Бутер ТОРТА - супер лесна и вкусна !

  • 9 227
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 537
Мога,могаааа Hugмммммм,тези дни ще я спретна тортата и ще кажа как е станала PeaceАма верно я сънувах Mr. Green

# 16
  • Мнения: 3 537
Еййй,преди малко направих тортата,само ,че си я украсих малко с крем ванилия Йоткер,банани,кокосови стърготини и шоколад.Чакам мъж ми да си дойде та да я пробваме Hug

# 17
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Tази торта я знам като ' Наполеон' , но май се слагаха и други работи  Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 3 537
Много е вкусна тортата HugНещо като наполеонките стана ,но много по хубаво,щото пък те са само с тесто и крем,друго няма в тях Heart EyesНаправих я така:блат бутер тесто,крем-ванилия Йоткер,настърган банан на едро,кокосови стърготини,после пак блат ,крем и така..2 пласта тесто като изпекох и всяко разрязах на две,и станах 4 блата..най отгоре намазах с крем,разтопих един шоколад Милка с лешници и намазах с шоколада,поръсих с кокоса Heart Eyes GrinningСтава супееееер PeaceМа какъв зор видях с разтапянето на шоколада  Mr. Greenужас,първо взех да го топя на микровелето,ма не става прегаря,после почнах на водна баня,та стана ,но го разредих с малко вода,че нямах мляко....
Мерси много и за рецептата на Анка Хулиганка  bouquet

# 19
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Шоколада в МВ трябва да го топиш на режим "размразяване" и няма да чакаш да се втечни, щото няма да стане. Той омеква, ама си стои на блокчета и като го разбъркаш става като течен шоколад.

# 20
  • Мнения: 3 537
Мерси много,това не го знаех,аз го пуснах на 1000 W Embarassed Shocked,то затова така стана,но вече ще знам Wink

# 21
  • Мнения: 3 251
Хулиганке , благодаря много за рецептата   bouquet! Направих я тортата и чакам довечера да се съберем и да я дегустираме  chef и да обирам овациите . Ти в сметаната ли й слагаш допълнително захар ?  Аз взех 1 л. на "Витала" от подсладената , но допълнително карамелизирах 1 ч.ч. захар и на тънка струя я разпределих върху бутер тестото . И сега даже ми остана и сметана и се чудя на какво да я забъркам ?!

# 22
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Съжелявам Нина но наистина не знам каква е ва6ата сметана ..като си живеех в Б-я за такива неща си имах майка която вси4ко ми праве6е Simple Smile  та затова не знам ..на на6ата си пи6е да се сложи 4аша или пове4е (според вкуса )захар
 Hug радвам се 4е ви е харесала ..идея на мъжо  е да не правя торта ами просто правоъгълни пасти4ки ...  . ина4е последната бе6е с на4укани орехи - и така е хубава  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 3 251
Хулиганке , имаш едно голямо "Благодаря!"   chef от половинката , много я хареса , и не само той .... имах и ненадейни гости , на които веднага им копнах рецептата ти , даже така я кръстихме : Торта "Анка Хулиганка"  bouquet

# 24
  • sofia
  • Мнения: 1 187
И аз я направих тази торта-много вкусна наистина, но стана много като количество. Следващия път мисля да я направя с 1/2 от продуктите- само 1 лист бутер тесто, което да разрежа на 2 и 1/2 литра течна сметана.

Общи условия

Активация на акаунт