РОДЕНИ 2004 (3 тема)

  • 52 038
  • 758
  •   1
Отговори
# 405
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Брей, брей, супер интересно. Луча, страхотен знаменосец.  Heart Eyes
Ние в понеделник приключваме с градината. Септември е предучилищна в голямото училище.
Усещате ли как се приключва един етап от живота на децата ни?

# 406
  • Мнения: 2 529
Брей, брей, супер интересно. Луча, страхотен знаменосец.  Heart Eyes
Ние в понеделник приключваме с градината. Септември е предучилищна в голямото училище.
Усещате ли как се приключва един етап от живота на децата ни?

Да, аз го усещам  ooooh! Емил има още една седмица и от септември също е на предучилищна към училище...Как минава времето...Поне сега съм малко по-спокойна някакак си. Като се роди Тони преди 3 години и плачех при всяко гладане на дрешките на Емил, които вече са му умалели и остават за бебето...Ужас беше  Crazy

# 407
  • Мнения: 4 371
Хахаха, Кики, не си сама, споко Joy

# 408
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
Брей, брей, супер интересно. Луча, страхотен знаменосец.  Heart Eyes
Ние в понеделник приключваме с градината. Септември е предучилищна в голямото училище.
Усещате ли как се приключва един етап от живота на децата ни?

Ние приключихме с предучилищната. Ревах /вълнувах се Grinning/ като...непрактично Говедо на тържеството. Децата бяха повече от трогващи с програмата си от 3 части:
- България Моята Родина!
- Довиждане Детска градина!
- Училище Здравей!

след малко ще се зататрузим отново до НДК за концерта на Британика - трети сертификат тр да получим. Сигурна съм, че с.."мамо защо ти текат сълзички, нямам температура" ще се размина. Езиците и изобразителното изкуство са дупките в общата ми култура  Laughing.

# 409
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
мама Саня,  колко плащате в Британика и за какъв период от време? Разкажи малко повече.

# 410
  • Мнения: 2 255
интересно, и аз за 1ви път чувам за знаме в ДГ  newsm78
да ти е жив и здрав юнака да носи знамето  Peace

растат децата и още как ....даже представа си нямате  Mr. Green аз като гледам моя големия как се превръща лека-полека в мъж само външно де засега  Wink направо не вярвам на очите си  #Crazy
като, че ли вчера беше малкото хлапе на мама и все ми висеше на ръцете...а сега е вече на цели 17 и не дава да го пипна  Sick та моя съвет е да им радвате колкото е възможно повече на децата, да ги "мачкате" докато са малки, и да се стараем да намираме повече време за тях ....... че времето летиииии много неусетно ...вервайте ми  Shocked

# 411
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
На нас ни предстои предучилищна в градината, така че моментът с раздялата с част от детството ще го усетим с година по-късно. Ама аз отсега съм се заразмислила и колкото и да ги гоня не бягат подлите мисли от главата ми. Thinking
Мама САННЯ, и аз се интересувам от Британика. Мисля, че е крайно време наесен Теди да започне с уроци по английски. Даже май сме поизостанали в това отношение. ooooh! Освен цените, кажи дали сте доволни и доколко напредват децата с езика? До нас има Британика, един езиков център (забравих му името, но казват, че е от добрите Embarassed) и "Хелън Дорон". И се колебая в избора.

# 412
  • Мнения: 2 529
и "Хелън Дорон". И се колебая в избора.

Ние сме там и с двамата - и Емил и Тони започнаха като бяха на година и 4-5 месеца и им е много интересно. Емил даже е от първите деца в България по този метод...Моят съвет е да отидеш на открити уроци с децата и на двете места и така най-лесно ще прецениш, кое ви допада повече на всички.  Sunglasses 

# 413
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Кики, аз водих Теди на такъв урок, но тя излезе още в самото начало и каза, че не й е интересно. Причината обаче не е в метода. Направих грешка и я заведох точно на откриването на центъра в квартала и естествено, имаше повече хора от обичайното. И както си течеше тържеството с песнички, клоуни и балони, изведнъж казаха: "А сега е ред за открития урок на големи". Shocked Не знаех, че имало и такава екстра на откриването. И Теди естествено веднага влезе. Но вътре се случиха деца от най-различни възрасти - тя и едно момиченце от нейната група в ДГ бяха най-малките. Другите бяха към тийн-възраст и с вече добри познания по английски. И съответно започнаха веднага от някакво по-горно стъпало. Двете малки се повъртяха, поскучаха и просто си излезнаха. Но методът е много добър и съм сигурна, че ще й хареса, ако я запиша. Единственото ми колебание е, че клубът им е малко по-далеч и доста се отклоняваме за него. "Британика" има на гърба на хотел "Плиска", което ни е в махалата. Най-удобен е другият център - "Фарос" (уф, сетих се за името най-сетне Embarassed), който е буквално в съседния блок пред градината. Та не знам, колебая се още къде да я запиша. Thinking 

# 414
  • Мнения: 2 529
Ах, аз за удобство нищо не мога да кажа, че пътувам 2 пъти седмично от Банкя до Лозенец за техния английски  Crazy  Joy Но пък не работя и за мен, и за тях това си е разнообразяване, освен всичко друго...
Чувала съм, че понякога се получава така на откритите уроци, а и особено ако се съберат много хора, но е хубаво човек да види лично за какво става въпрос, независимо на коя школа ще се спре  Simple Smile. Все пак не са никак евтини английските детски курсове по принцип. Първенство по цени държат Британски съвет, но съдейки по опита ми от курсовете за възрастни, цената напълно оправдава качеството.
Лятото всички школи предлагат интензивни курсове, включително и за деца, така че и това е вариант да пробвате и ако ви хареса, от есента може да си продължите с 1-2 пъти занимания седмично, например...

# 415
  • Мнения: 834
Здравейте, девойки Hug Срам- несрам Embarassed реших да понамина, да ви понагледам Embarassed
И при нас, както при Лулумба, приключването на втория /първия беше ясления/ етап ще е догодина.
 На английски ще ходим в Двореца на децата от септември при бившата учителка на сина ми. Едвам се свързах с нея, но вече направихме една срещичка и ме увери, че ще я поеме. Казва се Пепи Аврамова, каквото знае сина ми по английски е благодарение на нея Peace Учат по Оксфордска система, 2 предучилищни групички по 8 деца. Таксата е 35лв/мес за 2 посещения седмично, след 16ч. са часовете.

Луча, браво на Митето!!! Няма начин набор 2004 да е без знаменосец Naughty Много е порастнал Grinning

По повод порастването онази вечер мъж ми я гушка и си говори сам: "Защо растеш толкова бързо, тати? Вече не мога да те гушна цялата, а само половината Heart Eyes" А тя го успокоява и гали плешвата бащина глава: "Няма начин татиии...трябва да ми станат токчетата, иначе кога ще ги нося?". Става въпрос за червени обувки на бели точки, с токчета, донесени от Испания, които се оказаха с един № по- големи hahaha Joy
Наистина да можеше детството им да е по- дълго Rolling Eyes Малки деца- малки ядове, са казали старите хора. И наистина е така! Сина ми на 21г, тази сутрин ни се обади от Пирогов, че му шият главата и лепят лицето ooooh! ooooh! ooooh! Принципно да не се притесняваме, но може да се наложи да му занесем още пари Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil, да си спим до второ обаждане. Е, дали сме спали, познайте Twisted Evil #2gunfire

Да са ни здрави мъниците, да ни ядосват с детските си лудорийки smile3540, защото с тяхното поколение ще е още по- страшно.
Приятен и интересен неделен ден от мен!  bouquet

# 416
  • Мнения: 763
Добро утро на всички!
Седефче, за момент си представих как на мен ми се обажда синковецът, да му занеса пари и да не се притеснявам......Настръхнах!
Иначе, ние догодина ще паднем в плен на немския език в пг на "Шилер". Малко съм притеснена как ще й се отрази натоварването, дали ще потръгне, но се надявам всичко да е наред. Още 2 момичета от нейната група са кандидатствали и са приети, така че няма да е самичка. Помолихме поне с едното дете да е в една група /за другото не знаехме/. И трите са много горди, много се надуват и разправят навсякъде къде са приети.
Лулумба, аз съм си харесала АВО-3 за езикови курсове по нататък. Много ги хвалят тук във форума. Освен това се намират някъде на Оборище, така е че е относително удобно.

Ние днес сме именички. Еми има имен ден и отсега ни обикаля с блеснал поглед какво сме й подготвили. Мислим да я заведем на цирк Балкански и да направим една дружна сладкарница после. Засега това са плановете, пък да видим каква ще я свършим до края на деня.
Няма да ме оставят да търся подходящи снимки с вкусотии, така че ви пращаме целувки и една снимка на именячката!
http://chevroleta.snimka.bg/other/emi-party.485864.18963725

Последна редакция: нд, 30 май 2010, 09:42 от chevroleta

# 417
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Шевролета, честит имен ден на дъщеричката! Да расте хубаво момиче и да стане отлична ученичка в "Шилер". Hug

ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН И НА ДРУГИТЕ ДЕВОЙКИ И ПОРАСНАЛИ ДЕВОЙКИ С КРАСИВОТО ИМЕ ЕМИЛИЯ!

Седефка, ужас. Дано не е нещо сериозно и само със сутрешния стрес се разминат нещата. Praynig
Кики, проблемът при мен е, че съм на работа до късно, а и на другия край на София и докато се прибера става още по-късно. А повечето уроци са в следобедно време. Съответно трябва да я води майка ми като мъкне със себе си и малкия. И става доста сложно. Затова се и оглеждам за нещо, което е максимално удобно като придвижване. Thinking

# 418
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Честито на именниците днес  bouquet  bouquet Да бъдат здрави, щастливи и винаги с много мечти/за да ги сбъдват/  bouquet  bouquet


На Алекс вчера му паднаха/извадихме ги Crazy/ първите две зъбчета Crazy Crazy Беше голямо приключение, много емоционално и вълнуващо Grinning Grinning Някой преди време беше писал, че Феята на зъбчетата давала по 10 лв на зъбче-искам специално да благодаря за тази идея Hug-след като цял ден Алекс беше много превъзбуден от факта,че няма вече два зъба, после дойде ред на чуденката какво ли ще му донесе Феята - е, след като сложихме зъбчетата под възглавницата/специално снощи си легна по-рано,защото нямаше търпение Mr. Green/, на сутринта Феята му беше оставила 20 лева, и сега вече имаме планове как да бъдат похарчени - Благодаря още веднъж , таз Фея се оказа много съвременна  Grinning

# 419
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Маги, честита беззъба усмивка Hug

Общи условия

Активация на акаунт