца от треви и цветя.     след това се обвиват стегнати здраво всяко едно в парче от чорапогащник .Варят се и още топли се слагат в купички с боите .Вадят се след 5 минути исе махат завързаните парчета.Виждате много красиви яица.

# 17
  • Мнения: X
запис и аз тук Simple Smile

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 26 383
боядисах яйцата с желатинови мраморни бои,но много лепят...НЕ ГИ ПОЛЗВАЙТЕ  Stop

# 19
  • Мнения: 2 374
Нека и тук да покажа как се получиха част от моите яйца,в събота вероятно ще правя и още.






# 20
  • на 4-ия етаж до асансьора
  • Мнения: 621
ето и моите яйчица....

тези са с желатин

тези са направени с винена киселина

боядисано с люспи от лук

рисувани...имитация на тези дето се правяят с восък

Весели празници на всички!!!!  Hug

# 21
  • Мнения: 428
Биа,яйцата с брокада дето розовеят с боя ли са ?Каква?Или си ги постигнала по друг начин.

# 22
  • Банкя
  • Мнения: 1 291


Последна редакция: пт, 02 апр 2010, 13:42 от tarlio

# 23
  • Мнения: 2 374
Биа,яйцата с брокада дето розовеят с боя ли са ?Каква?Или си ги постигнала по друг начин.
Първо с боя,после намазвам яйцето с лепило и го овалям цялото в брокат.

# 24
  • Мнения: 428
Някакво специално ли е лепилото?и броката? newsm78 хич не мога да разбера.Купуват ли се от някъде?

# 25
  • Мнения: 148
Съжалявам за късното включване ама все време не достига.Та цветния ориз си го правя като разтворя боя за яйца в вряла вода/малко количество та да е концентрат боята/и пускам вътре ориза да постои докато водата изтине,прецеждам през цедка и разтилам на вестник да истине и исъхне.След това лепя с капчица но на кухи яйца.
А пясъка съм си го купувала преди няколко години от пазара на красно село от една сергия,сега честно не съм виждала.

# 26
  • Някъде в търсене ............
  • Мнения: 920
Биа , това яйце на точките как с го направила?

# 27
  • Мнения: 344
Ако рисувам с черен восък върху яйцето и после го потопя в боята, какъв цвят ще се получи на мястото на восъка черен или бял.

# 28
  • Мнения: 2 374
Някакво специално ли е лепилото?и броката? newsm78 хич не мога да разбера.Купуват ли се от някъде?
Aми лепилото е C200,броката не е специален,взела съм го от карнавален магазин,но може да се купи и от почти всяка книжарница.

Биа , това яйце на точките как с го направила?
С желатинови бои (тези,които има и т.нар седеф в тях) капва се на клечка за уши например и нанасяш произволно,после с друг цвят и така...

# 29
  • Мнения: 22 867
Понеже съм писала в старата тема, да се самоцитирам и тук: Grinning

Това се получи днес, боядисвах с копринени парчета, става, но догодина трябва да си подбера по-отрано пъстри такива. Тези ги търсих и събирах по нощите и каквото открих вкъщи, това използвах. Но все пак най-много си ми харесват яйцата в лукови люспи с фигурки от листенца. Съжалявам, че не си направих повече от тях.

Общи условия

Активация на акаунт