Сами ще сме си майстори!

  • 38 509
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2

    Silvia45,ние използвахме циментово лепило(теракол,еврокол някакъв ...кол),за да замажем плочата,защото се виждаше тук-там арматура и решихме че няма опасност да пусне ръжда като я замажем.Пък и като е по-гладко,по-лесно налепихме декоративни стиропорени плочи.Сега тавана в кухнята е готов за латекс.Малко по-нагоре в темата написах как шпакловах стените.Използвах супер кит на СТРОМ21,който е за фина шпакловка.Може и колор кит.С тези двата продукта съм работила и са лесни за употреба,защото не стягат.Трябва само да се уцели колко да е гъстотата.Аз си сипвам в кофата,където ще бъркам ,първо вода-около1.5л,после една трета от чувалчето и разбърквам с бормашината,на която съм сложила накрайник за бъркане.Правя сместта гъста като кексово тесто.Най-лесно е като бръкна със шпаклата, да не ми тече .На чувалчетата има инструкции,но малко е на усет цялата работа Praynig Grinning

# 16
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 228
sonkanen  благодаря ти за поясненията, вероятно тази седмица и аз ще се пробвам като майстор. Апартамента, който ще ремонтирам  е стар панелен, стените и таваните не са много зле, но има пукнатини в ъглите, това е причината поради която мисля, 4е е добре да се шпакловат. Може ли да кажеш, върху стериопора директно ли се маже с латекс или се обработва по някакъв начин? Simple Smile

# 17
  • Мнения: 2
Silviq45,не съм "майстор",но това което научих е:ако стиропора е от големите плочи за външна изолация,се прави като се лепи с циментово лепило и дюбели в 4те края,после мрежа .Само не зная за вътрешни помещения,мрежата с какво се шпаклова-с циментово лепило или направо с финна шпакловка.Румен,дали няма да ни отговориш ?Циментовото е сиво и латекса май няма да го покрие,пък и не става много равно,та след него май трябва пак да се шпаклова с кит.На панелите мисля ,че става с декоративните стиропорни плочи,които се лепят със лепило (има го в магазините)и се боядисват направо с латекс.Може и направо шпакловка,като в ъглите се слага хартиена лента(лепи се на прясно и се заравнява със шпаклата).Така и да се напука стената,лентата пречи да лъснат пукнатините.

# 18
  • Мнения: 2
Това е в кухнята.Циментово лепило върху плочата.Отгоре налепихме декоративни стиропорени плоскости(по 8 са в пакет2кв).Тук се вижда малко от тавана.Бялото над кабелите е в кухнята ,а онова петнистото е гола плоча,която е в дневната.Там има денивелация около 7-10см,защото пристройката се беше отцепила от къщата.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 743
Мрежата е шпакловайте с теракол или циментово лепило.Обезателно сложете дюбели на изолацията.След като шпакловате  теракол можете да минете с гипсова шпакловка или с това с което ще шпакловали стените.Виждам ,че добре сте се справили.Успех с ремонта.

# 20
  • Мнения: 2
Благодаря,Румен!Друго си е някой да каже подробно как се прави.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 743
Листовете изолация трябва да се разминават.

# 22
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 228
Браво много хубаво сте се справили, и добри съвети получих, сега остава и работа да свърша. Laughing

# 23
  • Мнения: 2
[/b]Румен,тази баня ти ли си я правил?Много е хубава.За нашия таван май измислихме как да си спестим малко труд.Решихме плочата да я замажем с циментово лепило,като същевременно изравняваме разликите от 1-2см между ръбовете останали от платната за бетона.Може да сложим листове стиропор за изолация(с дюбели,разбира се),но вместо да шпакловаме пак с лепило,смятаме върху него да залепим декоративните плоскости (пак стиропор) и направо с латекс .Това лепило,което е за лепене на стиропор май си е чисто Ц200,поне така мирише.Здраво е ,няма мърдане като залепне.Така ще ни е по-лесно,че на таван трудно се работи Simple Smile

# 24
  • Мнения: 2
Вчера започнахме да си правим вграден гардероб в коридора 

С фазер и плоскости от стари гардероби и вата ,която купихме за гипсокартон на тавана,но се отказахме да го сложим ,защото става много ниско и нещо не съм му привърженик newsm78

# 25
  • София
  • Мнения: 1 743
Всичките бани от албума са мое производство.Аз в къщи изравнявах тавана с различни по дебелина листове фибран,но е голяма играчка.Въпроса е визуално да изглежда добре.Иначе както и да го правите ако сложите една лампа ще изпъкнат всички неравности.Тука много трудно се качват снимки иначе съм качвал снимки в Направи си сам.

# 26
  • Мнения: 67
Да попитам Румен в банята на Митко тоалетната чиния каква марка е и знаеш ли колко струва

# 27
  • София
  • Мнения: 1 743
Всичко е купено от Рока
ето тук можете да видите ценоразпис,които предлагатhttp://www.roca-bulgaria.bg/files/custom/resources/PL_ROCA_2010_final_3.pdf
Някои работи се чакат доста.Едното огледало за банята собствениците го чакаха 2 месеца.

# 28
  • Мнения: 634
Аз днес боядисах една част от тавана, но се получи малък проблем-половината коридор беше със стар латекс и като тръгнах да го изравнявам стария латекс се обели, та го махнах целия и утре наново  Laughing Обаче се притеснявам, че ще се получи същия проблем и в кухнята. Какво ще посъветвате- просто да чакам повече между отделните ръце или директно да изшкуря стария латекс и наново да боядисам?

# 29
  • София
  • Мнения: 1 743
Ако основата под латекса не е добра по добре направете шпакловка и после боядисайте.Другия вариянт е да изчакате по добре исъхване на латекса и тогава да повторите.

Общи условия

Активация на акаунт